Grupa II

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny: ,,Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy”.

W tym roku szkolnym dzieci z gr.II realizują zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: ,,Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy”. 🤗 W ramach realizacji projektu wysłuchały opowiadania z książki H. Łochockiej,,O wróbelku Elemelku”, poznały różne gatunki ptaków oraz ich budowę, bawiły się rytmicznie do piosenki projektowej, obejrzały film przyrodniczy o wróblach i wykonały pracę plastyczną.

W październiku wykonały dwa kolejne zadania utrwalały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię- gościły panią ze straży miejskiej, wysłuchały opowiadania ,, Jak Wróbelek Elemelek leśną dróżką szedł w niedzielę”, wybrały się na pobliskie ,,skrzyżowanie edukacyjne” i wykonały pracę plastyczną- Jeż🦔🚦🚸. Wysłuchały opowiadania ,,O Wróbelku Elemelku o ziemniaku i bąbelku”- poznały różne nazwy ziemniaka, wiedzą jakie potrawy można zrobić z ziemniaka, bawiły się sensorycznie i matematycznie , rzucały do celu kartofelkiem, wykonały jesienny szaliczek z ziemniaczanych stempelków i częstowały się pysznymi frytkami prosto z pieca.