"Jesteśmy Polką i Polakiem"

poniedziałek, 14 listopada 2022

W minionym tygodniu realizowaliśmy tematykę związaną z Polską. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły słownictwo o nowe pojęcia związane z poznawaniem swojego kraju, utrwalały nazwy symboli narodowych. Wykorzystując różne techniki plastyczne wykonały prace związane z Polską. Dnia 10 listopada 2022 przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do Hymnu”. Jest to akcja ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, polegająca na odśpiewaniu hymnu państwowego w dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości. Dokładnie o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy uroczyście odśpiewali w swoich grupach hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”. Wszyscy pamiętaliśmy tego dnia o uroczystym ubiorze oraz prawidłowej postawie podczas śpiewu. Dzieci z grupy III, IV i V wybrały się też na spacer pod pomnik Józefa Piłsudskiego, aby złożyć hołd wielkiemu Polakowi przed zbliżającym się Świętem Niepodległości.

Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu dzieci.

red. pm2_katarzyna_kukla