Archiwum

 

ROK SZKOLNY 2018/2019


Dyrektor oraz Wychowawca zapraszają rodziców dzieci nowoprzyjętych do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 na zebranie, które odbędzie się 26.06.2019 o godz. 15.30 w sali grupy I.NA TĘ UROCZYSTOŚĆ ZAPRASZAMY RODZICÓW DZIECI Z GRUPY IV 12.06.2019(ŚRODA) NA GODZ.15.OO

RODZICÓW DZIECI Z GRUPY III ZAPRASZAMY 14.06.2019 (PIĄTEK) NA GODZ. 15.00

 

PONIEDZIAŁEK - Warsztaty plastyczne w plenerze pod hasłem "Słoneczko- nasze przedszkole".

Rysowanie kredą, malowanie farbami na dużych arkuszach, prace zespołowe.

WTOREK- "Bajkowy dzień w przedszkolu".


"Kino- bambino z popcornem". Zabawy parateatralne w grupach. - grupy młodsze.

Wyjście na przedstawienie do auli forum pt:"Roszpunka"- grupy starsze.


ŚRODA- "Dzień Rodziny- zabawy z mamą i tatą".

Występy dzieci w grupach,poczęstunek, zabawy sportowe, dmuchańce, wata cukrowa, koniki. Malowanie twarzy oraz bańki mydlane.


CZWARTEK- "Dzień Sportu"

Zawody i zabawy sportowe na boisku przedszkolnym - grypy młodsze.

Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa w SP nr 2 - grupy starsze.

W tym dniu obowiązuje strój sportowy.


PIĄTEK- "Modny przedszkolak"oraz "Dyskoteka przedszkolaka"

Wybór miss i mistera przedszkola.Dzieci przychodzą do przedszkola ubrane modnie i ciekawie.

Na zakończenie obchodów "Tygodnia dziecka"- lody "dla ochłody".

 

XII Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa

6 czerwca w SP nr 2 już po raz XII zorganizowaliśmy Międzyprzedszkolną Spartakiadę Sportową. Do udziału w niej zaprosiliśmy dzieci z polkowickich przedszkoli.Celem spotkania było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci. Zawody poprowadziła Pani Magda z gościnnym udział sportowców z KS Polkowice, a w jury zasiedli nauczyciele z przedszkoli. Nie zabrakło dzieci, które przy pomocy różnych rekwizytów kibicowali małym sportowcom. Wszystkie drużyny bardzo dzielnie pokonywały kolejne konkurencje, m.in.: slalom pomiędzy pachołkami, bieg z piłką oraz wiele innych.  Nas  dzielnie reprezentowały dzieci z grupy III i IV, które zajęły III MIEJSCE.


5 czerwca był wyjątkowym i niezapomnianym dniem dla każdej Mamy i każdego Taty.Na ten dzień dzieci z każdej grupy przygotowały występ artystyczny, a następnie wręczyły Następnie wszyscy goście spotkali się na placu przedszkolnym. Atrakcji dla maluchów nie brakowało: były dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki na koniu, malowanie twarzy oraz tak uwielbiana przez dzieci cukrowa wata. Na dzieci i rodziców czekał poczęstunek. Taki dzień to  okazja do przypomnienia sobie jak wielką radością jest rodzina.

Rodzinny Piknik Strażacki

24 maja dzieci z grup starszych wybrały się na polkowicki Rynek, by tam uczestniczyć w Rodzinnym Pikniku Strażackim.Organizatrami pikniku była Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Polkowicach oraz Polkowickie Centrum Animacji. Przez cały dzień  można było zobaczyć m.in. wystawę pojazdów i sprzętu strażackiego, zabytkową konną sikawkę, paradę motocykli oraz  sprawdzić swoje możliwości na  dmuchanym torze przeszkód gigant.

XXIII Przegląd Teatralny Kurtyna

21 maja dzieci z grupy IV reprezentowały nasze przedszkole na XXIII Przeglądzie Teatralnym Kurtyna. Wystąpiły z przedstawieniem pt:"Kapturek czyścioszek". Za swój występ otrzymały wyróżnienie za najlepszą zbiorową kreację.


Dyżur wakacyjny

Informujemy, że w dniach 15.05-1.06.2019 trwają zapisy dzieci na dyżur wakacyjny tj. na miesiąc lipiec i sierpień. W tym roku szkolnym dyżur wakacyjny pełni Przedszkole Miejskie Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach, ul. Mjr. Hubala 1a

W okresie tym zostaną objęte opieką dzieci z przedszkoli nr 2, 3, 4, 5 i 6.

W związku z powyższym informujemy, że w tym czasie grupy będą łączone i pracować będą nauczyciele z wymienionych placówek zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem. Ze względu na możliwość przyjęcia określonej liczby dzieci do przedszkola na dyżur wakacyjny(organizacja przedszkola) prosimy o wpisywanie tylko tych dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.

 

Informacja dla rodziców dzieci z gr. V

Zapraszamy rodziców z gr. V 28.05.2019r. na konsultacje indywidualne, które odbędą się w godz. od 15 do 16 30.


IX PREZENTACJE TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH

16 maja 2019 w Przedszkolu Miejskim nr 3 odbyły się IX Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych  dzieci 3-4 letnich. Celem tego przeglądu było kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań kulturą teatralną, literaturą dziecięcą, a także prezentacja umiejętności artystycznych dzieci . Nasze przedszkole dzielnie reprezentowały dzieci z grupy II z przedstawieniem „Tatusiowe i zdrowie". Za swój występ zdobyły wyróżnienie :).

Piłkarze KS Górnik Polkowice

15 maja z dziećmi z grupy III i IV spotkali się piłkarze KS Polkowice: Dawid Świdwa, Mateusz Surożyński. W towarzystwie koordynatora Konrada Janczaka poprowadzili dla uczestników zajęć pokazowy trening piłki nożnej.Środowe spotkanie było również okazją do rozmów na temat futbolu.

"Święto Polskiej Niezapominajki"

14 maja na Rynku dominował kolor niebieski. To właśnie w tym dniu po raz kolejny obchodzone było w Polkowicach "Święto Polskiej Niezapominajki". Jest to święto przyrody, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.Dzieci z grupy III w niebieskich pelerynkach z kolorowymi opaskami na głowach wręczyły włodarzom miasta symboliczny bukiet kwiatów. W zamian dostały słodkie upominki i domki dla owadów zapylających.

Rodzice z grupy III, IV, V

W dniu 14.05.2019 (wtorek) zapraszamy rodziców z grupy III, IV, V na zebrania połączone z prelekcją pedagog p. Renaty Pośpiech. 15.00 - prelekcja nt: "Wczesne zwiastuny specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu dzieci przedszkolnych". 15.30 - zebrania grupowe w salach.

Rodzice z grupy  I, II

W dniu 16.05.2019 (czwartek) zapraszamy rodziców z grupy I i II na zebrania połączone z prelekcją pedagog p. Katarzyny Fedorczak. 15.00- prelekcja nt."Metody wspomagania rozwoju emocjonalnego dzieci 3,4- letnich". 15.30- zebrania grupowe w salach.

Dzień Flagi

2 maja w południe dzieci z naszego przedszkola wzięły udział obchodach Narodowego Święta Flagi, które odbyły się przed Ratuszem.Wszędzie dominowały biało-czerwone barwy, symbol naszego państwa.Uroczystość rozpoczęła się od wzniosłego wciągnięcia na maszt flagi Polski i odśpiewania hymnu państwowego.Natalka i Julek z grupy IV zaśpiewali dla wszystkich obecnych na rynku patriotyczne piosenki.Po części oficjalnej dzieci miały okazję obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego.


Wycieczka do Centrum Nauki Keplera

18 kwietnia dzieci z grup starszych udały się na wycieczkę do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze.

Dzieci z grupy III wzięły udział w zajęciach pod hasłem "Świat brył". Poszerzyły swoją wiedzę o figurach przestrzennych. Potrafią dostrzec je w otaczającym nas świecie i w różnych dziedzinach życia. Na zajęciach rozwinęły swoją wyobraźnię, a także poznały bryły daltońskie. Na koniec każde dziecko mogło zbudować swoja bryłę, którą zabrało do domu.

 

Natomiast na dzieci z grupy IV czekały zajęcia pod hasłem "W poszukiwaniu skarbów". Dostęp do tajemniczej skrzyni bronił specjalny szyfr.Dzieci musiały go złamać  rozwiązując szereg zagadek przyrodniczych. Przemienione w piratów sprawdzały między innymi co można odczytać z kompasu oraz jak sprawić, by żarówka rozjaśniła mrok. Na koniec pobytu w Centrum Nauki obie grupy zobaczyły film "Polaris 2".


"Polkowickie malowanie pisanek"

12 kwietnia dzieci z grupy III i IV wzięły udział w "polkowickim malowaniu pisanek". Podczas imprezy, która odbyła się na Rynku wspólnie z burmistrzem Łukaszem Puźnieckim i starostą powiatu polkowickiego Kamilem Ciupakiem malowaliśmy pisanki. Podziwialiśmy też prace artystyczne uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz wystawę i kiermasz prac dzieci z Ośrodka Pomocy Społecznej.

Gościmy mistrza świata w karate

11 kwietnia w grupie IV w ramach realizacji programu "W zdrowym ciele,zdrowy duch", odbył się profesjonalny trening karate. Zajęcia przeprowadził Pan Bartosz Skwarski, mistrz świata w karate.

Rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu fotograficznego
"Owoce i warzywa jedzą chłopak i dziewczyna"

Celem konkursu było rozbudzanie u dzieci postaw związanych ze zdrowym żywieniem,poszerzanie wiedzy dzieci na temat witamin zawartych w warzywach i owocach oraz rozwijanie zainteresowań fotograficznych wśród dzieci przy pomocy rodziców.Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia, które przedstawia dziecko jedzące lub przygotowujące zdrowy posiłek z owoców lub warzyw.Na konkurs wpłynęło 38 fotografii. Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I MIEJSCE Laura Kozicka Przedszkole Miejskie nr 6

II MIEJSCE Nadia Frąckowiak Przedszkole Miejskie nr 2 "Słoneczko"

III MIEJSCE Hanna Oleksy Przedszkole Miejskie r 5

WYRÓŻNIENIA: Franciszek Greń Przedszkole Miejskie nr 2 "Słoneczko"

Paula Toszczak Przedszkole Anglojęzyczne

Filip Mikołajewski Przedszkole Miejskie nr 5

Hanna Hajek Przedszkole miejskie nr 2 "Słoneczko"

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do przedszkoli.

Zwiedzamy Aquapark

26 marca dzieci z grup starszych zwiedziły polkowicki Aquapark.Poznały tam pracowników i dowiedziały się o ich pracy.Z uwagą słuchały o pracy Ratownika, Instruktora Siłowni oraz Fizjoterapeuty.Dzieci odwiedziły wiele ciekawych miejsc w obiekcie między innymi:pomieszczenie ratowników, działy – obsługi klienta, utrzymania ruchu oraz dyspozytornię. W poznawaniu obiektu dzieciom towarzyszyła maskotka Aquaparku- Foka.Na koniec spotkania każdy mógł zasiąść w fotelu prezesa i trochę porządzić :).

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Z tej okazji wszystkie dzieci pojawiły się w przedszkolu ubrane na zielono.W tym pierwszym dniu tej najpiękniejszej pory roku wszystkie grupy wybrały się z Marzanną na spacer w okolicy przedszkola. Dzieci szukały wiosny i przeganiały zimę kolorowymi kwiatkami, instrumentami oraz wiosennymi piosenkami. Wprawdzie nie było tradycyjnego topienia Marzanny, ale mamy nadzieję, że Pani Wiosna nie ominęła Polkowic i także tutaj przyprowadziła dobrą pogodę i słoneczne dni.

Przypominamy, że 14 marca 2019r. (czwartek) o godzinie 15.00 upływa termin składania wniosków i innych wymaganych dokumentów o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2019/2020.

Międzyprzedszkolny konkurs fotograficzny"Owoce i warzywa jedzą chłopak i dziewczyna"

 

1. Celem konkursu jest:

– rozbudzanie u dzieci postaw związanych ze zdrowym odżywianiem;

– poszerzanie wiedzy dzieci na temat witamin zawartych z warzywach i owocach;

– rozwijanie zainteresowań fotograficznych wśród dzieci przy pomocy rodziców;

– zachęcanie do wspólnego spędzania czasu;

2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie Polkowic

3. Osoby koordynujące konkurs:

Nauczycielki: Aneta Ślufarska, Sylwia Górak

4. Termin składania prac do 30.03.2019 r.

5. Warunki uczestnictwa w konkursie:

-Zdjęcie w formacie 21×15 przedstawiające

dziecko jedzące lub przygotowujące zdrowy posiłek z owoców lub warzyw

-Do zdjęć umieszczonych w kopercie należy dołączyć metryczkę z imieniem i nazwiskiem, wiekiem autora, nazwą grupy i przedszkola do której dziecko uczęszcza.

-Prace należy dostarczyć do

-Zgłaszając prace uczestnik wyraża zgodę na publikowanie zdjęć na stronie internetowej i poza placówką.

6. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do 10 kwietnia 2019 roku na stronie internetowej placówki.

7. Na zwycięzców czekają piękne nagrody i dyplomy, każdy uczestnik zostanie nagrodzony.

8. Prace konkursowe będziemy podziwiać w na wystawie w holu naszego przedszkola.

6.03.2019r.(środa) na godzinę 15.00 zapraszamy przyszłych przedszkolaków i ich rodziców na dni otwarte do naszego przedszkola. W tym czasie będziemy wspólnie się bawić, zwiedzać przedszkole i odpowiadać na Państwa pytania dotyczące pobytu dziecka w przedszkolu.

Rekrutacja 2019/ 2020

>> Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć Wykaz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach Podstawowych <<

"Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Nasze przedszkole kolejny już rok bierze udział w ogólnopolskim, edukacyjnym Programie Kubusiowi Przyjaciele Natury. Jest to program edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody.Przeżywając rozmaite przygody z Kubusiem, dzieci poznały rośliny i zwierzęta, nauczyły się ekologicznych zachowań. Wiedzą jak ważna jest segregacja śmieci oraz jak zdrowo się odżywiać. Obchodziły "Dzień marchewki". Przypomniały sobie, że jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi, ale jest też przysmakiem wielu zwierząt.

Uwaga Rodzice!

Rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkola, proszeni są o wypełnienie Deklaracji kontynuacji przedszkola w terminie do 15 lutego 2019.Deklaracje dostępne będą od 11 lutego u wychowawców grup.

 

 

W styczniu uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z każdej grupy przygotowały ciekawą cześć artystyczną z piosenkami i wierszykami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa , kierowane pod ich adresem. Nie zabrakło także własnoręcznie wykonanych upominków i słodkiego poczęstunku.

"Bal karnawałowy"

21 stycznia nasze przedszkole wyglądało jak miejsce z bajki. Były tu królewny,wróżki, rycerze, piraci, policjanci, Spider-Many, Batmany ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej.Wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Panią Anię,która zachęcała wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i konkursach.

Drodzy Rodzice w dniach 8-9 stycznia odbędą się zebrania grupowe:

I GRUPA- 8.01 (wtorek) godz. 15.30

II GRUPA- 9.01 (środa) godz. 16.30

III GRUPA- 8.01 (wtorek) godz. 15.30

IV GRUPA- 9.01 (środa) godz. 16.00

V GRUPA- 9.01 (środa) godz. 16.00

Podziękowania

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 „Słoneczko” w Polkowicach składa serdeczne podziękowania strażakom z KPPStrażyPożarnej w Polkowicach, PPHUT „Fenix” Maciej Polański oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w usuwanie skutków awarii, która miała miejsce 2 stycznia 2019r.

Dzięki Państwa pomocy nasze przedszkolaki ten dzień mogły spędzić jak każdy inny- miło, bezpiecznie i radośnie.

Dziękujemy

Drodzy Rodzice

W dniu 02.01.2018r. doszło do awarii, w wyniku której zalane zostały pomieszczenia piwniczne.
Na czas usuwania awarii nastąpiła przerwa w dostawie wody i energii elektrycznej. Zapewniamy jednak, iż nie wpłynęła ona na jakość pracy z dziećmi.
Za ewentualne niedogodności dyrektor przedszkola oraz pracownicy bardzo przepraszają

 

"Jasełka"

W prawdziwie świąteczny nastrój 19 grudnia wprowadziły nas dzieci z grupy III zapraszając wszystkie dzieci oraz pracowników przedszkola na Jasełka. Przedszkolaki do występu przygotowywały się kilka tygodni. Wspólne przezywanie cudu betlejemskiej nocy wywołało wielkie emocje zarówno wśród starszych , jak i najmłodszych widzów, którzy gromkimi brawami nagrodzili przedszkolaków.


"Dekorujemy pierniki"

W dniach od 11 do 13 grudnia w przedszkolu unosił się zapach świątecznych pierniczków. W tych dniach dzieci wraz z rodzicami z zaangażowaniem i cierpliwością ozdabiały ciasteczka różnokolorowymi lukrami, barwnymi posypkami, cukrowymi pisakami i kolorowymi cukiereczkami. Powstawały prawdziwe dzieła sztuki.Nie sposób było się oprzeć i nie spróbować. Były pyszne!!!


"Mikołajki"

6 grudnia przybył do naszego przedszkola bardzo wyczekiwany  gość św. Mikołaj. Dzieci już od samego rana nasłuchiwały jego kroków.Mimo braku białego puchu, jak co roku  przybył na czas.Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które przygotowały specjalnie dla Niego. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

"Gościmy górników"

Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń. 4 grudnia do każdej grupy przybył zaproszony górnik, ubrany w galowy mundur. Przedszkolaki powitały gościa piosenką. Pan górnik zaczął spotkanie od omówienia stroju galowego. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o ciężkiej, odpowiedzialnej, a za razem niebezpiecznej pracy górników. Padło wiele pytań dotyczących ich pracy, na które goście starli się odpowiedzieć.  Przedszkolakom podobała się niecodzienna wizyta gości w przedszkolu, niektórzy z nich postanowili zostać górnikami.

Wizyta grupy rekonstrukcjna "ATEGROM"

W dniu 22.11.2018 r. gościliśmy grupę rekonstrukcyjną "Ategrom". Żołnierze przeprowadzili dla wszystkich dzieci prelekcję na temat uzbrojenia i umundurowania LWP oraz Powstania Warszawskiego. Mieliśmy tez okazję wziąść udział w mini konkurencjach zręcznościowych. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się repliki broni i nakrycia głowy.To była niezwykła wizyta.


Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci gościliśmy w przedszkolu strażnika miejskiego pana Artura. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z bezpiecznym poruszaniem się drogę do i z przedszkola. Omówione zostały też zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

"19 dni bez przemocy"

Na początku listopada nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolska kampanię "19 dni bez przemocy". Celem Kampanii jest budowanie świata wolnego od przemocy, bezpiecznego, zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój.Kampania co roku prowadzona jest na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Głównym organizatorem działania jest Women’s World Summit Foundation  – genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet.W Polsce działania kampanii koordynuje Fundacja po DRUGIE zachęcając placówki i instytucje pracujące z dziećmi i młodzieżą do włączania się w organizację i prowadzenie działań.
W tych dniach w naszym przedszkolu dobyły się prelekcje podczas , których zostały przekazywane dzieciom informacje takie jak rozpoznać przemoc, jak zapobiegać temu zjawisku, jak reagować, gdzie szukać przemocy.Wszystkie grupy wykonały tez plakaty promujące ideę kampanii, a w grupie IV odyły się pkazowe zajęcia dla TV Polkowickiej.
Przedszkolny konkurs recytatorski pt:"Jestem Polakiem,a Polska to moja ojczyzna".

"Pasowanie na przedszkolaka"

"Już nadeszła pora, przyjść na pasowanie do mnie do przedszkola".

9 listopada odbyła się wielka poważna uroczystość "Pasowanie na przedszkolaka". Dla większości dzieci był to pierwszy tak poważny występ.  Dzieci z wielkim przejęciem i entuzjazmem śpiewały piosenki oraz recytowały krótkie wierszyki.Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie, a następnie Pani Dyrektor czarodziejskim piórem mianowała każde dziecko na przedszkolaka oraz wręczyła wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz słodkości.

Przedszkolny koncert pod hasłem "Śpiewamy piosenki patriotyczne"

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym przedszkolu odbył się koncert piosenek patriotycznych. Spotkanie rozpoczęto, jak przystało na święto o charakterze patriotycznym wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie rozpoczęły się prezentacje małych i starszych wykonawców.Występom dzieci towarzyszyły pozytywne emocje, zaś każda piosenka była nagradzana głośnymi oklaskami

"Strażmania"

Strażomania" to akcja profilaktyczno - edukacyjna organizowana dla najmłodszych mieszkańców Polkowic. Inicjatorami imprezy są polkowiccy strażacy i miejscy strażnicy.Swoje umiejętności zaprezentowała jednostka ratowniczo - gaśnicza PSP w Polkowicach. Maluchy na własne oczy ujrzały pozorowaną akcję gaszenia pożarów. Dzieci poznały wyposażenie strażackiego wozu bojowego i radiowozu straży miejskiej. Maluchy odwdzięczyły się organizatorom licznym udziałem w konkursach plastycznym, wokalnym poświęconych zasadom bezpieczeństwa, torze sprawnościowym. Wykazały się także znajomością podstawowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej.

"Święto Pieczonego Ziemniaka"

W dniu 26.09 w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Cała uroczystość rozpoczęła się od wspólnych tańców integracyjnych. Natomiast podczas konkursów jakie miały miejsce w czasie całego pikniku, który odbył się na ścieżce zdrowia z udziałem rodziców, nasi milusińscy musieli wykazać się szybkością i zwinnością podczas konkurencji sportowych zaplanowanych na ten dzień. Zarówno grupa 5- latków jak i 6-latków ze swoich zadań wywiązała się na piątkę. Nagrodą były niezapomniane chwile w miłym gronie kolegów i koleżanek, a także przepyszne pieczone ziemniaki z ogniska.

 

"Wycieczka do wioski indianskiej WOKINI"

18 września dzieci z grupy III i IV miały okazję bliżej poznać kulturę Indian. W wiosce indiańskiej "Wokini", która znajduje się koło Ostaszewa czekało na nas masę atrakcji i niesamowitych przeżyć. Mieliśmy okazję zobaczyć tipi, w których przymierzaliśmy tradycyjne nakrycia głowy, strzelaliśmy z łuku, a na koniec pokonaliśmy indiański tor przeszkód.Na twarzach naszych przedszkolaków nie trudno było odczytać, że wycieczka do wioski indiańskiej sprawiła im wiele radości, na domiar tego te maleńkie twarzyczki zostały przez pomocników wodza barwnie pomalowane

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zapoczątkowane zostało w 2010 roku przez placówki w Łodzi. Trzy lata później Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ustanowił Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. W Polkowicach świętowaliśmy już po raz trzeci. Na milusińskich, którzy przybyli do amfiteatru czekało wiele niespodzianek: były wspólne tańce, śpiewanie piosenek oraz tak uwielbiane przez dzieci dmuchańce. Zwieńczeniem imprezy było tradycyjne wypuszczenie kolorowych baloników w niebo, mające symbolizować dobrą zabawę.

"Football Academy"

Dzisiaj dzieci z grupy III, IV i V wzięły udział w profesjonalnym treningu piłkarskim zorganizowanym przez trenerów Football Academy. Jest to innowacyjna, dynamicznie rozwijającą się sieć szkółek piłkarskich dla dzieci i młodzieży, działającą na terenie Polski i Wielkiej Brytanii.Atmosfera w czasie treningu była niesamowita,a my mamy tylko nadzieję, że niedługo usłyszymy o nowych talentach piłkarskich. Na zakończenie treningu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

ROK 2017/2018

Dyrektor oraz Wychowawca zapraszają rodziców dzieci nowoprzyjętych do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 na zebranie, które odbędzie się 27.06.2018 o godz. 15.30 w sali grupy I.


14 i 18 czerwca 6-latki pożegnały mury naszego przedszkola. Zakończyły tym samym pierwszy etap swojej edukacji. Były wiersze,piosenki oraz wspaniały polonez, który wszystkich zachwycił. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni goście oraz rodzice docenili to gromkimi brawami.Na zakończenie uroczystości na dzieci czekała miła niespodzianka - teatrzyk przygotowany przez ich rodziców.

 

 

Od 28 do 30 maja trwał u nas „Dzień Dziecka”. Jedyny taki dzień który trwa aż trzy dni. W każdym z nich na dzieci czekały inne atrakcje. W poniedziałek odbył się Dzień Mody. Podczas pokazu, który zintegrował całą społeczność przedszkolną odbył się wybór miss i mistera poszczególnych grup oraz przedszkola. Na początku dzieci z poszczególnych grup prezentowały swoje kreacje przygotowane wspólnie z rodzicami. Jak co roku jury miało bardzo trudny wybór, ponieważ w wszystkie stroje były kolorowe i oryginalne. We wtorek odbył się plener plastyczny pod hasłem „Wszystkie dzieci lubią malować”. Dzieci ze wszystkich grup spotkały się na placu przedszkolnym, gdzie barwnymi malowidłami upiększyły ogród przedszkolny. Ostatni dzień upłynął nam na sportowo. Przedszkolaki z zapałem uczestniczyły w zabawach oraz zawodach z wykorzystaniem różnych przyborów.

 

"Pokaz strażacki"

30 maja na Rynku Miejskim w Polkowicach odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Strażaka. Dzieci z grupy III mogły nie tylko z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka i akcjach ratowniczo - gaśniczych. Przedszkolaki dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta. Utrwalony też został numer alarmowy – 112, który każde dziecko znać powinno. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość podawania prądów gaśniczych z sikawki konnej i hydronetki do nalewaka.

"Dzień Rodziny"

23 maja w każdej sali usłyszeć można było piosenki oraz wiersze dedykowane rodzicom. W tym właśnie dniu obchodziliśmy Dzień Rodziny, czyli połączone święto mam i tatusiów.
Podczas starannie przygotowanych występów przedszkolaki prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych.Po uroczystym programie artystycznym wszystkie rodziny udały się do ogrodu przedszkolnego. Atrakcji dla maluchów nie brakowało: były dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżka na koniu. Na dzieci i rodziców czekał również poczęstunek. „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu.

"Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa"

Już po raz jedenasty nasze przedszkole zorganizowało Międzyprzedszkolną Spartakiadę Sportową. Wzięli w niej udział 6-latkowie ze wszystkich polkowickich przedszkoli.Na zawodników czekało wiele konkurencji. Dzieci bawiły się wspaniale wśród zagrzewających ich do walki okrzyków w prawdziwie sportowej atmosferze. Nad poprawnością wykonywania zadań czuwało Jury. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy IV i V. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Przedszkola Miejskiego nr 3, drugie miejsce zajął zespół Przedszkola Miejskiego nr 4, a trzecie Przedszkole Miejskie nr 6.My razem z Przedszkolem Miejskim nr uplasowaliśmy się na 4 miejscu.

"Święto Polskiej Niezapominajki"

Święto Polskiej niezapominajki już na stałe wbiło się w święta obchodzone w Polkowicach.Święto przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody.  15 maja niebieski korowód, w którym szły dzieci z grupy IV I V przemaszerował ulicami naszego miasta. Jak co roku błękitny pochód dotarł najpierw pod ratusz, gdzie dzieci wręczyły władzom miasta wykonane przez siebie niezapominajki. Następnie dzieci przeszły w okolice ronda, które od kiku lat nosi imię Niezapominajki.

 

 

Wycieczka do Dziewina

Wycieczka do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie grup IV i V odbyła się maja. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie dzieci z odnawialnymi źródłami energii takimi jak elektrownie wiatrowe, ogniwa fotowoltaiczne i pompy ciepła oraz wzbogacenie wiadomości z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczej.  Przedszkolaki poznały miejsca pożyteczne dla owadów. Oglądały kolorowe domki dla motyli, trzmieli i biedronek . Obserwowały przez lupy i powiększające ekrany rośliny i pokrywające je krople wody, rozwiązywały zagadki i zadania o tematyce ekologiczno-przyrodniczej. Spacerowały po ogrodzie i sadzie, nazywając napotkane krzewy, drzewa i ich owoce. Uczestniczyły również w warsztatach plastyczno-technicznych.

Przedszkolny konkurs piosenki "Śpiewamy pieśni patriotyczne"

9 maja w murach przedszkola rozbrzmiewały pieśni patriotyczne. W tym dniu po raz pierwszy odbył się Przedszkolny konkurs piosenki patriotycznej.Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia przez różnorodne formy artystyczne.Zadaniem uczestników była prezentacja utworu patriotycznego, nie będącego hymnem narodowym. Do konkursu zgłosiło się 9 solistów oraz grupa V.Występy małych "Patriotów"oglądali ich rodzice.Konkurs rozpoczął się od uroczystego odśpiewania hymnu państwowego. Jury w składzie: Pani Dyrektor, Pani Magda- logopeda, oraz przedstawiciel rodziców przyznało po dwa I i II miejsca.

I MIEJSCE - Maciej z gr.V oraz Natalia z gr. II

II MIEJSCE- Wiktor z gr. II oraz Julek z gr.III

III MIEJSCE- Patrycja z gr. III

WYRÓŻNIENIE- Ania z gr. I oraz Grupa V

Wszyscy laureaci oraz uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody :)


"Sprintem do maratonu"

8 maja dołączyliśmy do IV Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków. Celem projektu realizowanego przez portal Bliżej Przedszkola jest popularyzowanie biegów wśród dzieci  oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego. Rozgrzewkę i cały bieg poprowadził Pan Marek- nauczyciel wychowania fizycznego.Przedszkolaki dzielnie walczyły o jak najwyższy wynik. Z dumą informujemy, że nasze zuchy w liczbie 105 przebiegły łącznie dystans.


Polkowicki Festiwal Ziemi

23 kwietnia już po raz kolejny ruszył Polkowicki Festiwal Ziemi. Jest to inicjatywa ekologiczna, która ma na celu m. in. uwrażliwienie młodych ludzi na konieczność ochrony przyrody.24 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się międzyprzedszkolny turniej wiedzy ekologicznej pod hasłem„Świat zadymiony ma same złe strony”. Na dzieci z grupy IV i V oraz zaproszonych gości z Przedszkola Miejskiego nr 4 czekało wiele zadań:układanie puzzli, rozpoznawanie odgłosów natury, segregowanie śmieci oraz zbijanie "butelkowych kręgli". Z wszystkimi tymi zadaniami wszyscy poradzili sobie znakomicie. Na zakończenie wszystkie dzieci złożyły przysięgę prawdziwego ekologa i otrzymały pamiątkowe dyplomy

25 kwietnia dzieci z grupy III wzięły udział w powiatowym konkursie piosenki ekologicznej pod hasłem "Las- zielone płuca Ziemi". Nasze zuchy"wyśpiewały III miejsce. Dzieci z grupy V uczestniczyły w zajęciach po hasłem "Świat pod mikroskopem" zorganizowanych na ROD "Relaks".

Zapraszamy rodziców dzieci z grupy II, III, IV i V 25.04.2018 o godz. 15.30 na prelekcję pt:"Gotowość szkolna dziecka 5-6 letniego", którą wygłosi pani Renata Pośpiech pedagog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Polkowicach. Po prelekcji odbędą się zebrania grupowe.

Rodziców dzieci z grupy I zapraszamy na zebranie grupowe 25.04.2018 o godz. 15.30. Zebranie poprzedzone zostanie prelekcją pt:" Rozwój społeczno- emocjonalny dzieci w wieku 3-5 lat".Prelekcję wygłosi pani Katarzyna Fedorczak psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Polkowicach.


Rozstrzygnięcie konkursu ogólnopolskiego "Z uśmiechem Ci co twarzy"

Celem konkursu było rozwijanie postaw społeczno- moralnych oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci pobudzających do twórczego wykorzystywania czasu wolnego. Na konkurs wpłynęło 31 prac. Jury postanowiło przyznać następujące miejsca oraz wyróżnienie:

 

I MIEJSCE Maja Nurzyńska Przedszkole nr 84 w Lublinie

II MIEJSCE Magda Bytom Miejskie Przedszkole nr 1 im. H.Ch. Andersena w Katowicach

III MIEJSCE Jagoda Witkowska Przedszkole Integracyjne nr 125 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu

WYRÓŻNIENIE Wiktoria Bąk Przedszkole Integracyjne nr 125 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie , laureatom gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną wysłane do przedszkoli.


Przedszkolny konkurs piosenki pod hasłemŚpiewamy pieśni patriotyczne”
Zapraszamy dzieci do udziału w przedszkolnym konkursie piosenki patriotycznej.Celem konkursu jest wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia przez różnorodne formy artystyczne oraz rozbudzanie uczuć patriotycznych wśród dzieci. Zadaniem uczestników jest prezentacja utworu patriotycznego, nie będącego hymnem narodowym. Rodzice dzieci chcących wziąść udział w konkursie proszeni są o dostarczenie tytułów piosenek wraz z podkładem muzycznym na płycie lub pendrivie do nauczycieli w poszczególnych grupach w terminie do 27.04.2018 r. Konkurs odbędzie się 9 maja o godzinie 10.00 w sali grupy III.


 

XXII Przegląd Teatrzyków Kurtyna

10 kwietnia dzieci z grupy IV wzięły udział w XXII już przeglądzie teatrzyków Kurtyna. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie spektaklu o dowolnym charakterze i w wybranej formie. Dzieci wystąpiły z przedstawieniem pt:"Wścibska Mucha". Jury pod przewodnictwem Michała Zborowskiego postanowiło przyznać naszym zuchom wyróżnienie za najlepszą interpretację aktorską.

Warsztaty ekologiczne pod hasłem "Segregacja odpadów od najmłodszych lat"

Sprawą niezmiernie ważną dla Związku Gmin Zagłębia Miedziowego  jest wychowywanie młodego pokolenia w duchu ekologicznym. Jedną z form zachęcenia najmłodszych mieszkańców ZGZM do segregowania odpadów komunalnych są warsztaty edukacyjne podczas, których dzieci zdobywają wiedzę niezbędną do kształtowania właściwych postaw oraz wyrabiania prawidłowych nawyków.Związek Gmin Zagłębia Miedziowego za pośrednictwem Fundacji Recal oraz Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu, zorganizował w naszym przedszkolu warsztaty ekologiczne z zakresu segregacji odpadów. dla grup starszych. Warsztaty trwały 45 minut. Dzieci dowiedziały się dlaczego recykling jest taki ważny?  co można oddać do Centralnego PSZOK? oraz gdzie można oddać  zużyte baterie? Warsztaty wzbudziły ciekawość oraz chęć i zainteresowanie kwestią segregacji surowców wtórnych wśród dzieci.

 

"Marzanno, marzanno,

ty zimowa panno, w wodę cię rzucamy,bo wiosnę witamy"

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego z niecierpliwością na nią czekaliśmy. 21 marca
przedszkolaki z kolorową Marzanną wyruszyły na jej spotkanie. Dzieci szukały wiosny i przeganiały zimę kolorowymi kwiatkami wykonanymi z kolorowej bibuły.
Głośnym śpiewem i radosnym uśmiechem na twarzy, dzieci odstraszały zimę i obwieściły nadejście wiosny.

Wyniki Międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego "UŚMIECHNIĘTE PISANKI"

 

W KATEGORII PRACA PŁASKA ZWYCIĘŻYLI:

I miejsce - Filip Jabłoński – Przedszkole Miejskie nr 2 „ Słoneczko” w Polkowicach

II miejsce – Zuzanna Rafalska - Przedszkole Miejskie nr 2 „ Słoneczko” w Polkowicach

III miejsce – Leo Kapusta - Katolickie Publiczne Przedszkole w Polkowicach

ex aequo

Klara Laskowska - Katolickie Publiczne Przedszkole w Polkowicach

wyróżnienie:

Blanka Rezler – Przedszkole Miejskie nr 4 im . Misia Uszatka w Polkowicach

 

W KATEGORII PRACA PRZESTRZENNA ZWYCIĘŻYLI:

I miejsce –Hanna Wójtowicz – Przedszkole Miejskie nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach

II miejsce – Wiktor Faryna- Oddział Przedszkolny„ Różyczki ” w Trzebczu

III miejsce – Kamil Wróbel - Przedszkole Miejskie nr 3 w Polkowicach

wyróżnienia:

Zofia Ratajczak – Przedszkole Miejskie nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach

Kornelia Kwiatkowska - Przedszkole Miejskie nr 3 w Polkowicach

Marcin Sitnik – Przedszkole Miejskie nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach

Antoni Siemaszko – Przedszkole Miejskie nr 4 im . Misia Uszatka w Polkowicach

Maja Książek- Oddział Przedszkolny „ Różyczki ” w Trzebczu

Radosław Macyszyn - Przedszkole Miejskie nr 3 w Polkowicach

Maciej Franas – Przedszkole Miejskie nr 2 „ Słoneczko” w Polkowicach

G R A T U L U J E M Y :)

 

Konkurs ogólnopolski "Z uśmiechem Ci co twarzy"

Darząc uśmiechem uszczęśliwiasz serce.Uśmiech bogaci obdarzonego nie zubożając dającego.Wincenty Faber

CELE KONKURSU:
 • przejawianie oznak: życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec innych dzieci
 • kulturalne odnoszenie się dzieci do siebie
 • rozwijanie postaw społeczno-moralnych: życzliwości, gotowości pomocy, chęci służenia innym, empatii, dostrzegania problemów innych ludzi
 • rozwijanie zainteresowań plastycznych pobudzających do twórczego wykorzystania czasu wolnego
REGULAMIN KONKURSU:
 • Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym.
 • Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3-4 letnie oraz 5-6 letnie.
 • Technika wykonania prac - dowolna, format A3 - A4.
 • Praca (tylko indywidualna) powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko oraz wiek dziecka, pełny adres i telefon przedszkola oraz imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna artystycznego.
 • Każde przedszkole biorące udział w konkursie może przesłać max 5 prac.
 • Prace należy przesyłać do dnia 30.03.2018r. na adres organizatora:
Przedszkole Miejskie nr 2 „Słoneczko”
ul. 11 Lutego 18
59-101 Polkowice
Tel 76 749 73 73
 • Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych dzieci i ich opiekunów oraz akceptację regulaminu.
 • Prace nie są zwracane i przechodzą na własność organizatora
 • Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie przedszkola pm2.polkowice.pl
 • Laureaci konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie.
 • Nauczyciele pragnący otrzymać podziękowania  za udział proszeni są o dołączenie zaadresowanej koperty zwrotnej wraz ze znaczkiem.
  Uroczyste podsumowanie konkursu, rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 13.04.2018r.

Dni otwarte w Szkole Podstawowej nr 1 i 4

28 lutego w Szkole Podstawowej nr 4, a 1 marca w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się DNI OTWARTE dla przedszkolaków, które od września podejmą naukę w szkole. Miały one na celu przede wszystkim zapoznanie przyszłych uczniów ze szkołą, jej ofertą edukacyjną, a także z nauczycielami. Przedszkolaki z grupy IV i V wzięły udział w: pląsach przy muzyce, zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, pokonywaniu toru przeszkód oraz zabawach ruchowych.Miały też nie bywałą okazję posłuchać koncertu fortepianowego w wykonaniu nauczyciela z SP nr 1.

"Dzień czerwony""

14 lutego 2018 r. (tj. środa) w naszym przedszkolu,

będziemy obchodzić ,,DZIEŃ CZERWONY’’

 • Prosimy w tym dniu ubrać dzieci w kolorze czerwonym.

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Burmistrz Polkowic w dniu 31.01.2018 r. podpisał zarządzenie nr 2087/18 w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego w tym terminów składania dokumentów do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, innych form wychowania przedszkolnego oraz klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Polkowice, na rok szkolny 2018/2019.

 

 

 

 

 

Dnia 2.02.2018 (piątek) w naszym Przedszkolu odbędzie się Bal Karnawałowy. Prosimy o przygotowanie strojów dla swoich dzieci. W tym dniu będą robione pamiątkowe zdjęcia.


"Pokaz kelnerski"


 

9 stycznia dzieci z grup II i III miały okazję uczestniczyć w niezwykłym pokazie kelnerskim, który zaprezentowały nam uczennice ze Szkoły Zawodowej w Polkowicach. Dzięki starszym koleżankom przedszkolaki za pomocą wyobraźni przeniosły się do najlepszej restauracji. Dzieci ćwiczyły kulturalne zachowanie się przy stole, a na końcu spotkania poznały techniki składania serwetek.

