Polkowicki Festiwal Ziemi

poniedziałek, 6 Maja 2024

W ramach Polkowickiego Festiwalu Ziemi dzieci 5-6 letnie wzięły udział w licznych przedsięwzięciach organizowanych na terenie naszego przedszkola i poza nim. Podczas pierwszego dnia festiwalu na polkowickim Rynku dzieci z grupy IV wzięły udział w  warsztatach podczas których powstały kreacje z wykorzystaniem surowców wtórnych. Dzięki „Warsztatom mody ekologicznej” uczestnicy stworzyli unikalne, upcyklingowe kreacje i tym samym zwykłe odpady dostały nowe życie. Drugiego dnia  6- latki zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 3 na "Ekobieg dla klimatu". Trzeciego dnia festiwalu na ternie naszego ogrodu przedszkolnego odbyły się międzyprzedszkolne EKO PODCHODY pod hasłem: ,,Przedszkolaczek mały, duży klimatowi się przysłuży”. W turnieju swoją wiedzą ekologiczną i sprawnością ruchową wykazały się pięciolatki z Przedszkola Katolickiego w Polkowicach oraz nasze pięciolatki.

red. pm2_katarzyna_kukla

Strony w dziale: