Grupa IV

W tym roku dzieci z grupy IV realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Co słonko widziało -na dziecięce kłopoty- Brzechwa". Założeniem projektu jest wprowadzanie dzieci w otaczający świat przyrodniczy, społeczny, emocjonalny poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Jana Brzechwy, promowanie czytelnictwa, literatury polskich autorów, wzbogacanie wiedzy, słownictwa. Organizatorzy chcą przybliżyć dzieciom postać Jana Brzechwy, autora  wierszy dla dzieci, które napisane są tekstem rymowanym co sprawia, że dzieci chętnie słuchają oraz zapamiętują fragmenty tekstu. W ramach realizacji projektu w sali został założony kącik literatury J. Brzechwy, dzieci wykonały zakładki do książek. Przedstawiły teatrzyk do wiersza "Na straganie".Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem darów jesieni.