Zapraszam Babcię i Dziadziusia do mojego Przedszkola

na uroczystość z okazji Waszego święta,

która odbędzie się:

GRUPA I- 13.02.2018 godz.10.00

GRUPA II- 9.02.2018 godz. 10.00

GRUPA III- 12.01.2018 godz. 10.00

GRUPA IV- 8.02.2018 godz. 10.00

GRUPA V- 8.02.2018 godz. 10.00

 

Zebrania z Rodzicami


Zapraszamy Rodziców na zebrania grupowe, które odbędą się :

GRUPA I - 10.01.2018 środa godz 16.30

GRUPA II- 11.01.2018 czwartek  godz.16.30

GRUPA III- 9.01.2018 wtorek godz. 16.30

GRUPA IV- 10.01.2018 środa godz. 16.15

GRUPA V- 8.01.2018 poniedziałek godz. 16.30


 

"Jasełka"

Święta Bożego Narodzenia to taki magiczny czas przesycony dobrocią, miłością, spokojem oraz otwartością na drugiego człowieka. Nastrój ten 19 grudnia postanowiły podkreślić dzieci z grupy III. Zaprosiły wszystkie dzieci oraz cały personel przedszkola na Jasełka w wykonaniu swoim oraz Rodziców. Przedszkolaki do występu przygotowywały się kilka tygodni. Wspólne przeżywanie cudu betlejemskiej nocy wywołało wielkie emocje zarówno wśród starszych, jak i najmłodszych widzów, którzy gromkimi brawami nagrodzili występ przedszkolaków.

Wyniki konkursu fotograficznego "Emocje w obiektywie"

3-4 latki

I MIEJSCE Amela Mielaniuk - Przedszkole Miejskie nr 2

II MIEJSCE Franciszek Greń- Przedszkole Miejskie nr 2

III MIEJSCE - Wiktor Jakubowski - Przedszkole Miejskie nr 4


WYRÓŻNIENIE- Hanna Pazdyk - Przedszkole Miejskie nr 6

Mikołaj Konarski - Przedszkole Miejskie nr 3

Maja Szczepańska- Przedszkole Miejskie nr 4


5-6 latki

I MIEJSCE Filip Jabłoński- Przedszkole Miejskie nr 2

II MIEJSCE Igor Mielnik - Przedszkole Miejskie nr 2

III MIEJSCE Izabela Dudek - Przedszkole Miejskie nr 6

Wszystkim serdecznie dziekujemy za udział w konkursie, laureatom gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do Przedszkoli.


"Niepełnosprawni- sprawnym"

Już po raz dziewiąty w Polkowicach odbywa się impreza podczas której niepełnosprawni polkowiczanie pokazują się w innej nieznanej odsłonie. W tym roku  hasło przewodnie brzmi "Bariery są tylko w nas". My mieliśmy przyjemność gościć "aktorów" Warsztatów Terapii Zajęciowej z przedstawieniem "Rzepka" oraz "Wesoły warzywniak". Dzieci żywiołowo reagowały na pojawiające się postacie ze znanego im wiersza, a gromkie brawa na koniec były dowodem, że przedstawienie bardzo się podobało :)


"O dobrym zachowaniu"

W środę 15 listopada odbył się Przedszkolny konkurs recytatorski pod hasłem "O dobrym zachowaniu". Tematem przewodnim konkursu w tym roku były wiersze wdrażające dzieci do stosowania form grzecznościowych i kulturalnego zachowania.Do konkursu stanęły dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Jury, w którego skład weszli przedstawiciele Rodziców oraz Pani Dyrektor mieli nie lada zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie Jury przyznało następujące miejsca oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych:

3-4 latki

I. Hania Hajek

II. Maja Kubacka

III. Dawid Lipiński

Wyróżnienie: Antoni Hucaluk

5-6 latki

I. Jacek Bobeła

Maciej Franas

II. Hania Harciarek

Karolina Poręba

III. Wiktor Adamczewski

Nikola Szewczyk

Wyróżnienie: Lena Poręba

Natasza Kuczmaszewska

Lena Kostek

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie,a laureatom gratulujemy :)

Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci gościliśmy w Przedszkolu Strażnika Miejskiego. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z bezpiecznym poruszaniem  się drogą do i z przedszkola oraz poznanie znaczenie terminów : droga, pobocze, chodnik, jezdnia, pasy. Omówione zostały też zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

 

 


Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS

"Gorące podziękowania składamy dla Przedszkola Miejskiego nr 2 "Słoneczko" w Polkowicach za zebrane dary dla naszych milusińskich "

 

Gościmy żołnierza

W związku ze zbliżającym się Dniem Niepodległości gościliśmy w przedszkolu żołnierza z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Warszawie starszego chorążego pana Krzysztofa. Przybyły gość zaprezentował swój mundur, opisał wszystkie oznaczenia i symbole narodowe. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał żołnierskie nakrycia głowy oraz maskę przeciwgazową. Mamy nadzieję, że to spotkanie zapadnie w pamięci naszym „Młodym Polakom” . Dzięki takim spotkaniom nasze dzieci uczą się patriotyzmu i kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Zbiórka puszek

W tym roku szkolnym wznawiamy akcję zbiórki puszek po napojach.

Uzyskane w ten sposób fundusze planujemy przeznaczyć na cele ekologiczne(np. zakup roślin do ogrodu i przedszkola oraz środków do ich pielęgnacji). Zapraszamy do udziału w akcji. Kosz na puszki znajduje się w szatni przedszkola.

"O dobrym zachowaniu"

Zapraszamy dzieci z wszystkich grup do udziału w przedszkolnym konkursie recytatorskim. Tematem przewodnim w tym roku są wiersze wdrażające dzieci do stosowania form grzecznościowych i kulturalnego zachowania.Rodzice dzieci chcących wziąść udział w konkursie proszeni są o dostarczenie wierszy do nauczycieli w poszczególnych grupach w terminie do 31.10 2017. Prezentacje uczestników odbędą się w dwóch grupach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki w dniu 15.11.2017 r. Godzina rozpoczęcia konkursu zostanie podana w późniejszym terminie.

"Pasowanie na przedszkolaka"

Już nadeszła pora, przyjść na pasowanie do mnie do przedszkola. Wszystkie maluszki z niecierpliwością czekały na ten dzień. Dzieci z wielkim przejęciem i entuzjazmem śpiewały piosenki oraz recytowały krótkie wierszyki.Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie, a następnie Pani Dyrektor czarodziejskim piórem mianowała każde dziecko na przedszkolaka oraz wręczyła wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy.

"Polkowicki Dzień Drzewa"

W piątek 13 października dzieci z grupy III udały się na tereny sportowe osiedla Polanka, aby tam wraz z dziećmi z innych przedszkoli i szkół uroczyście obchodzić Polkowicki Dzień Drzewa. Dzieci nauczyły się jak budować budki lęgowe dla różnych gatunków ptaków i ssaków, a także jak oszczędzać wodę. Głównym punktem obchodów Dnia Drzewa, było rozpoczęcie akcji ich sadzenia na terenie Polkowic, w której uczestniczył  Burmistrz Polkowic - Pan Wiesław Wabik. Dzień Drzewa zorganizowany został przez Urząd Gminy Polkowice, Nadleśnictwo Lubin, Radę Osiedla Polanka, Szkoły Podstawowe nr 2 i 3, Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej oraz Polkowickie Centrum Animacji.

W piątek 6 października w naszym przedszkolu wykonywana będzie sesja fotograficzna naszych wychowanków

 


Ogólnopolski "Dzień Uśmiechu"

Na pierwszy piątek października  przypada"Dzień uśmiechu". To radosne święto obchodzone jest od 1999 r. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej  buzi, tzw. "smiley face".Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi - bezinteresowny uśmiech i radość życia. W tym dniu w naszym przedszkolu dominował kolor żółty. Obchody rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw integracyjnych wszystkich grup oraz odśpiewania naszego hymnu "Dookoła słońca". Następnie w salach odbyły się wesołe zabawy z balonami. Dzieci z grupy III wzięły udział w zabawach w Szkole Podstawowej nr 1.

 

"Alicja w krainie czarów"

28 września grupy starsze udały się do Auli Forum na przedstawienie wykonane przez aktorów z teatru w Krakowie pt:"Alicja w krainie czarów".Przedstawienie zachwyciło dzieci scenografią, fantazyjnymi kostiumami oraz rekwizytami.Każdy z widzów podróżując z Alicją odkrył czarowną magię opowieści.Wycieczka do Parku Wrocławskiego w Lubinie

W 2014 roku w parku otwarte zostało Centrum Edukacji Przyrodniczej,w którym prowadzone są zajęcia edukacyjne. Dzieci z grupy IV i V 27.09 miały okazje uczestniczyć właśnie w takich zajęciach. Zapoznały się z  różnorodnymi gatunkami ptaków z Polski i świata. Spacerując "Szlakiem Dinozaurów" zobaczyły kilkanaście figur niesamowitych stworzeń. Podróż w przeszłość była doskonałym sposobem na poszerzenia wiedzy o historii naturalnej.


" ...Posprzątajmy świat"

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się w Ogólnopolska akcja Sprzątania świata. Mimo niesprzyjającej aury nasze przedszkolaki, zaopatrzone w ochronne rękawice oraz worki na śmieci z wielkim zaangażowaniem sprzątały ogród przedszkolny oraz najbliższą okolicę z odpadów.

 


"Święto Pieczonego  Ziemniaka"

26.09 na ścieżce zdrowia odbyło się "Święto Pieczonego Ziemniaka"Zabawa rozpoczęła się od wspólnych tańców integracyjnych. Dla dzieci pracownicy Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego przygotowali liczne konkurencje sportowe. Były rzuty do kosza, łowienie rybek wędką oraz przeciąganie liny. Nie zabrakło oczywiście pieczonych ziemniaków, które dzieci zjadły ze smakiem. Pogoda dopisała, więc piknik zapisze się mile w pamięci uczestników.

"Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka"

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zapoczątkowane zostało w 2010 roku przez placówki w Łodzi. Trzy lata później Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ustanowił Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. W Polkowicach świętowalismy już po raz drugi. Obchody tego niesamowitego dnia rozpoczęliśmy od przemarszu na polkowicki Rynek, gdzie spotkaliśmy się z dziećmi z wszystkich przedszkoli. Część artystyczna odbyła się natomiast w amfiteatrze. Na milusińskich czekało wiele niespodzianek: były wspólne tańce, śpiewanie piosenek oraz tak uwielbiane przez dzieci dmuchańce. Na koniec w niebo poleciało pełno kolorowych baloników. Mamy nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń.

Zapraszamy rodziców na zebrania grupowe, które odbędą się:

-Grupa II, III, IV i V - wtorek 12.09.2017 godz. 16.30

- Grupa I - środa 13.09.2017 godz.16.30


Serdecznie zapraszamy dzieci nowo przyjęte i ich Rodziców do naszego przedszkola na dni adaptacyjne, które odbędą się w dniach 28 - 30 sierpnia 2017 r.tj. poniedziałek- środa w godzinach od 9:00 do 11:00.

Przypominamy Rodzicom, aby 1 września wszystkie dzieci posiadały aktualne wyniki badań:

- dzieci już uczęszczające do przedszkola - wynik z badania na owsiki

- dzieci nowoprzyjęte do przedszkola - zaświadczenie od lekarza z wpisem, że dziecko jest zdrowe i miało wykonane badanie na owsiki.

 

 

"Dzień ochrony środowiska"

13 czerwca obchodziliśmy "Dzień ochrony środowiska". Głównym punktem obchodów było przedstawienie " O czym marzą drzewa ?", które dzieci z grup starszych obejrzały w centrum piknikowym. Spektakl, przygotowany był przez artystów z krakowskiego Biura Promocji Kultury.Wszystkie obecne na spotkaniu dzieci mogły wziąść  też udział w warsztatach plastyczno-technicznych i naukowo- kreatywnych.

Dzień Ochrony Środowiska w Polkowicach zorganizowały został wspólnie przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, Wydział Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich UG Polkowice, Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie oraz Nadleśnictwo Lubin.

"Książka moim przyjacielem"

12 czerwca w Tarnówku dzieci z grupy V wzięły udział w gminnym konkursie "Książka moim przyjacielem".

Podczas konkursu wykazały się ogromną wiedzą na temat znanych bajek zajmując wysokie II miejsce .

"Olimpiada matematyczna w PM 3"

8 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 3 odbyła się Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna. Reprezentantami naszego przedszkola były dzieci z grupy V.Celem olimpiady było sprawdzenie kompetencji matematycznych oraz odporności emocjonalnej dzieci.  Mali zawodnicy, podzieleni na czteroosobowe zespoły musieli radzić sobie z wymagającymi zadaniami i z reguły wychodzili z tych zmagań zwycięsko zajmując III miejsce.

"Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa"

9 czerwca już po raz IX zorganizowaliśmy międzyprzedszkolne zawody sportowe. Celem spotkania było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci z wszystkich przedszkoli. Zawody poprowadził Pan Marek Gontarz, a w jury zasiedli: Pani Dyrektor Krystyna Krzyżaniak oraz nauczyciele z polkowickich przedszkoli.Nie zabrakło dzieci, które przy pomocy różnych rekwizytów – bębenków i kołatek kibicowali małym sportowcom. Wszystkie drużyny bardzo dzielnie pokonywały kolejne konkurencje, m.in.: omijanie przeszkód, bieg z piłką oraz wiele innych.  Nas  dzielnie reprezentowały dzieci z grupy V które zajęły I MIEJSCE, II miejsce zajęły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5, a III grupa z Przedszkola Miejskiego nr 6.

Tydzień Dziecka

PONIEDZIAŁEK- Dzień Sportu

WTOREK- "Malowanki, rysowanki"

ŚRODA- Angielski Dzień Dziecka

CZWARTEK- "Modny Przedszkolak"

PIĄTEK- Dyskoteka Pana Johna

45-lecie Przedszkola Miejskiego oraz nadanie nazwy "Słoneczko"

24 maja nasze przedszkole obchodziło 45- lecie swojego powstania, z tej okazji zostało nazwane "Słoneczkiem".

Na uroczystości obecni byli wychowawcy,emerytowani nauczyciele i pracownicy, dyrektorzy pozostałych placówek edukacyjnych w mieście oraz  przedstawiciele samorządu.Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu dzieci z grup starszych, po nim głos zabrała obecna Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście.  Następnie wszystkie grupy przedstawiły swój program artystyczny. Po gromkich brawach wszyscy odśpiewali piosenkę "Dookoła słońca". Następnie nastąpiło uroczyste przekazanie aktu nadania nazwy oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do ogrodu przedszkolnego gdzie czekał już na wszystkich poczęstunek oraz wiele atrakcji: dmuchańce, koniki oraz wata cukrowa.

 

"Niezapominajka"

16 maja 2016 r. już po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki – Święto Polkowickiej Przyrody.
Dzieci z grup starszych przeszły w barwnym korowodzie do Centrum Piknikowego, gdzie przygotowanych było dla nich wiele atrakcji. Dzieci obejrzały spektakl edukacyjny w wykonaniu Teatru Kubika, w którym znalazły się elementy dotyczące selektywnej zbiórki odpadów, przeprowadzone zostały również konkursy związane z ich segregacją. Instruktorzy przeprowadzili warsztaty edukacyjne propagujące ideę recyklingu i zdrowego stylu życia. Pojawił się nieodłączny element takich imprez jak malowanie twarzy czego efektem były przepiękne niezapominajki na policzkach uczestników.

"Strażomania"

Strażomania to akcja profilakyczno- edukacyjna organizowana dla najmłodszych mieszkańców Polkowic. Inicjatorami imprezy są polkowiccy strażacy i miejscy strażacy. Konkursy na hasło i transparent, a także piosenki o bezpieczeństwie, pokazy sprzętu straży miejskiej i pożarnej,policji i ratowników medycznych to  atrakcje jakie czekały na dzieci z gr starszych podczas tegorocznej Strażomani.

 

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się w dniu 10.05.2016r.

O godzinie 16 zapraszamy na prelekcję pedagog Renaty Pośpiech pt:"Jak należy kochać dzieci"    /min o "wychowaniu" bezstresowym, o potrzebie stawiania dziecku wymagań i ograniczeń oraz stosowania norm i zasad/

16.30 - zebrania w grupach

 

XX Przegląd Teatrzyków Kurtyna

26 kwietnia dzieci z grupy V wziely udział w XX juz przegladzie teatrzyków Kurtyna. Zadaniem uczestników bylo zaprezentowanie spektaklu o dowolnym charakterze i w wybranej formie. Dzieci wystapily z przedstawieniem pt:Jury pod przewodnictwem Adama Dzieciniaka postanowiło przyznac naszym zuchom wyróznienie za inscenizacje i grę aktorską.

Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu "Mozaikowy świat"

Celem konkursu było popularyzowanie geometrii za pomocą plastyki, rozwijanie wyobraźni przestrzennej poprzez wypowiedź plastyczną oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych pobudzających do twórczego wykorzystania czasu wolnego.Na konkurs wpłynęło 47 prac z różnych rejonów Polski. Wszystkie zachwycały swoją pomysłowością oraz oryginalnością wykonania. Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Krystyny Krzyżaniak przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I MIEJSCE Weronika  Wróbel - Niepubliczne Przedszkole "Mali odkrywcy" w Łosicach

II MIEJSCE Karolina Macioszek - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Pogrzebieniu

III MIEJSCE - Piotr Maksymiuk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Walinnie Oddział Przedszkolny

 

WYRÓŻNIENIA:

Anastazja Nogaczenko- Niepubliczne Przedszkole "Świat smyka" w Gdyni

Zuzanna Urbanek - Przedszkole nr 22 w Koszalinie

 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, laureatom gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną wysłane pocztą.

"Cyrk Doktora Dolittle"

13 kwietnia w ramach V Festiwalu Spektakli dla Dzieci „Na Ziarnku Grochu” dzieci z grup starszych wybrały się do kina na teatrzyk "Cyrk Doktora Dolittle. Znana wszystkim historia o umiejącym rozmawiać ze zwierzętami doktorze Janie Dolittle była opowiedziana przy pomocy techniki „czarnego teatru’’. Dzięki specjalnemu, ultrafioletowemu światłu, niewidoczni dla publiczności aktorzy ożywili lalki i przedmioty, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.Autorem słynnej powieści o doktorze Janie Dolittle, który potrafił rozmawiać ze zwierzętami jest Hugh John Lofting. Napisał on aż kilkanaście tomów, a jednym z nich jest właśnie „Cyrk doktora Dolittle”.

DRODZY RODZICE!

W związku z prowadzoną rekrutacją do przedszkola na rok szkolny 2016/2017, w sekretariacie placówki od 15.04.2016 r. będzie udostępniona lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Uprzejmie informuję, iż lista dzieci zakwalifikowanych do dalszej rekrutacji, nie jest jeszcze listą dzieci przyjętych do przedszkola.

Jednocześnie informuję, że zakwalifikowano 63 kandydatów (dzieci) do dalszej rekrutacji, na  10 wolnych miejsc. Najniższa liczba punktów kwalifikujących do przyjęcia wynosi 113.

Tym samym przypominam Państwu o konieczności złożenia w terminie od 18.04. do 22.04. do godz.15.00 pisemnego oświadczenia o wyborze konkretnego przedszkola.

Lista dzieci przyjętych będzie udostępniona 25.04.2016 r.

Wszelkie informacje związane z rekrutacją udzielane są w sekretariacie przedszkola.

 

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Polkowicach

Potwierdzenie woli - kliknij aby otworzyć

 

 

 

"Mozaikowa pisanka"- rozstrzygnięta

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pisanki wielkanocnej z figur geometrycznych lub ozdobionej figurami geometrycznymi. Na konkurs zgłoszono 25 prac. Wszystkie zachwycały swoja oryginalnością i pomysłowością. Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor przyznało następujące miejsca i wyróżnienia w dwóch kategoriach:

Forma płaska:

I MIEJSCE Wojciech Małagowski - Przedszkole Miejskie nr 4- oddział w Suchej Górnej

II MIEJSCE Maja Włodarczyk - Przedszkole Miejskie nr 2

III MIEJSCE Karol Modrzejewski - Przedszkole Miejskie nr 2

WYRÓZNIENIE- Miłosz Gorczyca - Przedszkole Miejskie nr 5- oddział w Tarnówku

 

Forma przestrzenna:

I MIEJSCE Nikola Korniej - Przedszkole Miejskie nr 2

II MIEJSCE Laura Klaub - Przedszkole Miejskie nr 5

III MIEJSCE Oliwia Nowak - Przedszkole Miejskie nr 5

WYRÓZNIENIE Hubert Karpowicz - Przedszkole Miejskie nr 5

 

Serdecznie gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do przedszkoli.

"Matematyka w eko-kolorach"

W dniu 23 marca 2016 roku zorganizowaliśmy konkurs „Matematyka w eko-kolorach”. Celem konkursu było kształtowanie kompetencji matematycznych i wiedzy ekologicznej. Przebiegał on w dwóch częściach. Pierwsza polegała na wykonaniu przez drużyny pomocy dydaktycznej z surowców wtórnych. Drugi etap to konkurencje matematyczne i ekologiczne oraz wykazanie przydatności wykonanej wcześniej pomocy dydaktycznej. Do konkursu przystąpiły drużyny z trzech polkowickich przedszkoli. Patronat honorowy nad konkursem objął Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, który był także fundatorem nagród.Podczas wykonywania zadań konkursowych wszyscy dobrze się bawili, drużyny wykazały się bardzo dobrą znajomością zagadnień zarówno z zakresu matematyki jak i ekologii. Pomimo wyrównanego poziomu zwycięzcą drugiego etapu została drużyna z Przedszkola Miejskiego nr 3. Pierwszy etap należał natomiast do Przedszkola Miejskiego nr 2.

Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 3

16 marca Drzwi Szkoły Podstawowej nr 3 otworzyły się dla przyszłych uczniów. Dzieci z grupy IV z zaciekawieniem z oglądały pięknie wyposażone klasy, salę gimnastyczną, stołówkę, szatnie oraz świetlice szkolne. Maluchy były wyraźnie zadowolone z tej wizyty, a na pytanie - Czy chcą się już uczyć w szkole?- odpowiadały chórem – TAAAAAK!!!

Teatrzyk "Zajęcza chatka"

8.03 już po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru Art.-Re w Krakowie. Tym razem w ich wykonaniu obejrzeliśmy spektakl pt: "Zajęcza chatka".  Bajka opowiadała o zajączku, którego chytry lis wypędził z własnego domu. Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do współudziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabawy przy piosenkach. Taka forma sceniczna bardzo odpowiadała małym widzom.

 

Szanowni Rodzice!

 

Przedszkole Miejskie nr 2 w Polkowicach ogłasza konkurs na LOGO Przedszkola w postaci symbolu/znaku graficznego, który stanie się oficjalnym elementem identyfikacji graficznej placówki. Konkurs skierowany jest do dzieci, rodziców, pracowników oraz sympatyków przedszkola. Przedszkolu Miejskiemu nr 2 zostanie nadana nazwa „Słoneczko”.

 

Czas trwania konkursu: 07.03.16r. – 29.03.16r.

 

Wybrane logo będzie przeznaczone do celów identyfikacyjnych, korespondencyjnych i promocyjnych.

 

Uczestnik konkursu jest zobowiązany przedstawić autorski projekt, nigdzie wcześniej nie  publikowany.

 

Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich do projektu na rzecz Przedszkola Miejskiego nr 2 w Polkowicach. Projekt powinien być zapisany na płycie CD w pliku graficznych BMP, JPG. Mile widziane logo w grafice wektorowej.

 

Prace konkursowe należy przedstawić na planszach formatu A4, na których należy umieścić znak w wersji barwnej w polu 15 x 15 cm i pomniejszoną wersje w polu o wymiarach 5 x 5 cm oraz 2 x 2 cm. Logo powinno być czytelne i łatwe do zapamiętania, łatwo identyfikowane z naszym przedszkolem, musi zawierać nazwę przedszkola:Przedszkole Miejskie nr 2 Słoneczko w Polkowicach.

 

Projekty należy składać w zaklejonej kopercie opatrzonej hasłem „Konkurs na LOGO Przedszkola Miejskiego nr 2 w Polkowicach” do dnia 29 marca 2016r. w sekretariacie przedszkola. Kopertę na odwrocie należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka jego rodzica (opiekuna prawnego) lub zamieścić dane sympatyka przedszkola. W kopercie winno znaleźć się również oświadczenie autora  o brzmieniu: „Oświadczam, że projekt jest moją autorską własnością i wyrażam zgodę na jej wykorzystanie przez Organizatora konkursu.” (zał. nr1 do regulaminu konkursu). Oceny projektów dokona Komisja Konkursowa powołana przez dyrektora przedszkola. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 01 kwietnia 2016r.

 

W wyniku postepowania konkursowego Komisja Konkursowa przyznaje jedną nagrodę główną oraz nagrody pocieszenia. Regulamin dostępny na stronie internetowej przedszkola oraz w holu przedszkola.

 

 

 

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w

KONKURSIE PLASTYCZNYM

MOZAIKOWA PISANKA

 

Regulamin konkursu:

 

1. Przedszkole Miejskie nr 2 w Polkowicach zaprasza dzieci 3-6 letnie i rodziców do udziału w konkursie plastycznym.

2. Prace oceniane będą w dwóch grupach wiekowych:

3-4 - latki

5-6 - latki

3. Zadaniem uczestników konkursu będzie wykonanie pisanki wielkanocnej z figur geometrycznych lub ozdobionej figurami geometrycznymi. Technika wykonania oraz wymiary prac dowolne: mogą to być prace płaskie wykonane na papierze dowolną techniką (kolaż, farby, kredki, origami, pastele itp.) lub prace przestrzenne (na wydmuszkach, styropianie itp.)

4. Każde przedszkole może przesłać po trzy prace z każdej grupy wiekowej. Prace powinny być opatrzone:czytelnym imieniem i nazwiskiem dziecka, grupą, do której uczęszcza, czytelnym imieniem i nazwiskiem opiekuna.

5. Najciekawsze prace przedszkole wyróżni w następujący sposób: nagrody w każdej grupie wiekowej za I, II i III miejsce, oraz wyróżnieniawystawa najlepszych prac po rozstrzygnięciu konkursu w Przedszkolu Miejskim nr 2.

6. Termin nadsyłania prac upływa w dniu 21.03.2016 roku. O wynikach konkursu poinformujemy na oficjalnej stronie naszego przedszkola

7. Prace prosimy przesyłać lub przekazywać na adres:

Przedszkole Miejski nr 2

ul. 11-lutego 18

59-100 Polkowice

tel. (76) 749-73-73

8. Oceny prac dokona komisja powołana przez Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 2.

9. Przedszkole nie zwraca nadesłanych prac.

10. Osoba odpowiedzialna za przebieg konkursu : mgr Bożena Pajdowska – Herman i mgr Anna Ciechanowicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Pomarańczowy Dzień"

18 luty ogłoszony został „Dniem Marchewki” Dniem Pomarańczowym. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy. W tym dniu w ubrankach przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy. Na stołach królowała oczywiście marchewka. Na jej Urodzinach , na których wszyscy częstowali się pomarańczowymi witaminkami słuchaliśmy ciekawostek o tym zdrowym warzywie, układaliśmy obrazki z plasterków marchewki oraz mieliśmy okazję zobaczyć jak powstaje sok marchwiowy. Na zakończenie wszystkie dzieci odpowiadały na pytania z quizu odnoszące się do wiadomości zdobytych w trakcie zabaw oraz wypiły pyszny sok marchwiowy.

 

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2016/2017

 1. Do przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego, dla których organem prowadzącym jest gmina Polkowice

 

 

Lp.

 

Czynnościrekrutacyjne

Termin wpostępowaniu rekrutacyjnym

Termin wpostępowaniu uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku oprzyjęcie do przedszkola publicznego wraz z dokumentamipotwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych poduwagę w postępowaniurekrutacyjnym

od 7 marca 2016r.do 24 marca 2016 r. do godz. 1500

od 29 kwietnia 2016r.do 3 maja 2016 r.dogodz.1500

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola publicznego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych poduwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20 t ust. 7 ustawy zdnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156, z późn.zm.)

do 5 kwietnia 2016 do godz 1500

od 9 maja 2016r.do 18 maja 2016 r. godz.1500

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

15 kwietnia 2016 r. do godz.1500

19 maja 2016 r.do godz.1500

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

od 18 kwietnia 2016r.do 22 kwietnia 2016 r.do godz 1500

od 20 maja 2016 r. do 25 maja 2016r. dogodz.1500

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

25 kwietnia 2016 r. dogodz.1500

27 maja 2016 r. dogodz.1500

 

Jednocześnie informuję, że kryteria lokalne dotyczące naboru do:

 1. Przedszkoli miejskich oraz innych form wychowania przedszkolnego określone zostały w uchwale Nr III/59/15 Rady Miejskiej w Polkowicach z dnia 30 marca 2015 r. w sprawie kryteriów naboru na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicz- nych przedszkoli oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego prowadzo- nych przez gminę Polkowice.

Ogólne zasady przyjmowania do publicznych przedszkoli, publicznych innych form wychowa- nia przedszkolnego, publicznych szkół i placówek unormowane zostały w następujących aktach prawnych:

 1. ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2015 r. poz. 2156, z późn. zm.) - rozdział2a;

 2. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 listopada 2015 r. w sprawie sposo- bu przeliczania na punkty poszczególnych kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym, składu i szczegółowych zadań komisji rekrutacyjnej, szczegółowego trybu i terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełnia- jącego (Dz. U. poz.1942).

 

 

Uwaga Rodzice,

Rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkola, proszeni są o wypełnienie Deklaracji kontynuacji przedszkola w terminie od 1 do 26 lutego 2016.

Deklaracje dostępne będą od 1 lutego u wychowawców grup.

"Żółty Dzień"

W ramach "Tęczowego dnia", a także wyboru nazwy przedszkola "Słoneczko", piątek 29 stycznia ogłoszony został "Dniem Żółtym" Dniem Uśmiechu i Dobrego Humoru .W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze żółtym. W przedszkolu zrobiło się bardzo słonecznie. Żółty to jeden z najcieplejszych kolorów. Dzieci zapytane co oznacza kolor żółty i z czym się kojarzy odpowiedziały: słońce, siła, radość, uśmiech, kwiaty, wiosna, plaża. W każdej grupie odbyły się zabawy w wyszukiwanie w sali zabawek koloru żółtego. Na koniec wszystkie dzieci wykonały papierowe sloeczka, które ozdobiły cały hol.

 

"Dzień Babci i Dziadka"

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Były piosenki, wierszyki w wykonaniu małych artystów, po których nie jedna łza zakręciła się w oku babci i dziadka. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na kniec dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione upominki oraz zaprosiły na wspólny poczęstunek.

"Bal karnawałowy"

W ostatnim tygodniu przed feriami zaroiło się w naszym przedszkolu od bajkowych postaci.Jak każdego roku zgodnie z tradycją, odbył się Bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki już od rana podekscytowne były czekającą ich zabawą.Dzieci świetnie się bawiły, a skoczna muzyka w wykonaniu Pana Johna zachęcała do tańca.W przerwie dzieci miały czas na poczęstunek oraz pamiątkowe fotografie.Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.

PIŁKARZE GÓRNIKA - POLKOWICE Z WIZYTĄ W NASZYM PRZEDSZKOLU

Z wizytą do przedszkola udali piłkarze Górnika - Polkowice.Piłkarze opowiadali o swoich marzeniach, o początkach kariery sportowej, o zasadach gry w piłkę. Zachęcali również do uczęszczania na mecze, nie tylko w roli kibiców, ale także zawodników grupy naborowej. Nie obeszło się bez lekcji praktycznej. Na pamiątkę przedszkolakom wręczono zdjęcia z autografami obecnych na spotkaniu piłkarzy oraz gadżety klubowe

"Koziołek Niematołek"

20 stycznia odwiedzili nas aktorzy z teatru ART z Wrocławia którzy zaprezentowali się naszym milusińskim w przedstawieniu "Koziołek Niematołek". Dzieci poznały zabawne przygody Koziołka Niematołka, który wyruszył z Pacanowa w podróż dookoła świata.W czasie swej wędrówki odwiedził Chiny, Japonię był też w Ameryce, Grenlandii i w Egipcie. Podczas swej podróży Koziołek Niematołek zaprosił dzieci do wspólnej zabawy min. razem odtańczyli taniec, który miał sprowadzić deszcz. Zabawne sytuacje i wspólne zabawy dostarczyły dzieciom wiele radości i wiedzy o świecie, który mieli możliwość poznać z Koziołkiem Niematołkiem.

"Chcę być bezpieczny w podróży"

Pod takim hasłem Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Polkowicach wraz z pracownikami firmy SITECH Sp. z o.o. zapoczątkowali cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami miasta pod hasłem: „Chcę być bezpieczny w podróży”. Spotkania te odbywają się w ramach VII edycji Polkowickich Prezentacji „Niepełnosprawni-Sprawnym”.  Dnia 31 stycznia grupy starsze  udały się do firmy Sitech, aby tam dowiedzieć się o  zasadach bezpiecznego podróżowania, a w szczególności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Młodsze grupy zaś 14.01 odwiedził Pan z Straży Miejskiej wraz z pracownikami firmy Sitech w przedszkolu.

"Wycieczka  do ZG Rudna"

11.01 starszaki  pojechały do Kopalni ZG Rudna.Dzieci obejrzały tam przygotowaną przez górników prezentację multimedialną.Utrwaliły w ten sposób wiadomości dotyczące specyfiki pracy górników. Zobaczyły też  łaźnię, lampownię, obejrzały aparaty tlenowe oraz zaplecze kuchenne. Dzieci zobaczyły figurę Świętej Barbary - patronki górników. Na koniec podziękowały górnikom oprowadzającym nas po kopani wręczając własnoręcznie wykonane laurki

Zapraszamy rodziców ze wszystkich grup na zebranie, które odbędzie się  12.01.2016 o godz. 16.30 w poszczególnych salach.

 

 

Zdrowych pogodnych Świat Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku życzy Dyrektor wraz z pracownikami.

"Jasełka"

Święta Bożego Narodzenia to taki magiczny czas przesycony dobrocią, miłością, spokojem, otwartością na drugiego człowieka. Nastrój ten 15 grudnia postanowiły podkreślić dzieci z grupy IV wraz ze swoimi Paniami. Zaprosiły wszystkie dzieci oraz cały personel przedszkola na Jasełka. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami do występu przygotowywały się kilka tygodni. Piękna scenografia, stroje oraz oprawa muzyczna,a przede wszystkim mali artyści prezentujący w przedstawieniu magię Bożego Narodzenia. Historia narodzenia Jezusa w interpretacji przedszkolaków, wśród zebranych gości, wywołała wzruszenie i wprowadziła świąteczną, podniosłą atmosferę.

"Świąteczne pierniki"

W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i propagowania kreatywnego działania na rzecz wzmacniania więzi rodzinnych i integracji z przedszkolem 15 grudnia rodzice wraz z dziećmi spotkali się na wspólne dekorowanie świątecznych pierniczków. Wszystkie rodziny dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Oczywiście trudno się było oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki. Pierniczkami ozdobionymi przez dzieci  częściowo zostały zjedzone, a także zostały spakowane w małe paczuszki aby ozdobiły stoły wigilijne w domach dzieci.

Teatrzyk "Cudowna lampa Alladyna"

10 grudnia odwiedzili nas aktorzy z krakowskiego Teatru Art- Re, którzy pokazali dzieciom spektakl "Cudowna lampa Alladyna".  Spektakl pokazał, jakie są najważniejsze wartości w życiu i jak postępować w określonych sytuacjach, by uniknąć stosowania przemocy. Przygody tytułowego Aladyna pokazane były w niezwykle humorystyczny sposób, a muzyka i piosenki urozmaiciły przedstawienie Jak zwykle najmłodsi mogli wystąpić na scenie i przez chwilę poczuć się aktorami.

 

"Mikołajki"

7 grudnia przybył do naszego przedszkola bardzo wyczekiwany  gość św. Mikołaj. Dzieci już od samego rana nasłuchiwały jego kroków.Mimo braku białego puchu, jak co roku  przybył na czas.Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które przygotowały specjalnie dla Niego. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

XIX POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI
„SREBRNA MUZA”

2 grudnia w PCA odbył się XIX już konkurs recytatorski. Głównym jego celem jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na piękno poezji, promowanie sztuki żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich. Nasze przedszkole godnie reprezentowali: Lena Lipiarz, Konrad Mroczko oraz Korneliusz Pyrzeński

 

"Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa".

Pod takim hasłem 26.11.2015 we wszystkich grupach odbyła się w naszym przedszkolu Eko- biesiada”.Głównym celem spotkania było promowanie zdrowego stylu odżywiania, integracja społeczności przedszkolnej ze społecznością lokalną, nabywanie i bogacenie wiedzy o zdrowym stylu życia oraz zachęcanie dzieci do spożywania warzyw, owoców. Na samym początku dzieci przywitały rodziców śpiewając piosenki o tematyce zdrowotnej, rozwiązywały "zdrowe" zagadki oraz wraz z rodzicami brały udział w tanecznych pląsach. Wreszcie wszystkie rodziny przystąpiły do tworzenia "zdrowych rzeźb". Ich oryginalność i pomysłowość  była niesamowita. Z warzyw i owoców powstał  min.wazon z kwiatami, różne zwierzęta oraz. Każda rodzina została nagrodzona dyplomem.

 

 

Drodzy rodzice!

 

Nasza placówka bierze udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla

 

przedszkoli organizowanym przez Buliba.pl.

 

Już od 26 do 30 listopada możecie głosować na naszą pracę.

 

Do wygrania wspaniałe nagrody zarówno dla przedszkola, jak

 

i dla Was!

 

Głosujcie codziennie w Galerii prac na stronie:

 

www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2015/

 

Im więcej głosów oddacie każdego dnia, tym większa szansa na jedną

 

z 240 nagród dla przedszkoli oraz 150 nagród dla głosujących!

 

Życzymy dobrej zabawy!

 

"Dzień Pluszowego Misia"

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. 25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy urodziny pluszowego
przyjaciela. W tym dniu każdy przyszedł do przedszkola ze swoim misiem.Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia , rozwiązywały zagadki , wypowiadały się na temat swoich misiów , rysowały je .Dzień był bardzo , bardzo radosny .

"Dbamy o zęby"

17 listopada w grupie I i II gościliśmy Panią Higienistkę, która pokazywała dzieciom, jak prawidłowo myć zęby oraz od czego zęby się psują. Uświadamiała też dzieciom, jak bardzo ważne jest zdrowe odżywianie.

"Matematyka w wierszu"

17 listopada odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski pod hasłem "Matematyka w wierszu". Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno  wśród "małych mówców" jak i rodziców, którzy bardzo licznie przybyli do naszego przedszkola.  Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań edukacją matematyczną oraz prezentacja umiejętności artystycznych dzieci. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki. Jury w którym zasiedli: Pani Dyrektor, Pani Logopeda oraz rodzic przyznało następujące miejsca i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

3-4 latki

I MIEJSCE

Lena Kureń

Hanna Harciarek

II MIEJSCE

Agata Sitnik

Maciej Franas

Rita Hahn

III MIEJSCE

Lena Wdowiak

Laura Sawa

Karolina Poręba

WYRÓŻNIENIA

Natalia Szpotańska

Nikola Szewczyk

Patrycja Podhajska

Wiktor Wybraniak

 

5-6 latki

I MIEJSCE

Lena Lipiarz

II MIEJSCE

Konrad Mroczko

III MIEJSCE

Kornel Pyżeński

WYRÓZNIENIA

Mariusz Cygańczuk

Julia Paruzel

Filip Nowak

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami  oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

30 października oraz 3 listopada w grupach maluszków odbyła się uroczystość - Pasowania na Przedszkolaka.

 

Przygotowania trwały od początku roku szkolnego, ponieważ aby „dostać się” do grona „braci przedszkolnej” trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami. Był to dla niektórych pierwszy tak ważny debiut przed szerszą publicznością.

 

Małe Zuchy dumnie złożyły przysięgę wzorowego przedszkolaka oraz śpiewały piosenki i mówiły wierszyki. Pasowania, przy pomocy magicznej kredki, dokonała pani dyrektor. Następnie każdy przedszkolak otrzymał dyplom i medal. Podczas uroczystości nie zabrakło pysznego poczęstunku.

 

Rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego "Jesienne cyferki"

Na konkurs wpłynęły  59 prac. Wszystkie zachwycały swoją oryginalnością i pomysłowością.

Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor przyznało następujące miejsca i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki.

3-4 latki

I MIEJSCE Wiktoria Onufryk Przedszkole Miejskie nr 2

II MIEJSCE Bartek Grunt Przedszkole Miejskie nr 6

III MIEJSCE Piotr Stępień Przedszkole "Galileo"

WYRÓŻNIENIA

Julian Domański Przedszkole Miejskie nr2

Maciej Franas  Przedszkole Miejskie nr2

Emilia Kogus  Przedszkole Miejskie nr2

Laura Sawa  Przedszkole Miejskie nr2

Natalia Makarowska  Przedszkole Miejskie nr2

5-6 latki

I MIEJSCE Daniel Bartczak Przedszkole Miejskie nr 5

II MIEJSCE Maria Hofman Katolickie Publiczne Przedszkole

III MIEJSCE Andrzej Dziura Przedszkole Miejskie nr 6

WYRÓŻNIENIA

Piotr Wojdyło Przedszkole Miejskie nr 3

Maciej Bobeła Przedszkole Miejskie nr 2

Żaneta Stankiewicz Przedszkole Miejskie nr 3

Nikola Korniej Przedszkole Miejskie nr 2

 

Wszystkim dzieciom oraz nauczycielom dziękujemy za udział w konkursie.

Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do przedszkoli.

 

Futerko jeżyka"

22 października już po raz kolejny odwiedzili nas aktorzy teatru Horyzont. Tym razem przybyli do nas z przedstawieniem "Futerko jeżyka".Treść bajki uświadomiła dzieciom, że nie zawsze to co ładne jest dobre oraz, że nie powinno się oceniać innych po wyglądzie bądź po tym co posiadają.

 

ZAPROSZENIE NA PASOWANIE

 

 

 

Kochani Rodzice!

 

Już nadchodzi pora przyjść na pasowanie

 

do mnie do przedszkola.

 

Uroczyście Was zapraszam na tę ważną chwilę,

 

co uczyni z żaczka prawdziwego przedszkolaczka.

GRUPA I -  30.10 (PIATEK) GODZ. 10.45

GRUPA II - 3.11 (WTOREK) GODZ. 10.00

 

"Złoto króla Megamona"

19 października gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie: Pana Adama Dzieciniak i Pana Zbigniewa Filary, którzy przeczytali nam opowieści o bardzo chciwym i zachłannym królu- "Złoto króla Megamona".

 

"Z wizytą w Kauflandzie"

Wzorem poprzedniego roku także i w tym kontynuujemy naszą współpracę ze sklepem Kaufland. W październiku dzieci z grupy V wraz z wychowawczyniami zorganizowały w sklepie loterię fantową. Chętnych do losowania nie brakowało, a do wygrania były smycze, kolorowe zeszyty oraz długopisy. W tym roku Kaufland świętował swój "pierwszy roczek" dlatego tez nie zabrakło pięknych laurek przygotowanych przez naszych milusińskich.

 

"Wycieczka do Zamiennic"

8.10.2015 dzieci z grupy IV i V wybrały się na spotkanie z danielami do Zamienic. Tam czekała już na dzieci pani przewodnik i właścicielka osady, ale nie była sama ... Do dzieci wesoło przybiegł malutki piesek, w oddali słychac było gulgotanie indyka i gęganie gęsi. Dzieci poznały zasady bezpiecznego karmienia danieli oraz zachowania się na wozie "drabiniastym", którym przewiezione zostały na łąkę na której przebywały daniele. Tam karmiły je przywiezionymi smakołykami. Po powrocie do osady dowiedziały się o zwyczajach innych zwierząt: kucyków, świnek chinskich, królików, gęsi , indyków, kuropatw, nutrii, owiec, psów i kotów. Po tak ekscytujących zajęciach dzieci zasiadły do przygotowanego przez gospodarzy posiłu. A potem  dzieci bawiły sie i tańczyły na dyskotece.

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "JESIENNE CYFERKI"

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 3-6 lat

Celem konkursu jest utrwalenie symboli matematycznych, rozbudzanie u dzieci ciekawości i kreatywnego myślenia oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej.

Prace powinny być wykonane w formie płaskiej z wykorzystaniem darów jesieni.

Format pracy jest dowolny.

Termin dostarczania prac upływa w dniu 20 października 2015r.

Każda praca powinna być opatrzona metryczką (imię i nazwisko dziecka,wiek,nazwa placówki) oraz wypełniona karta zgłoszenia.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27 października 2015r.

 

W dniu 2.10.2015 (piątek) dzieci będą miały robione zdjęcia w plenerze przez fotografa. Prosimy w tym dniu ubrać dzieci odpowiednio do pogody .

 

 

"Sprzątanie świata"

Wzorem lat ubiegłych przyłączyliśmy się do ogólnej akcji "Sprzątanie Świata". Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem posprzątały najbliższą okolicę przedszkola.
Głównym celem akcji było ukazanie skutków zaśmiecania „Świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu.
Mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi nawykami, których w dalszym ciągu jest tak mało w naszym społeczeństwie.

 

"Święto Pieczonego Ziemniaka"

W dniu 17.10.2015 odbył się piknik  „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Cała uroczystość rozpoczęła się od wspólnych tańców integracyjnych. Natomiast podczas konkursów jakie miały miejsce w czasie całego pikniku, który odbył się na ścieżce zdrowia z udziałem rodziców, nasi milusińscy musieli wykazać się szybkością i zwinnością podczas konkurencji sportowych zaplanowanych na ten dzień. Zarówno grupa IV i V ze swoich zadań wywiązała się na piątkę. Nagrodą były niezapomniane chwile w miłym gronie kolegów i koleżanek, a także przepyszne pieczone ziemniaki z ogniska.

 

 

 

Zapraszamy rodziców ze wszystkich grup na zebranie, które odbędzie s10.09.2015 o godz. 16.30 w poszczególnych salach.

 

DNI ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU

Informujemy, że Dni Adaptacyjne w Przedszkolu Miejskim nr 2 odbędą się 24,25 i 26 sierpnia, w godzinach od 9.00 do 11.00.

Serdecznie zapraszamy i z wielką radością czekamy na nowo przyjęte Dzieci wraz z Rodzicami.

 

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 informuje, że w roku szkolnym 2015/2016 dysponuje jeszcze 3 wolnymi miejscami.

Dokumenty prosimy składać do 30 czerwca w sekretariacie.

DYREKTOR PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 2 W POLKOWICACH ORAZ NAUCZYCIELE SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA SPOTKANIE ORGANIZACYJNE DLA RODZICÓW DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 25.06.2015 O GODZNIE 15 30

W ZWIĄZKU Z TYM, ŻE JEST TO SPOTKANIE ORGANIZACYJNE PROSZĘ O NIE PRZYPROWADZANIE (W MIARĘ MOŻLIWOŚCI) DZIECI


POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

NA TĘ UROCZYSTĄ CHWILĘ ZAPRASZMY

GRUPA IV 16.06.2015 NA GODZINĘ 15.00

GRUPA III 17.06.2015 NA GODZINĘ 14.30

 

"Dzień Dziecka"

To najhuczniej obchodzona w przedszkolu uroczystość i jedyny "dzień, który trwa cały tydzień". W tym roku każdy dzień upłynął nam pod innym hasłem była dyskoteka Pana Johna, "Dzień  Sportu",  malowanie w plenerze oraz wycieczka do Wiosko Indiańskiej. Wszystkim imprezom towarzyszyły upominki, a dzieci w tym czasie były bardzo podekscytowane i szczęśliwe. "

"Strażomania"

"Strażomania" to akcja profilaktyczno - edukacyjna organizowana dla najmłodszych mieszkańców Polkowic. Inicjatorami imprezy są polkowiccy strażacy i miejscy strażnicy.

 

W tym roku po raz pierwszy impreza została zorganizowana w parku swoje umiejętności zaprezentowała tammjednostka ratowniczo - gaśnicza PSP w Polkowicach. Maluchy na własne oczy ujrzały pozorowaną akcję gaszenia pożarów. Dzieci poznały wyposażenie strażackiego wozu bojowego i radiowozu straży miejskiej. Maluchy odwdzięczyły się organizatorom licznym udziałem w konkursach plastycznym, wokalnym poświęconych zasadom bezpieczeństwa, torze sprawnościowym. Wykazały się także znajomością podstawowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej.

 

 

"Wycieczka do Ostaszowa"

Każdy kto choć na moment chciał przenieść się na Dziki Zachód i zostać wojowniczym Indianinem miał niepowtarzalną szansę urzeczywistnić swoje marzenia. 5 i 6- latki zwiedziły wioskę indiańską. Wzięły udział w atrakcjach takich jak: gry i zabawy, nauka tańca i pieśni,wysłuchały fascynujących opowiadań indiańskich legend, a wszystko to w scenerii dzikiego zachodu wśród malowniczych indiańskich namiotów - tipi, jednego z największych tipi w Polsce. Przedszkolaki mogły podziwiać misternie wykonane przedmioty: stroje, broń, sprzęty codziennego użytku. Z pewnością większość dzieci będzie chciała tu wrócić, „zapolować” na grubego zwierza, usłyszeć bębny i zobaczyć dymne znaki pokonując tor przeszkód.

"Dzień Rodziny"

Przedszkolaki z każdej grupy przygotowały wraz ze swoimi Paniami występ artystyczny, a następnie wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane na ten dzień upominki. Następnie wszyscy goście spotkali się na dworze. Atrakcji dla maluchów nie brakowało: były dmuchane zjeżdżalnie i przejażdżka na koniu. Na dzieci i rodziców czekał również poczęstunek.
Taki dzień to okazja do przypomnienia jak wielką radością jest rodzina, przebywanie ze sobą i świętowanie

 

 

 

" Dni Dziecka"

1 czerwca  to najbardziej oczekiwany przez milusińskich dzień w roku.


W poniedziałek zapraszamy wszystkie dzieci na Dyskotekę Pana Johna

We wtorek - malujemy w plenerze.

W środę grupy młodsze Dzień Sportu, a starsze jadą na wycieczkę do Ostaszowa - Wioski Indiańskiej.

Życzymy wszystkim dzieciom,
aby ich dzieciństwo
było jak najlepsze
i aby trwało jak najdłużej

 

" Wioska indiańska"

26 maja nasz plac zabaw opanowali Indianie. Wszędzie słychać było wojenne okrzyki małych tropicieli. Na trawie powstały  indiańskie wioski, a dzieci – z pióropuszami na głowach i pomalowanymi  w indiańskie wzory twarzami – zamieszkały w wigwamach. Podczas indiańskich opowieści dzieci były zapraszane do czynnego udziału w prezentacji - granie na instrumentach, dotykanie skór, piór, przedmiotów codziennego użytku. Wspaniałą zabawę umiliły tańce i korowody.Zabawę w Indian poprzedziła krótka pogadanka o ich życiu i zwyczajach, której przedszkolaki wysłuchały z ciekawością.

"VIII Międzyprzedszkola Spartakiada Sportowa"

22 maja na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 już po raz VIII zorganizowaliśmy międzyprzedszkolne zawody sportowe. Celem spotkania było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci. Zawody poprowadził Pan Marek Gontarz, a w jury zasiedli: Pani Dyrektor Krystyna Krzyżaniak oraz nauczyciele z Przedszkola Miejskiego nr 4 i 6.Nie zabrakło dzieci, które przy pomocy różnych rekwizytów – bębenków i kołatek kibicowali małym sportowcom. Wszystkie drużyny bardzo dzielnie pokonywały kolejne konkurencje, m.in.: omijanie przeszkód, bieg z piłką oraz wiele innych.  Nas  dzielnie reprezentowały dzieci z grupy III i IV, które zajęły I MIEJSCE  !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

"Dwie mamy" PRZEGLĄD TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH

20 maja 2015 w Przedszkolu Miejskim nr 3 odbyły się IV Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych  dzieci 3-4 letnich, których celem było kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań kulturą teatralną literaturą dziecięcą. Nasze przedszkole dzielnie reprezentowały dzieci z grupy V z przedstawieniem „Dwie mamy" i zdobyły nagrodę główną – Puchar Grand Prix

GRATULUJEMY !!!!!!!!!!!!

"Dzień Rodziny"

Zapraszamy wszystkich Rodziców na niezwykłe wydarzenie w naszym przedszkolu.

To będzie wyjątkowy i niezapomniany dzień dla każdej Mamy i każdego Taty

Uroczystość z okazji „Dnia Rodziny” we wszystkich grupach  odbędzie się 28.05.2015r. (czwartek) o godzinie 14.30

"Niezapominajka"

Święto Polskiej niezapominajki już na stałe wbiło się w święta obchodzone w Polkowicach. 15 maja niebieski korowód, w którym szły dzieci z grupy III przemaszerował ulicami naszego miasta.  Dzieci wręczyły burmistrzowi gminy Wiesławowi Wabikowi petycję, w której była propozycja nazwy kolejnego ronda w mieście: Stokrotki. Następnie niebieski pochód ruszył do parku miejskiego i tam na scenie amfiteatru rozpoczęły się występy.Dzieci śpiewały o przyrodzie i ekologii.

 

"Wycieczka do Optyka w Legnicy"

14.05 starszaki wybrały się na wycieczkę do Zakładu Optycznego . Pani optyk opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz  oprowadziła przedszkolaków po całym salonie. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przyrządy i urządzenia do badania wzroku. Dowiedziały się, jak ważną rolę pełni on w naszym życiu i jak należy o niego dbać. Wiedzą, że czasami oczy „chorują” i trzeba nosić okulary. Dowiedziały się też jak dbać o okulary i jakie okulary chronią nasz wzrok przed promieniami słonecznymi  Na zakończenie miały możliwość śledzenia etapów powstawania okularów.

"Z wizytą w Starostwie Powiatowym"

Dzieci z grupy II, III i IV udały się 13.05 do budynku  Starostwa . Dzieci odwiedziły w gabinecie starostę . Podczas zwiedzania budynku dowiedziały się  m. in. czym zajmuje się powiat, na czym polega praca starosty, czy praca w urzędzie. Nie obyło się oczywiście, bez pamiątkowego grupowego zdjęcia. Był też czas na zwiedzenie sali posiedzeń Zarządu Powiatu oraz sali konferencyjnej.  Na sali sesyjnej dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak radni.Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały słodkie  upominki.

Rozstrzygnięcie konkursu ogólnopolskiego "Każdy przedszkolak wie, jak dbać o przyrodę"

Celem konkursu było propagowanie wiedzy ekologicznej i kształtowanie proekologicznych postaw wśród dzieci oraz rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody, rozwijanie fantazji i wyobraźni oraz talentów plastycznych. Na konkurs wpłynęły 32 prace z różnych rejonów Polski. Wszystkie zachwycały swoją pomysłowością oraz oryginalnością wykonania. Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Krystyny Krzyżaniak przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I MIEJSCE Lena Pinda Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu

II MIEJSCE Tymon Kocańda prywatne Przedszkole "Mali przyjaciele" w Krakowie

III MIEJSCE Szymon Wacewicz  Przedszkole Jana Pawła II w  Choroszczy

WYRÓŻNIENIA: Bartek Dyrek Szkoła Podstawowa - oddział przedszkolny w Łukowicy

Marcel Czyżykowski - Przedszkole Samorządowe nr 11 w  Białej Podlaskiej

Nadia Migo - Przedszkole Miejskie nr 6 w   Polkowicach

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, laureatom gratulujemy.

Dyplomy i nagrody zostaną wysłane pocztą.

 

"Niebezpieczne zabawy nad wodą"

6 maja już po raz kolejny odwiedził nasze przedszkole krakowski  Teatr Horyzont. Tym razem aktorzy przyjechali do nas  z przedstawieniem zatytułownym " Niebezpieczne zabawy nad wodą. Barwne kostiumy, dowcipne dialogi wzbudziły ogromne zainteresowanie przedszkolaków.Aktorzy w barwny sposób wciągnęli dzieci w świat zabawy uświadamiając im niebezpieczeństwa wynikające z nieostrożnych i nieprzemyślanych zachowań nad wodą. Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda koło ratunkowe, bojki i do czego ten sprzęt służy. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachować się nad wodą i od kogo mogą uzyskać pomoc na kąpielisku.

"Jesteśmy Polakami.."

Dzieci z grupy IV udały się 30 kwietnia na uroczyste rozpoczęcie obchodów ważnych świąt państwowych. Punktualnie o godz. 12 uroczystym odegraniem hymnu i podniesieniem flagi na maszt na polkowickim Rynku rozpoczęło się uroczyste świętowanie. Podczas obchodów obecne były władze powiatu i gmin.  oraz liczne reprezentacje służb mundurowych Policji i Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Po oficjalnych uroczystościach przedszkolaki miały okazję zobaczyć prezentowany sprzęt wojskowy  13 Śląskiego Pułku Artylerii oraz zasiąść w samochodzie policji i wozach strażackich.

 

Zebranie z rodzicami GRUPA I,V

Informujemy, że dnia 23.04.2015 o godzinie 15.30 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci                   z  grupy I i V

 

 

Polkowicki Festiwal Ziemi

W dniach  16-17.04 już po raz piąty odbył się w Polkowicach - Festiwal Ziemi. Podczas tej dwudniowej imprezy tematem przewodnim była przede wszystkim ochrona środowiska. Dzieci z grupy IV wzięły aktywny udział w imprezie ekologicznej pod hasłem "Piękna nasza Ziemia cała" podczas której miały możliwość przeprowadzenia obserwacji mikroskopowych oraz obejrzały przedstawienie teatralne "Zwierzęta są wśród nas". Dzieci z grupy II wraz z zaproszona grupą dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 wzięły udział w międzyprzedszkolnym turnieju ekologicznym pod hasłem "Ekologiczne potyczki Karolcia i Ludwiczki" oraz miały okazję na polkowickim rynku wsiąść do  Autobusu Energetycznego.

 

Zapraszamy przedszkola z całej Polski do udziału w konkursie ekologicznym pod hasłem

"Każdy przedszkolak wie, jak dbać o przyrodę"

CELE KONKURSU:
- rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej;
- propagowanie wiedzy ekologicznej i kształtowanie proekologicznych postaw wśród dzieci;
- rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody;
- rozwijanie fantazji i wyobraźni oraz talentów plastycznych.

REGULAMIN:
1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-6 lat.
2. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie do dnia 30.04.2015 pracy plastycznej.
3. Forma pracy - płaska.
4. Technika prac: dowolna.
5. Format prac nie może przekraczać typowego formatu A3.
6. Każde przedszkole może nadesłać max. 5 prac.
7. Praca powinna być opisana na odwrocie: imię i nazwisko, wiek autora, imię i nazwisko opiekuna, dokładny adres przedszkola.
8. Prace należy wysłać na adres:
Przedszkole Miejskie nr 2
ul. 11-Lutego 18
59-101 Polkowice

9. Prace przechodzą na własność organizatora. Nauczyciele chcący otrzymać podziękowania za udział w konkursie proszeni są o załączenie koperty zwrotnej ze znaczkiem i adresem odbiorcy.
10. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie przedszkola pm2.polkowice.pl
11. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez Organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu (ust. o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. DZ. U. Nr 133 oz. 833 z poz. zm).

Zebranie z rodzicami GRUPA II, III, IV

Informujemy, że dnia 17.04.2015 o godzinie 15.30 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci z  grupy II, III i IV

 

Wyniki konkursu plastycznego "Pisanka wielkanocna"

Forma przestrzenna: I MIEJSCE Wojciech Miękisiak

Kornel Greń

Laura Sawa

II MIEJSCE Kornelia Kwiatkowska

Ala Bawiec

Maja Klepacka

III MIEJSCE Kamil Skrzypek

Paulina Komarnicka

Zuzanna Rafalska

WYRÓŻNIENIA Emilia Kogus

Maksym Ambroziak

Paulina Kawka

Konrad Ożóg

Filip Brach

Maciej Franas

Judyta Cerajewska

Paulina Sznajdrowicz

Maciej Biskup

Ala Gąbka

Forma płaska: I MIEJSCE- Dominika Widuch

II MIEJSCE - Julia Bryza

III MIEJSCE - Kaja Dudzik

WYRÓŻNIENIA Maja Krzeszowska

Gabriela Kołodziejczak

Hanna Siudeja

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych prac i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do przedszkoli.

 

 

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei,czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Na te Święta Bożej Miłości życzymy wzajemnej życzliwości spotkań w gronie najbliższych oraz Wesołego Alleluja życzy                               Dyrektor wraz pracownikami

XIX PRZEGLĄD TEATRALNY KURTYNA

Już po raz XIX w Polkowickim Centrum Animacji odbył się przegląd adresowany do grup teatralnych działających na terenie gminy Polkowice i został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych: grupy przedszkolne,klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VI szkół podstawowych szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie spektaklu o dowolnym charakterze i wybranej formie.Jury Zbigniew Waleryś– wybitny aktor teatralny i filmowy, laureat wielu nagród m.in. nagrody na 38. Festiwalu Filmowym w Gdyni za drugoplanową rolę męską w filmie „Papusza”.
Michał Wnuk – absolwent PWST we Wrocławiu, lalkarz i arteterapeuta uważnie przyglądało się wszystkim przedstawieniom.Dzieci z grupy IV wystąpiły z przedstawieniem pantomicznym "Brzydkie kaczątko" i dostały wyróżnienie za kolorową scenografię, grę aktorską i piękną historię z morałem.

 

"Rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego Eko- bukiet"

Celem konkursu było ukazanie możliwości różnorodnego wykorzystania materiałów przeznaczonych do recyklingu w pracach plastycznych oraz rozwijanie twórczej ekspresji dziecka poprzez  działalność plastyczno - techniczną. Na konkurs wpłynęły 33 bukiety, które zachwycały swoją oryginalnością. Jury pod przewodnictwem p. Mirosławy Bożyńskiej  ze Związku Gmin Zagłębia Miedziowego oraz p. Dyrektor Krystyny Krzyżaniak przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I MIEJSCE  Łabuda Miłosz

II MIESJCE Skrzypczak Grzegorz

III MIEJSCE Niedzielski Szymon

WYRÓŻNIENIA

Franas Maciej

Serafin Fabian

Rezler Blanka

Komarnicka Paulina

Ratajczak Zosia

SERDECZNIE  GRATULUJEMY

Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu na uroczyste wręczenie nagród  31.03.2015 o godzinie 10.00 do naszego przedszkola.

 

 

Dni otwarte

w Przedszkolu Miejskim Nr 2

w dniu 30.03.2015 roku od godz.15.00 do 17.00

zapraszamy przyszłych przedszkolaków

w wieku od 2,5 do 5 lat i ich rodziców

na dni otwarte do naszego przedszkola.

W tym czasie będziemy wspólnie się bawić, zwiedzać przedszkole i odpowiadać na pytania dotyczące pobytu dziecka w przedszkolu. Na każde dziecko czeka miła niespodzianka!

"Pączkowe drzewo"

27.03 wszystkie dzieci miały okazje zobaczyć  teatrzyk „Pączkowe drzewo”, który powstał na podstawie książki Stefana Brzozowskiego o tym samym tytule. Spektakl ten został nam przedstawiony przez  Teatr Doroty Brzozowskiej. Głównymi bohaterami są Tonia i Kajtek. Dzieci mieszkają po sąsiedzku. W ogrodzie Kajtka rośnie magiczne drzewo, które raz w roku rodzi pączki z nadzieniem truskawkowym. Tonia jest niepełnosprawną dziewczynką, obiektem żartów rówieśników do których zalicza się również Kajtek… Na przykładzie przygód dziecięcych bohaterów spektakl w zabawny i zrozumiały sposób pokazał dzieciom, czym jest tolerancja wobec osób niepełnosprawnych oraz uświadomił, że wszyscy ludzie mimo różnic zewnętrznych są tacy sami.

 

Drodzy Rodzice

Informujemy, że rekrutacja do publicznych przedszkoli na terenie Gminy Polkowice na rok szkolny 2015/2016 rozpocznie się w późniejszym terminie, po podjęciu przez Radę Miejską w Polkowicach stosownej uchwały określającej społeczne kryteria naboru oraz wymagane dokumenty potwierdzające spełnienie tychże kryteriów.

Dokładny harmonogram rekrutacji podamy wkrótce, po podjęciu ww. uchwały.


W roku szkolnym 2015/2016 nasza placówka posiada 58 wolnych miejsc.

Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny "Eko- bukiet"

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym.

Celem konkursu jest:

- rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej

- ukazanie możliwości różnorodnego wykorzystania materiałów przeznaczonych do recyklingu w pracach plastycznych

- wspieranie działań twórczych

- rozwijanie twórczej ekspresji dziecka poprzez  działalność plastyczno - techniczną

Regulamin:

Prace należy wykonać w technice przestrzennej.

Liczba prac z każdej placówki: nie więcej niż 5.

Każda pracę należy opisać metryczką: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, dane placówki, imię i nazwisko nauczyciela

Prace przechodzą na własność organizatora

Prace należy złożyć do 13 marca 2015r. w sekretariacie przedszkola

 

"Bal nad bale"

W cudownej atmosferze 6 i 13 lutego nasze przedszkola zamieniło się w bajkowy świat. Przebierańcy świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach,a skoczna i rytmiczna muzyka grana przez Pana Johna zachęcała do tańca. Dzieci pełne pozytywnej energii pląsały w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewały teksty znanych hitów, skacząc i klaszcząc z radości. W przerwie balu dzieci otrzymały słodki poczęstunek, oraz miały możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia.

 

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości.

Tuż przed feriami na zaproszenie wnuków do przedszkola licznie przybyły babcie i dziadkowie.  Przedszkolaki przygotowały program artystyczny, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Na twarzach dziadków przez cały występ gościła radość, a chwilami nawet wzruszenie.Po występie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, a wnukowie wręczyli babciom i dziadkom upominki. Podczas uroczystości panowała miła, przyjazna atmosfera.

 


Ankieta gminy Polkowice dotyczącej ustalenia 
kryteriów naboru do przedszkoli

*kliknij aby pobrać*

 

"Jasełka"

Zgodnie z bożonarodzeniową tradycją, dzieci z grupy III zaprosiły swoich kolegów, nauczycieli,cały personel przedszkola oraz swoich rodziców na uroczyste Jasełka.Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, a także aniołów, pastuszków oraz trzech króli. W pięknych strojach  zostały aktorami i z wielkim zaangażowaniem odegrały swoje role.Całe przedstawienie przeplatane było śpiewaniem kolęd i pastorałek. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy zaprezentowali się wspaniale. Otrzymali gromkie brawa Tego dnia wszyscy poczuli klimat zbliżających się Świat Bożego Narodzenia.

"Magiczny dzwoneczek"

Urząd Gminny po raz pierwszy zorganizował konkurs  "Choinkowa gracja".Konkurs miał za zadanie m. in. przybliżenie dzieciom i młodzieży tradycji samodzielnego przystrajania choinki.Każde przedszkole miało za zadanie ubrać jedną choinkę znajdującą się w mieście. Nam przypadła choinka koło Domu Dziecka. Ubraliśmy ją w srebrzyste - magiczne dzwoneczki i ... zajęliśmy I MIEJSCE w kategorii przedszkolaków. Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni upominkami przez burmistrza Polkowic Wiesława Wabika oraz z-cę burmistrza Renatę Dembek, która była równocześnie przewodniczącą komisji konkursowej.

 

5 grudnia w dzień poprzedzający tradycyjne Mikołajki już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja.Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały.Przybył do przedszkola w godzinach przedpołudniowych, z dużą ilością prezentów. Wysłuchał wierszy i piosenek przygotowanych przez dzieci specjalnie dla Niego. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok

 

OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW

Zapraszamy rodziców ze wszystkich grup na zebranie, które odbędzie się 16.12.2014 o godz. 16.30 w poszczególnych salach.

"Tam w kopalni w ciemnym chodniku,

wielu pracuje dzielnych górników.

My im życzenia dzisiaj składamy,

za to , że ciepło w przedszkolu mamy"

Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń. 4 grudnia do każdej grupy przybył zaproszony górnik, ubrany w galowy mundur. Przedszkolaki powitały gościa piosenką. Pan górnik zaczął spotkanie od omówienia stroju galowego. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o ciężkiej, odpowiedzialnej, a za razem niebezpiecznej pracy górników. Padło wiele pytań dotyczących ich pracy, na które goście starli się odpowiedzieć.  Przedszkolakom podobała się niecodzienna wizyta gości w przedszkolu, niektórzy z nich postanowili zostać górnikami.

 

"VI Prezentacje Niepełnosprawni - Sprawnym"

Na początku grudnia w Polkowicach po raz szósty odbyły się Prezentacje Niepełnosprawni – Sprawnym. Tegorocznej edycji przyświecało hasło „Przyjaźń nie zna barier”. W ramach akcji w grupie IV odbyły się zajęcia integrujące grupę w których udział wziął brat Tomka, który porusza się na wózku inwalidzkim. W aquaparku mieliśmy okazję usłyszeć m.in. o feralnych skutkach skoków do wody. Dzieci z grupy II i III wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem  „Jestem silny, jestem mądry – pomagam”. Uwieńczeniem obchodów dni osób niepełnosprawnych  był  turniej piłki halowej osób niepełnosprawnych, a także rugby na wózkach i Goall bal. Dzieci z grupy II i IV  zagrzewały okrzykami i oklaskami sportowców do walki.

 

"Mali karatecy"

27 listopada nasze przedszkole odwiedził instruktor karate tradycyjnego, Mistrz Świata, Europy i Polski pan Bartosz Skwarski. Opowiedział on przedszkolakom historię karate i omówił strój, w który był ubrany.  Pan Bartosz zaprezentował kilka ćwiczeń, jakie wykonują jego podopieczni. Następnie starszaki uczestniczyły w mini treningu, podczas którego mogły poczuć się choć przez chwilę karateką. To była wspaniała zabawa

 

"Zwierzakolubni"

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie ekologicznym „Zwierzakolubni”.

 

Głosowanie rozpocznie się w dniu 27 listopada 2014 r. o godzinie 12.00 i będzie trwało do godziny 23.00 dnia 1 grudnia 2014r.

 

Na prace konkursowe może głosować każda osoba po zalogowaniu się na Buliba.pl Im więcej oddanych głosów, tym większa szansa na wygraną! Do wygrania ponad 100 wspaniałych nagród dla głosujących! Dla przedszkola wyposażenia sal oraz placów zabaw.

 

Głosuj na naszą Ośmiornicę Elzę

 

http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2014/

 

"Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia"

Pluszowymi misiami bawią się dzieci na całym świecie od wielu, wielu lat. Czasem trudno uwierzyć, że maskotkę pluszowego misia wymyślono i po raz pierwszy uszyto dopiero na początku ubiegłego wieku. W 2002 roku z okazji jego setnych „urodzin” ustanowiono Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. 25 listopada do przedszkola  zostały zaproszone wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe, które wspólnie z dziećmi bawiły się, tańczyły oraz  śpiewały "misiowe "piosenki. Uwieńczeniem dnia było malowanie portretów swojego ukochanego Misia.

"Jestem przyajcielem przyrody"- konkurs recytatorski

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski tym razem hasłem przewodnim była przyroda. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań środowiskiem przyrodniczym, kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody jej wartości i piękna. Do konkursu przystąpiło przedszkolaków w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki, 5-6 latki. Jury w składzie pani Dyrektor Krystyna Krzyżaniak, pani logopeda Beata Mazurek oraz jeden z rodziców  oceniało występy maluchów. Podczas oceny wzięło pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

3-4 latki

1. Maciej Farnas

2. Konrad Mroczko

3.Lena Lipiarz

Anna Redlicka

 

5-6 latki

1. Michalina Moskal

2. Aleksandra Rusak

3. Karolina Jaworska

 

Wyróżnienia

Aleksandra Regulska

Mateusz Białocki

Kornelia Łowkis

 

Międzyprzedszkolny konkurs "Jesienny ludzik" - rozstrzygnięty

Celem konkursu  było uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody. Rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej oraz kształtowanie u dzieci poczucia harmonii ze środowiskiem i przyrodą. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych  prac, które zachwycały swoją oryginalnością oraz pomysłowością. Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor przyznało miejsca oraz wyróżnienia w następujących kategoriach:

W kategorii figurka:

 

I miejsce Skura Julia 5 l PM 6

 

II miejsce Witwicka Aurelia 4 l PM 5

 

III miejsce Giełżyn Aleksandra 5 l PM 5 oddział Tarnówek

 

W kategorii praca przestrzenna:

 

I miejsce Grzelak Wiktor 4 l PM 5

 

II miejsce Krupińska Michalina 5 l PM 3

 

III miejsce Dziura Szymon 5 l PM 5

 

W kategorii praca płaska:

 

I miejsce Siemaszko Maksymilian 5 l PM 3

 

II miejsce Bryza Julia 5 l PM 4

 

III miejsce Romaszko Aleksandra 5 l PM 4

 

Wyróżnienia:

 

Pawłowski Jakub 6 l PM 5 oddział Tarnówek

 

Gajdasz Paulina 4 l Przedszkole w Suchej Górnej

 

Konieczna Martyna 6 l PM 5

 

Korniej Nikola 4 l PM 2

 

Janecka Justyna 3 l PM 3

 

Rybacki Piotr 5 l PM 5 oddział Tarnówek

 

Pereszczuk Igor 6 l PM 6

 

Greń Aleksandra 4 l PM 3

 

Pupczyk Maja 4 l PM 3

 

Padła Szymon 5 l PM 2

 

Białocki Mateusz 5 l PM 2

 

Ambroziak Maksym 6 l PM5

 

Franas Maciej 3 l PM 2

 

Mroczko Konrad 4 l PM 2

 

Tesarska Nadia 6 l PM 6

 

Oniszko Jakub 5 l PM 2

 

Kordek Maciej 6 l PM 5

 

Ciszelski Adam 6 l PM 5

 

Łowkis Kornelia 5 l PM 2

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a laureatom gratulujemy.

"Spotkanie z psem"

13.11 przybył do nas niezwykły gość- labrador wraz ze swoją właścicielką. Dzieci poznały zasady pracy z psem, uczyły się właściwego stosunku do zwierząt,opieki, poznały zabawy, które mogą następnie wykorzystać w swoim domu ze swoim pupilem.Tak bezpośredni kontakt z psem pozwolił dzieciom na przełamanie bariery strachu przed psami,Duży nacisk kładziony był na bezpieczeństwo – pies to nie tylko towarzysz zabaw, ale także potencjalne zagrożenie. Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzanie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Są także relaksujące, nic bowiem nie działa lepiej  niż rytmiczne głaskanie psa i słuchanie jego oddechu.

 

"Narodowy Bieg Niepodległości"

8.11 po raz pierwszy w Polkowicach odbył się Wielki narodowy  bieg niepodległościowy. Imprezę pod patronatem burmistrza Polkowic Wiesława Wabika i Starosty Polkowickiego Marka Tramś, zorganizowało TKKF „Start” w Polkowicach. Nasze przedszkole reprezentowała silna grupa biegaczy. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki z narodową flagą, a także okolicznościowe medale.  Były wspaniałe sportowe emocje i dużo radości.

Odpłatność za wyżywienie oraz godziny ponadwymiarowe można wpłacać na konto przedszkola.

81 1020 3017 0000 2502 0166 6692

Przedszkole Miejskie nr 2 ul.11-Lutego 18 59-101 Polkowice

 

"Jesienny ludzik"

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w konkursie plastycznym "Jesienny ludzik". Do pracy należy wykorzystać jesienne dary ogrodu, sadu, lasu i parku. Forma pracy jest dowolna. Podpisane jesienne ludziki należy zostawić u wychowawczyń grup do dnia 21.XI

 

"My jesteśmy przedszkolaki Maluszki kochane.  Zapraszamy wszystkich  Na nasze pasowanie ..... "

29.10 oraz 5.11  odbyła się pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców gromkie brawa. Po występach odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. którego czarodziejskim piórem dokonała Pani Dyrektor. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz słodki rożek na dobry początek wspólnych lat edukacji przedszkolnej.

 

"Piotruś Pan i piraci"

13 października dzieci z grupy IV wybrały się do auli Forum na przedstawienie „Piotruś Pan i piraci”  w wykonaniu aktorów z Wrocławskiego Teatru dla Dzieci. Wydarzenie to było częścią Festiwalu „W kręgu Cultur. Miedziowe Spotkania z… Kulturą Szkocką”.  Spektakl  oparty był na powieści szkockiego pisarza Jamesa Matthew Barriego. Podczas przedstawienia polkowicka Aula zamieniła się w Nibylandię, gdzie z każdej strony na dzieci czekały kolorowe, bajkowe postacie. Pomiędzy publicznością czaił się straszny krokodyl, który potrafił głośno ryczeć, ale na szczęście jego głównym celem byli piraci. Nad głowami małych widzów latały wielkie lalki. Wśród nich znalazł się również Piotruś Pan z Wendy i jej braćmi.

 

"Dzień drzewa"

Dzień drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.13.10 nie zabrakło u nas wspólnych gier, konkursów i zabaw ukazujących znaczenie drzew dla człowieka i przyrody. Dzieci podczas licznych zabaw badawczych w ogrodzie przedszkolnym poznały rolę drzew i lasu w ekosystemie oraz zrozumiały konieczność ochrony drzew. Podczas rozmowy kierowanej przez nauczyciela dowiedziały się jaka jest rola drzew oraz co nam dostarczają. Na zakończenie wszystkie dzieci złożyły ślubowanie. Przedszkolacy uroczyście ślubowali:dbać o wszystkie drzewa, nie niszczyć ich, nie łamać im gałęzi oraz zwracać uwagę osobom, które tego nie przestrzegają

Gościmy w Sandenie

3 października dzieci z gupy IV gościły w Sandenie. Specjalny program dla dzieci przygotowany przez grupę pracowników SMP jest coraz bardziej znany w Polkowicach Po krótkiej prezentacji SMP pracownicy przekazali dzieciom garść informacji o Japonii i jej kulturze. Mali goście byli bardzo zaskoczeni, że ich ulubione postacie, Pikachu i Hello Kitty pochodzą z Japonii. Dzieci chętnie nauczyły się też kilku prostych japońskich słów. Następnie zostaliśmy zabrani naszych do DOJO (sali szkoleniowej dla naszych pracowników), gdzie dowiedzieliśmy się, jak pracuje robot. Aby prezentacja ta była dobrą zabawą, robot został zaprogramowany tak, aby narysować misia, co okazało się wielką atrakcją. Na koniec wizyty dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami.

 

"Z  wizytą w Pasiece Mai"

Dnia 2 października 5-6 latki udały się autokarem do pasieki Mai w Krępie. "Maja" to jeden z czterech punktów wchodzących w skład Ekomuzeum Wrzosowej Krainy. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach odlewania świeczek z wosku pszczelego, mieli możliwość spróbowania pysznego miodu oraz dowiedzieli się jak ważnymi owadami są pszczoły i jak powstaje miód. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele wrażeń.

 

"Święto Pieczonego Ziemniaka"

2 października piękna słoneczna pogoda  zgromadziła wiele rodzin na Święcie Pieczonego Ziemniaka. Jak co roku dzieci z grup starszych wraz z rodzicami spotkały się na ścieżce zdrowia.Pani Dyrektor serdecznie przywitała zgromadzone rodziny i zaprosiła do wspólnej zabawy.Dzieci razem z rodzicami wzięły udział w wielu konkurencjach sportowych. Przy wspólnym ognisku piekliśmy kiełbaski oraz ziemniaki. Na zakończenie każda rodzina otrzymała pamiątkowy dyplom. Wszyscy spędziliśmy miłe popołudnie korzystając z uroków kończącego się lata.

 

 

Zebranie z rodzicami GRUPA II

Informujemy, że dnia 6.10.2014 o godzinie 15.30 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci z  grupy II

"Wizyta Policji"

W czwartek odwiedziła nasze przedszkole Pani Policjantka. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo na drodze.Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych oraz jakie zagrożenia czyhają ze strony nieostrożnych kierowców.

 

 

 

 

Zapraszamy rodziców ze wszystkich grup na zebranie, które odbędzie s10.09.2014 o godz. 16.30 w poszczególnych salach.

 

 

 

 

ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE

22 czerwca 6-latki pożegnały  mury naszej placówki. Zakończyły tym samym pierwszy etap swojej edukacji. Dzieci pod okiem swych pań przygotowały wspaniałe występy, na które zaprosiły Rodziców oraz wszystkich pracowników przedszkola.

Wszyscy dziękowali w wierszach Rodzicom, swoim Paniom i wszystkim pracownikom przedszkola oraz żegnali się ze łzami w oczach.Dzieci otrzymały piękne dyplomy, książki oraz kuferki ze słodyczami.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Krystyna Krzyżaniak serdecznie podziękowała dzieciom za przepiękny występ, paniom za kilkuletnią wspaniałą pracę z dziećmi oraz Rodzicom za współpracę podczas edukacji przedszkolnej.


V MIĘDZYPRZEDSZKOLNA

SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się już po raz kolejny Spartakiada Przedszkolaków. Do zawodów przystąpiły najstarsze zuchy z  polkowickich przedszkoli.  Rozgrywki sportowe rozpoczęły się krótkim powitaniem oraz przypomnieniem zasad fair- play, następnie Pani dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 uroczyście otworzyła piąta już spartakiadę.

Na zawodników czekało masę konkurencji: przeciąganie liny,bieg z piłką,przejście na ławeczce oraz wiele innych zadań.

Po zliczeniu wszystkich punktów przez jury I miejsce zajęły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2. Wszystkie drużyny otrzymały puchar, pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe. Zawodnicy z dumą i uśmiechami na twarzy opuścili halę sportową.


DZIEŃ DZIECKA

To najhuczniej obchodzona w przedszkolu uroczystość i jedyny "dzień, który trwa cały tydzień". W tym roku każdy dzień upłynął nam pod innym hasłem był: Modny Przedszkolak, Festiwal Piosenki, Malowanie w plenerze, Dzień Sportu oraz Dyskoteka p. Johna. Wszystkim imprezom towarzyszyły upominki,a dzieci w tym czasie były bardzo podekscytowane i szczęśliwe.

STRAŻOMANIA

"Strażomania" to akcja profilaktyczno - edukacyjna organizowana dla najmłodszych mieszkańców Polkowic. Inicjatorami imprezy są polkowiccy strażacy i miejscy strażnicy.

W centrum piknikowym swoje umiejętności zaprezentowała jednostka ratowniczo - gaśnicza PSP w Polkowicach. Maluchy na własne oczy ujrzały pozorowaną akcję gaszenia pożarów. Dzieci poznały wyposażenie strażackiego wozu bojowego i radiowozu straży miejskiej. Maluchy odwdzięczyły się organizatorom licznym udziałem w konkursach plastycznym, wokalnym poświęconych zasadom bezpieczeństwa, torze sprawnościowym. Wykazały się także znajomością podstawowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej.

W klasyfikacji końcowej nasze zuchy zajęły I MIEJSCE

DZIEŃ RODZINY

Przedszkolaki z każdej grupy przygotowały wraz ze swoimi Paniami występ artystyczny, a następnie wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane na ten dzień upominki.Następnie wszyscy goście spotkałi się na dworze.

Atrakcji dla maluchów nie brakowało: były dmuchane zjeżdżalnie i przejażdżka na koniu. Na dzieci i rodziców czekał również poczęstunek.

Taki dzień to okazja do przypomnienia jak wielką radością jest rodzina, przebywanie ze sobą i świętowanie

DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

Od 9 lat 15 maja w Polsce obchodzone jest święto przyrody i ekologii Dzień Polskiej Niezapominajki.Święto, przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody "małej i wielkiej Ojczyzny". Jak co roku błękitny pochód dotarł najpierw pod ratusz, gdzie dzieci wręczyły władzom miasta wykonane przez siebie papierowe niezapominajki. Potem impreza przeniosła się w pobliże ronda, które od kilku lat nosi imię Niezapominajki. Przemarsz zakończył się w polkowickim kinie gdzie dzieci śpiewały piosenki o tematyce przyrodniczej. Na zakończenie każda grupa otrzymała sadzonki niezapominajek.

PIŁKARZE GÓRNIKA - POLKOWICE Z WIZYTĄ W NASZYM PRZEDSZKOLU

Z wizytą do przedszkola udali piłkarze Górnika - Polkowice. Zaproszeni goście czytali dzieciom bajki. Piłkarze opowiadali o swoich marzeniach, o początkach kariery sportowej, o zasadach gry w piłkę. Zachęcali również do uczęszczania na mecze, nie tylko w roli kibiców, ale także zawodników grupy naborowej. Nie obeszło się bez lekcji praktycznej. Na pamiątkę przedszkolakom wręczono zdjęcia z autografami obecnych na spotkaniu piłkarzy oraz gadżety klubowe.

KONKURS PIOSENKI TURYSTYCZNEJ

Wszystkie nasze grupy wzięły udział w konkursie piosenki ekologicznej i turystycznej organizowanej przez Przedszkole Miejskie nr 5 w Polkowicach. Wszystkie dzieci do występu przygotowały się bardzo sumiennie: były piękne stroje i taniec. I miejsce zajęły w swoich grupach wiekowych 4- latki oraz 5- latki. Serdecznie gratulujemy.

XVI Przegląd Teatralny KURTYNA

Przegląd na dobre wpisał się do kalendarza wydarzeń kulturalnych na terenie . Rokrocznie towarzyszą mu spore emocje związane ze scenicznymi prezentacjami, a także atmosfera artystycznego święta. Rokrocznie juniorzy mają także twardy orzech do zgryzienia, bo przychodzi im wskazać zwycięzców. Jako pierwsi na scenie prezentowali się najmłodsi. Polkowickie przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role wzbudzając entuzjazm jury.

6- latki z naszego przedszkola wcieliły się w role obrońców przyrody za co zostały wyróżnione.

DZIECIAKI NA KSIĘŻYCU

W pierwszej jej części mali odkrywcy, pod okiem profesjonalnie przygotowanego personelu, poznali historię pierwszych kosmicznych podróżników, dowiedzą się wielu fascynujących szczegółów na temat naszego układu planetarnego i zobaczą repliki statków kosmicznych i skafandra Niel'a Armstronga.

W drugiej części spotkania dzieci zobaczyły, jak wygląda świat widziany oczami robota, a także swoje miasto widziane z kosmosu. Na końcu czekał nie lada rarytas – ubrani w kombinezon i hełm astronauty odbyły spacer po Księżycu w specjalnie opracowanej kapsule kosmicznej. Na końcu kosmicznej podróży każdy uczestnik wyprawy otrzymał dyplom małego astronauty.

"CHOĆ PRZEDSZKOLAK NIE JEST DUŻY TO PRZYRODZIE WIE JAK SŁUŻYĆ"

Pod takim hasłem odbył się w naszym przedszkolu quiz ekologiczny. Na dzieci z grup starszych czekało wiele zadań: sprzątanie akwarium, rozpoznawanie odgłosów natury, segregowanie śmieci, zbijanie "butelkowych kręgli".

Z wszystkimi tymi zadaniami poradziły sobie znakomicie. Na zakończenie wszystkie dzieciaki złożyły przysięgę prawdziwego ekologa i dostały medale Przyjaciela przyrody.

POLKOWICKI FESTIWAL ZIEMI - 13,16-17. 04. 2012

13.04.2012

9:00 - „Osobliwości przyrodnicze mojego regionu"– Międzyszkolne Forum Ekologiczne dla uczniów klas IV-VI - spotkanie młodych ekologów w SP nr 1 impreza plenerowa w Jędrzychowie (organizator: SP nr 1)

9:30 - „Oddychamy świeżym powietrzem" - Festiwal Piosenki Ekologicznej w Przedszkolu Miejskim nr 5 (organizator: PM nr 5) - „Mały przyjaciel przyrody oddycha czystym powietrzem" – Międzyszkolny i międzyprzedszkolny konkurs plastyczny (organizator: PM nr 5)

10:30 - 5-latki sadzą las (organizator: Nadleśnictwo Chocianów i PM nr 5)

09:30 - 6-latki sadzą las (organizator Nadelśnictwo Chocianów i PM nr 4)

16.04.2012

9:00 - „Dzień ekologa" w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (organizator: ZS w Polkowicach)

9:00 - „W obronie Ziemi"-apel dla uczniów klas IV-VI z okazji obchodów „Dnia Ziemi" (organizator: SP nr 1)

10:00 - Happening „Chrońmy czyste powietrze" – spotkanie placówek przedszkolnych i szkół podstawowych w Rynku, przemarsz z plakatami wokół ratusza i ulicami miasta (organizator: SP 3)

10:30 - Teatr Wrocławskiej Sceny Młodego Widza pt. „Marzenia do spełnienia" - mała sala gimnastyczna przy SP nr 3 (organizator: SP nr 3)

10:30 - „Wspólnie posadzimy więcej" - wielopokoleniowa akcja sadzenia lasu (organizator: Nadleśnictwo Chocianów, SP nr 1, PM nr 3 , ZS)

10:30 - Program artystyczny - prezentacja wierszy i piosenek o tematyce ekologicznej: Przedszkole Miejskie nr 4 (organizator: PM nr 4)

11:30 - Rozdanie nagród za udział w miejskim konkursie plastycznym „Mały przyjaciel przyrody oddycha czystym powietrzem" - mała sala gimnastyczna przy SP nr 3 ( organizator: PM 5). Pokonkursowa wystawa prac (boisko, sala gimnastyczna)

11:30 - 13:00 - Festyn z Okazji Dnia Ziemi - boisko szkolne przy SP nr 3. (W zależności od pogody na boisku szkolnym, będą w salach gimnastycznych)

W programie:

- Zabawy integracyjne, tory przeszkód na wesoło, basen z piłeczkami, konkursy, quizy o tematyce ekologicznej (organizator:

SP nr 3)

- Imprezy towarzyszące: „dmuchańce - skakańce" , malowanie twarzy, zabawy plastyczne o tematyce ekologicznej (organizator: WOK Sobin)

- „Moje miejsce w świecie przyrody" - konkurs fotograficzny: Przedszkole Miejskie nr 4 (organizator: PM nr 4).

- „Układ słoneczny" - wystawa: Przedszkole Miejskie nr 4 (organizator: PM nr 4)

- „Przedszkolak przyjacielem przyrody" - zajęcia ekologiczne i badawcze dla dzieci: Przedszkole Miejskie nr 3 (organizator:

PM nr 3)

- „Coś z niczego"-pokonkursowa wystawa ekologiczna prac uczniów klas I- III (organizator: SP nr 1)

- „Piękno i bogactwo mojego regionu" - wystawa fotograficzna prezentująca osobliwości przyrodnicze regionu (organizator

SP nr 1)

17.04.2012

10:00 – „Młodzieżowe Forum Ekologiczne - Regionalny Glob-Troter" - Aula Forum ZS w Polkowicach (organizator: ZS w Polkowicach). W programie:

1. „Eko-rekreacja - regionalne cuda natury": Guzicki Potok - Gimnazjum nr 1, Park Krajobrazowo-Przyrodniczy Trzebcz - Gimnazjum nr 2; Przemkowski Park Krajobrazowy - ZS w Polkowicach

2. „Śladami drzew - szkolna ścieżka edukacyjna" - Gimnazjum nr 1

3. „ Czy nie zabraknie nam wody?" - Gimnazjum nr 2

4. „Między bogactwem regionu" - Zespół Szkół w Polkowicach

12:00 - „Czysta Ziemia - czysta energia" - inscenizacja ekologiczna: Szkoła Podstawowa nr 2 (organizator: SP nr 2)

12:00 - „Choć przedszkolak nieduży to przyrodzie wie jak służyć" - quiz ekologiczny: Przedszkole Miejskie nr 2 (organizator:

PM nr 2)

- „Na ratunek środowisku" - wystawa w holu Przedszkola Miejskiego nr 2 (organizator: PM nr 2)

" TURNIEJ WIEDZY O ZDROWIU"

Do turnieju przystąpiły dwie drużyny najstarszych dzieci z naszego przedszkola Głównym celem zawodów było kształtowanie postawy prozdrowotnej u naszych dzieci. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą znajomością dotyczącą zdrowego odżywiania oraz prowadzenia zdrowego stylu życia. Na zawodników czekało masę konkurencji: układanie owocowo - warzywnych puzzli, rozpoznawanie po smaku soków, zagadki, segregowanie przedmiotów potrzebnych do codziennej toalety i czystości oraz rozpoznawanie produktów zdrowych dla naszego organizmu. Za każdą dobrą odpowiedź drużyny otrzymywały pyszne jabłuszko, które na koniec zawodów mogły ze smakiem zjeść.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zabawki dla całej grupy. Było bardzo smacznie, zdrowo i wesoło, o czym świadczą pamiątkowe fotografie.

WIZYTA KOSZYKAREK CCC

20 marca dzieci spotkała nie lada gratka. W końcu nie często zdarza się, by wizytę składały tak znane osoby, jakimi bez wątpienia są koszykarki z CCC Polkowice. Takie spotkania z najmłodszymi to dobra okazja, aby przypomnieć sobie swoje dzieciństwo, a dla dzieciaków na pewno nie lada frajda. Podczas spotkania tradycyjnie nie zabrakło zabawy z piłkami, a także pytań kierowanych pod adresem zawodniczek.Na zakończenie spotkania maluchy otrzymały klubowe gadżety.

WARSZTATY TEATRALNE "CALINECZKA"

Podczas warsztatowych spektakli do wspólnej pracy na scenie zaangażowane są zawsze dzieci, które zaczynają grać powierzone im role przed swoimi kolegami i koleżankami. I tak właśnie było podczas tych warsztatów. Żaby, Kret, Mysz, Jaskółka, Ptaki – słowem tłum bajowych postaci stworzyły przyodziane w kostiumy, odważne dzieciaki, które świetnie bawiły się razem z publicznością.

W terminie od 1 marca do 31 marca wydawane są Karty zgłoszenia dziecka do przedszkola.

Więcej informacji - patrz: Rekrutacja

BAL KARNAWAŁOWY

Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 13.01. Przedszkolaki wraz z paniami nauczycielkami oraz całym personelem przedszkola dzięki pomysłowym przebraniom wcielili się w rolę postaci z: bajek, baśni, legend i filmów animowany. Wspaniała atmosfera, rytmiczna muzyka grana przez p. Johnego zachęcała do tańca wszystkie dzieci.W przerwie balu przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek. Była też okazja do wykonania wspólnego zdjęcia w karnawałowych przebraniach.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

10 i 11 stycznia w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mieli okazję w świątecznym jeszcze nastroju obejrzeć przedstawienie „ Jasełka” w wykonaniu dzieci z grupy najstarszej. Goście z wielkim zaciekawieniem i wzruszeniem oglądali przedstawienie. Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki przybyłym gościom wręczyły samodzielnie wykonane prezenty. Do życzeń składanych Babciom i Dziadkom przez ich pociechy dołączyli się także nauczyciele.

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia dzieci wyruszyły autokarem na wycieczkę, odwiedziły zakład produkujący bombki choinkowe mieszczący się w Złotoryi. Podczas wizyty w fabryce dzieci poznały wszystkie etapy produkcji ozdób choinkowych

Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek zwiedzaliśmy kolejne hale tj.: „dmuchalnię”, gdzie szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: szyszki, bałwanka, kuli itp. Następnie w „srebrzalni” zobaczyły jak zasrebrza się szklane ozdoby za pomocą związku azotanu srebra. Potem udały się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tu powstają prawdziwe dzieła

Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń. Każde dziecko otrzymało bombkę z swoim imieniem.

Z WIZYTĄ W KOPALNI

W naszym regionie hucznie obchodzimy w grudniu święto górników, czyli tak zwaną Barbórkę. Z tej okazji każdego roku najstarsza grupa dzieci 6-letnich zwiedza niektóre części tutejszej kopalni. Tam poznały trudne warunki pracy górników, wysłuchały ciekawych opowieści pana przewodnika o zawodzie górnika, przymierzały górnicze kaski, zwiedziły wystawę pamiątek z kopalni. Dzieci miały możliwość obejrzenia również łaźni hakowej, lampowni, nadszybia - jazda ludzi. W stacji ratownictwa górniczego poznały sposoby ratowania ludzi. Wycieczka ta była dla nich ogromnym przeżyciem i świetną zabawą.

MIKOŁAJ, MIKOŁAJ JEDZIE ........

6 grudnia to czarodziejski dzień dla wszystkich dzieci. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku we wczesnych godzinach rannych w asyście swoich pomocników przybył do Przedszkola Św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały . Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.

GOŚCIMY GÓRNIKÓW

Z okazji Barbórki nasze przedszkole odwiedzili ciekawi goście - górnicy. Postanowili oni opowiedzieć dzieciom jak to kiedyś się pracowało na kopalni i jak jest teraz. Górnicy przyszli do przedszkola w odświętnych mundurach. Dzieci dowiedziały się, że są cztery kolory pióropuszy: czarny, czerwony, biały i zielony.Oglądały również przyniesione przez górników odłamki soli, miedzi i węgla oraz zdjęcia górników pracujących pod ziemią. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać tak przecież rzadko spotykaną na co dzień.

WYCIECZKA DO BOLANOWA

To miejsce magiczne, ukryte w lesie przed cywilizacją, hałasem i codziennością. Oprócz pięknych lasów, można tu spotkać przemiłą Wróżkę, która organizuje dzieciom podchody, ciekawe zabawy oraz przybliża wiedzę na temat ekosystemu leśnego.

W lesie wybuchła panika, wszędzie widać było tylko śmieci, drzewa usychały, a wróżka straciła swoje magiczne zdolności.Przedszkolaki z grup starszych pomogły wróżce odzyskać Kryształ i pokonać złą wiedźmę

Pobyt w Bolanowie był dla dzieci prawdziwą przygodą i świetną zabawą.

" CHCEMY BYĆ ZDROWI "

Pod takim hasłem dnia 7 listopada odbył się konkurs recytatorski. Uczestniczyły w nim dzieci z wszystkich grup wiekowych.Celem konkursu było bogacenie wiedzy dziecka o zdrowiu własnym i innych, tworzenie warunków do promowania zdrowego stylu życia, nabywanie umiejętności dbania o zdrowie oraz budzenie zainteresowań literackich wśród przedszkolaków oraz propagowanie poprawnej wymowy.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach 3-4 latki oraz 5-6 latki.

Za włożoną pracę wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

28 października w Przedszkolu odbyła się uroczystość - Pasowania na Przedszkolaka.

Przygotowania trwały od początku roku szkolnego, ponieważ aby „dostać się” do grona „braci przedszkolnej” trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami. Był to dla niektórych pierwszy tak ważny debiut przed szerszą publicznością.

Małe Zuchy dumnie złożyły przysięgę wzorowego przedszkolaka oraz śpiewały piosenki i mówiły wierszyki. Pasowania, przy pomocy magicznej kredki, dokonała pani dyrektor. Następnie każdy przedszkolak otrzymał dyplom i medal. Podczas uroczystości nie zabrakło pysznego poczęstunku.

WIZYTA PANI POLICJANTKI

W czwartek 27.10.2011r. nasze przedszkole odwiedziła pani policjantka. Podczas spotkania zwróciła uwagę dzieci na różnego rodzaju zagrożenia podając sposoby ich unikania: w domu, na podwórku, w drodze do i z przedszkola, w kontakcie z ,,osobą obcą", w kontakcie z psem oraz na wycieczce. Przypomniała także wszystkim przedszkolakom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Na zakończenie wszystkie dzieci pięknie podziękowały za wizytę piosenką o znakach drogowych oraz wręczyły kwiaty. Nie mogło oczywiście zabraknąć pamiątkowego zdjęcia.

Zwiedzamy Kościół św. Michała Archanioła w Polkowicach.

Przedszkolaki poznały wnętrze kościoła . Przewodnik przybliżył przedszkolakom historię kościoła oraz niektóre cenne zabytki sztuki sakralnej. Dzieci mogły wejść na ołtarz i dokładnie się mu przyglądnąć. Wiedzą już co znajduje się za bocznymi ołtarzami i na kościelnym chórze. Chętni mogli nawet zagrać na organach.

Cudowne dziecko Salzburga "Wolfgang Amadeusz Mozart" -

czyli lekcje muzyki z szkole Podstawowej nr 1

W ramach projektu realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 "Muzyka zaklęta w fortepianie" dzieci z grupy starszej uczestniczyły w kolejnym spotkaniu.

Tym razem poznały sylwetkę Mozarta w możliwie najpełniejszej formie. Muzyczną treść lekcji stanowiły wybrane fragmenty dzieł operowych, symfonicznych, kameralnych oraz koncertów instrumentalnych zagrane na fortepianie.

Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniu 4.10.2011 w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Cała uroczystość rozpoczęła się od wspólnych tańców integracyjnych. Natomiast podczas konkursów jakie miały miejsce w czasie całego pikniku, który odbył się na ścieżce zdrowia z udziałem rodziców, nasi milusińscy musieli wykazać się szybkością i zwinnością podczas konkurencji sportowych zaplanowanych na ten dzień. Zarówno grupa 5- latków jak i 6-latków ze swoich zadań wywiązała się na piątkę. Nagrodą były niezapomniane chwile w miłym gronie kolegów i koleżanek, a także przepyszne pieczone ziemniaki z ogniska.

"Sprzątanie świata"

Wzorem lat ubiegłych przyłączyliśmy się do ogólnej akcji "Sprzątanie Świata", której hasłem przewodnim było "ZIEMIA W TWOICH RĘKACH". Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem posprzątały najbliższą okolicę przedszkola.
Głównym celem akcji było ukazanie skutków zaśmiecania „Świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu.
Mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi nawykami, których w dalszym ciągu jest tak mało w naszym społeczeństwie.

ROK SZKOLNY 2010/2011

"Pożegnanie starszaków"

Zgodnie z tradycją uroczysty program zaczął się od zatańczenia przez dzieci poloneza.

Następnie zaprezentowały swój program artystyczny, przygotowany specjalnie na te okazję.

Na pamiątkę otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola, nagrody książkowe i podziękowania za wspólnie spędzony czas. Pani Dyrektor podziękowała również rodzicom ,szczególnie tym, którzy zaangażowali się we współpracę z przedszkolem.

Zarówno rodzice jak i nauczyciele bardzo przeżywali te ostatnie, wspólnie spędzone, chwile. Rodzice również podziękowali nauczycielom za ich trud, zaangażowanie i pracę z ich pociechami.

Po, tak bogatym w przeżycia, popołudniu nadszedł czas odpoczynku i uroczystego poczęstunku.


"Wycieczka do Ostaszowa"

Dzieci z grup 6-latków wraz z opiekunami uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego "Amazonka" w Ostaszowie. Dzieci zwiedziły "małe zoo", muzeum zwierząt, jeździły bryczką, a także bawiły się na świeżym powietrzu.

"Wycieczka do Straży Pożarnej"

Dzieci mogły nie tylko z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt
pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy
strażaka i akcjach ratowniczo - gaśniczych. Przedszkolaki dowiedziały się
także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie
tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują
zwierzęta. Utrwalony też został numer alarmowy – 112, który każde dziecko znać
powinno. Dzieci złożyły także strażakom życzenia i obdarowały
słodkościami oraz laurką.

"Dzień Dziecka"

To radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych.
W Polsce obchodzi się je 1 czerwca jako Międzynarodowy Dzień Dziecka, podobnie jak w wielu krajach europejskich.
Na placu przedszkolnym zgromadziły się wszystkie grupy dzieci, aby móc wspólnie się bawić.

" Otwarcie ogrodu przedszkolnego"

To wspaniałe wydarzenie miało miejsce 25.05. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz kościelnych, gminnych, nauczyciele oraz rodzice i dzieci. Plac został wyposażony w nowe urządzenia, które są całkowicie bezpieczne. Uroczystego przecięcia wstęgi w asyście Pani Krystyny Krzyżaniak - Dyrektor Przedszkola dokonał Pan Wiesław Wabik - Burmistrz Polkowic. Po uroczystym przecięciu wstęgi przedszkolaki przedstawiły program artystyczny. Część oficjalna zakończyło symboliczne posadzenie drzewa - klonu japońskiego przez Pana Burmistrza. Przy okazji otwarcia ogrodu przedszkolnego miał miejsce Dzień Rodziny.Atrakcji było co nie miara.

" Spartakiada"

Już po raz IV odbyła się Spartakiada Przedszkolaków.

Po raz trzeci została zorganizowana przez nasze przedszkole.Pięć zespołów rywalizowało w różnych konkurencjach.

Dzieci miały za zadanie między innymi pokonać slalom miedzy palikami oraz bieg pod płotkami.

Wszystkie konkurencje były prowadzone przez Pana Marka Gontarza.

Nad poprawnością wykonywania kolejnych zadań czuwało jury na czele z Panią Dyrektor.

Wzmocnieniem dla każdej drużyny była koszykarka CCC.

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Przedszkola Miejskiego nr 4, drugie miejsce zespół Przedszkola Miejskiego nr 2, a trzecie Przedszkole Miejskie nr 5.

" Święto Polskiej Niezapominajki"

Od 9 lat 15 maja w Polsce obchodzone jest święto przyrody i ekologii Dzień Polskiej Niezapominajki. Przyjęte w 2002 r. święto ma na celu promowanie walorów przyrodniczych oraz stałe przypominanie o ochronie środowiska

Dzieci ze starszych grup przeszły ulicami miasta w niebieskim korowodzie niosąc ze sobą zrobione z papieru Niezapominajki. Następnie w amfiteatrze polkowickim śpiewały piosenki oraz mówiły wierszyki związane z ekologią.

Konkurs " Dbajmy o zdrowie"

Konkurs został zorganizowany przez Przedszkole nr 3.Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia oraz nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków.Podczas zadań należało się wykazać wiedzą oraz szybkością. Nasza drużyna w składzie:

* Maja

* Sabina Kotwica

* Konrad Krysztof

*Tymoteusz Turczynowicz

ZAJĘŁA III MIEJSCE

GRATULUJEMY !!!!!!

" Kurtyna"

Starszaki wzięły udział w XV już Przeglądzie Teatralnym "Kurtyna", realizowanym w ramach XIII Polkowickich Dni Teatru. Ideą przewodnią konkursu jest rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży kulturą teatralną oraz zaprezentowanie dorobku artystycznego teatrów szkolnych i przedszkolnych z terenu gminy Polkowice.Poziom wszystkich przedstawień był bardzo wysoki. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie za co zostały wyróżnione.
"Choć ekolodzy jeszcze z nas mali uczyć będziemy tego wandali.
Matka natura nam, wynagrodzi,jeśli z przyrodą będziemy w zgodzie".
W przedszkolu zazwyczaj dzieci występują w spektaklach teatralnych przed nauczycielami, więc niecodziennym wydarzeniem w życiu przedszkola okazało się odwrócenie ról.

To nauczyciele i pracownicy administracji zaprezentowali się w kilkunastominutowym przedstawieniu ekologicznym przed dziećmi, swoimi podopiecznymi. Inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę, a dzieciaki z entuzjazmem witały na scenie swoich nauczycieli, których na co dzień znają z zupełnie innych przecież sytuacji. Nic też dziwnego, że w finale wszyscy wykonawcy otrzymali rzęsiste i zapewne szczere brawa.

"POLKOWICKI FESTIWAL ZIEMI"

Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody i konieczność jej ochrony. Dzieci brały udział w różnorodnych działaniach zmierzających do poznania wody jako środowiska życia organizmów, miejsca rekreacji, niezbędnego czynnika życia, żywiołu, źródła energii, czynnika rehabilitacyjnego. W ramach festiwalu starszaki z naszego przedszkola wzięły udział w marszu ekologicznym ulicami Polkowic, badały wodę pod mikroskopem na ogródkach działkowych oraz mogły się wykazać wiadomościami na temat zdrowego środowiska podczas konkursu wiedzy ekologicznej pt: " Jestem przyjacielem przyrody".

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI"

Do organizatorów konkursu wpłynęło łącznie 17 prac z polkowickich przedszkoli.

Wyłonienie laureatów dla członków jury był bardzo trudnym zadaniem. Wszystkie prace były pomysłowe i starannie wykonane. Jednakże po burzliwej debacie jury wyłoniło zwycięzców konkursu.

Przyznano nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: grupy młodsze 3-4 latki oraz grupy starsze 5-6 latki.

Komisja za najciekawsze uznała prace:
Grupa 3-4 latki:
I MIEJSCE PAWEŁ BURDA
II MIEJSCE KAMIL WOJTOWICZ
III MIEJSCE MICHAŁ KAPUSTA
WYRÓŻNIENIE:MAJA HILDEBRANDT
NATALIA SIEMASZKO
NATASZA SIKORA
GRUPA 5-6 LATKI
I MIEJSCE KACPER WERNER
II MIEJSCE JAKUB FLAKOWSKI
III MIEJSCE MAKSYMILIAN MILNIKIEL
WYRÓŻNIENIE: SZYMON WIDUCH
Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY !!!

Prace można oglądać w holu Przedszkola Miejskiego nr 2.

"WYSTAWA LALEK I MASEK W PCA"

Na wystawę wybrały się 5-6 latki. Prezentowane tam lalki i maski zostały zaprojektowane przez wybitnych polskich scenografów, współpracujących z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Wykonane były w różnych technikach i konwencjach. Ekspozycja pozwalała z bliska przyjrzeć się ich misternej konstrukcji i docenić wyobraźnię oraz talent teatralnych plastyków. Na wystawie mogliśmy zobaczyć marionetki, kukiełki, pacynki, jawajki oraz różnego rodzaju maski teatralne. Każdy eksponat to małe dzieło sztuki, niepowtarzalne w swym pięknie i ekspresji.

"Świat bajek"

Pod takim tytułem odbył się w naszym przedszkolu montaż słowno - muzyczny. Dzieci przebrane za postacie z bajek śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze wybrane specjalnie na tą okazję.Wszystkie dzieci dały brawurowy występ i wszystkie dzieci zostały nagrodzone wielkimi brawami.

" Z wizytą w muzeum"

Starszaki udały się na zajęcia edukacyjne do Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Głogowie. Podczas lekcji dowiedziały się jaką nazwę ma głogowskie Muzeum oraz gdzie się znajduje. Poznały podstawowe pojęcia takie jak: przewodnik, opiekun ekspozycji, gablota, magazyn, kopia - oryginał, zabytek - eksponat, ekspozycja - wystawa, wystawa stała oraz czasowa.Nie lada atrakcją dla przedszkolaków była również kolekcja uzbrojenia i umundurowania.Dla dzieci była to z pewnością niezwykle ciekawa i pełna wrażeń "wędrówka".

"Muzyczne podróże Janka Muzykanta"

Dnia 24.03 odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny w wykonaniu grupy „Antract” pt: „ Muzyczne podróże Janka Muzykanta”.

Podczas koncertu przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i techniką gry na keyboardzie i gitarze elektrycznej.

Miały też okazję wysłuchać piosenek pochodzących z różnych regionów świata.Po koncercie wielkimi brawami podziękowaliśmy artystom za spotkanie, które uwrażliwiło nas na piękno muzyki.


"Witaj Wiosenko"

21 marca przedszkolaki wraz z Wychowawczyniami gorąco powitały Wiosnę. Obchody tego radosnego dnia rozpoczęły się od przedstawienia przygotowanego przez rodziców dzieci z grupy 6. Następnie wszystkie maluchy wybrały się na poszukiwanie Wiosny. Podczas marszu przez miasto śpiewając piosenki poszukiwały wiosny. Wprawdzie nie było tradycyjnego topienia Marzanny, ale mamy nadzieję, że „Pani Wiosna” nie ominęła Polkowic i tutaj także przyprowadziła dobrą pogodę i słoneczne dni.

Teatrzyk ,, Sekrety Pana Kleksa”

Przedszkolacy wybrali się w podróż na poszukiwanie zaginionych ,,skarbów”.

W spektaklu poruszane były niezwykle ważne i aktualne
problemy uzależnień, ekologii oraz bezpieczeństwa na drodze. Forma kabaretu skupiła uwagę wszystkich widzów,a zaskakujący przebieg wydarzeń nie pozwalał nawet na chwile się nudzić.

Uśmiechnięte buzie przedszkolaków to najlepszy dowód na to, że przedstawienie bardzo im się podobało, a aktorzy otrzymali gromkie brawa.

"Muzyka zaklęta w fortepianie"

Dzieci z grup starszych biorą udział w lekcjach pt:"Muzyka zaklęta w fortepianie ". Zajęcia te odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1.Na pierwszym spotkaniu przedszkolaki dowiedziały się o życiu i twórczość Fryderyka Chopina oraz miały okazję posłuchać niektórych jego utworów wykonanych przez nauczyciela muzyki.

"Bal Karnawałowy"

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie w okresie karnawału balu choinkowego.W tym roku bal odbył się w dwóch terminach 4.02- grupy młodsze oraz 11.02 - grupy starsze. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienną atmosferę. Jedne dzieci wchodziły do sali w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po obiedzie, gdy już wszyscy byli gotowi do zabawy, rozpoczął się tak długo oczekiwany bal.

Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Muzyka i tańce przeplatane były krótkimi zabawami.

"Dzień Babci i Dziadka "

21 i 22 stycznia czekała nas dosłownie uczta zgotowana przez naszych milusińskich. Występy w każdej grupie trwały całe pół godziny.Wszyscy przedszkolacy byli dobrze przygotowani. Występowali jak profesjonaliści. Były wierszyki, piosenki i tańce.

Wnuczęta tak bardzo się cieszyły z odwiedzin swoich najbliższych, że po programie artystycznym i poczęstunku szybko pożegnały przedszkole i ze swoimi dziadkami poszły do domu.

"Niekończąca się opowieść"

Starszaki udały się na wycieczkę do teatru w Legnicy na "Niekończącą się opowieść". Bastian jest jedenastoletnim chłopcem, grubym, wyśmiewanym przez kolegów miłośnikiem książek. Któregoś dnia kradnie z antykwariatu pana Koreandra książkę w okładce koloru miedzi . Zaintrygowany tytułem zamiast na zajęcia idzie na strych szkolny by w spokoju poczytać.To ponadczasowa baśń we wspaniałej inscenizacji na której świetnie bawią się zarówno dzieci jak i dorośli.

"Jasełka"

W tym roku w naszym przedszkolu "Jasełka" przedstawili rodzice dzieci 4- letnich.

Piękne stroje i dekoracja oraz ciekawe aranżacje kolęd sprawiły, że jasełka bardo się podobały.

Także przedszkolaki pokazały, że doskonale rozumieją ideę Świąt Bożego Narodzenia. Pięknie wykonane piosenki i wiersze wprawiły wszystkich w dobry nastrój na polkowickim rynku.

Na podziw zasługiwały również ciekawie przygotowane przez rodziców stroje dzieci.


Warsztaty teatralne "Koziołek Matołek"

To już tradycja, że do naszego przedszkola przyjeżdża Pani Krystyna Dmochowska.

Tym razem przedszkolaki pod czujnym okiem aktorki miały okazję wykazać się umiejętnościami scenicznymi, wcielając się w ulubione postacie z książki Kornela Makuszyńskiego "Koziołek Matołek w Afryce". Do aktywnego oglądania jest zachęcana również publiczność, więc w teatr bawią się wszyscy.


"Bałwankowa opowieść"

Dzieci 5-6 letnie miały możliwość obejrzenia w kinie bajecznego spektaklu w wykonaniu teatru Promyk z Poznania. Aktorzy wystąpili z mikołajkowym przedstawieniem "Bałwankowa opowieść". Jego bohaterowie - dwa śniegowe bałwany, pomocnicy Świętego Mikołaja - wpadli na pomysł, by sprawić... aby już nigdy nie było wiosny! Jednak z pomocą Mikołaja i oglądających z zapartym tchem młodych widzów, zrozumiały, że to nie jest dobry pomysł.

Maluchy na koniec zostały obdarowane przez Świętego Mikołaja bombkami . Mamy nadzieję, że teatr Promyk odwiedzi jeszcze nie raz nasze miasto!

" Wycieczka do kopalni"

Sześciolatki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do kopalni Rudna w Polkowicach.

Naszym przewodnikiem był miły górnik, który ciekawie opowiadał o zwiedzanych miejscach. Mieliśmy okazje zobaczyć lampownię, punkt wydawania aparatów ucieczkowych oraz szatnię.

Wiele emocji wzbudziła opowieść górniczych ratowników o ich pracy.

Na zakończenie wycieczki czekała na nas słodka niespodzianka , którą zostawił dla nas Święty Mikołaj.


MIKOŁAJKI

Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja.

Jak co roku we wczesnych godzinach rannych w asyście Śnieżynki przybył i do nas.

Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały . Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które specjalnie dla Niego przygotowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.

Na koniec po zapewnieniach ,że dzieci będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu , Mikołaj obdarował je oczywiście prezentami.

" Gościmy górników "

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, każda grupa zaprosiła do siebie „tatę górnika” w mundurze. Dzieci dowiedziały się, że praca górnika jest bardzo niebezpieczna.

Zadawały wiele pytań i oglądały mundur oraz czako.

Na zakończenie dzieci podziękowały piosenką i wierszem Panu górnikowi za bardzo ciekawe i pełne wrażeń spotkanie.

"Andrzejki"

Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie.
My również spróbowaliśmy wrócić do tych tradycji.
W poszczególnych gr odbyły się andrzejkowe wróżby. W salach widniały tajemnicze dekoracje, na stołach zapalone świece. Na dzieci czekały wróżki – ich panie oraz rodzice. Wszyscy chcieli się dowiedzieć „coś” o swoim losie. Częstując się cukierkami, w których znajdowały się karteczki z wypisanymi zawodami, dowiadywały się, jaką pracę będą wykonywały w przyszłości.Magiczna kula odpowiadała na wszystkie pytania.
Zapewniamy, że zarówno młodsze jak i starsze dzieci bawiły się świetnie.

" Srebrna Muza"

Już po raz XIV odbył się w Polkowicach powiatowy konkurs recytatorski „SREBRNA MUZA”.

Głównym celem konkursu jest twórcze poszukiwanie nowych sposobów interpretacji, wybranej przez recytatorów, poezji w ojczystym języku.

Nasze przedszkole reprezentowała silna grupa starszaków:

Hanna Doskocz, Jakub Flakowski, Maksymilian Milnikiel oraz Nikolas Wajchert, który zdobył wyróżnienie .

"Konkurs recytatorski "

W zorganizowanym w naszym przedszkolu Konkursie Recytatorskim wzięły udział dzieci z wszystkich gr wiekowych. W czasie recytacji oceniane było bezbłędne opanowanie tekstu oraz własna interpretacja utworu.

Występy małych artystów oceniało profesjonalne jury: pani Dyrektor przedszkola Krystyna Krzyżaniak, pani z biblioteki , pani Marta Gontaszewska nauczycielka oraz jeden rodzic.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodyczami, a dodatkową atrakcją były książki.

Decyzją jury poszczególne miejsca zajęli :

Kategoria 3-4 latki:

I Wiktoria Hendzel

II Aleksandra Koniuszy

III Paweł Gościniak

Wyróżnienie: Katarzyna Bajus

Jakub Kosior

Kategoria 5-6 latki

I Jakub Flakowski

Natalia Sowa

II Hanna Doskocz

III Magdalena Kapusta

Natalia Wróbel

"Jedziemy do kina ..."

Dnia 17.11 grupy starsze wyjechały do kina Helios w Lubinie gdzie obejrzały

"Żółwika Sammy"

To opowieść o naszej planecie i o tym, że środowisko naturalne potrzebuje troski i ochrony.

Ta przepiękna historia dla dzieci, opowiadająca o miłości i przyjaźni, z ekologicznym przesłaniem przysporzyła nam wielu wspaniałych przeżyć.


"Zdrowy bezpieczny przedszkolak"

Do naszego przedszkola przyjechali policjanci z Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego mieszczącego się we Wrocławiu. W ramach spotkania z naszymi przedszkolakami poruszane zostały kwestie bezpieczeństwa w wielu aspektach. Dzieci wzięły udział w różnorodnych formach aktywności. W konkursie zespołowym mogły wykazać się wiedzą w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego. Obejrzały krótkie filmy animowane dotyczące bezpieczeństwa na ulicy. W oparciu o ilustracje prowadziły rozmowy z policjantami. . Rozwiązywały krzyżówkę . Podczas spotkania śpiewano też piosenkę "Światełko odblaskowe", przy której najmłodsi mogli się trochę " rozruszać". Spotkanie z całą pewnością bardzo podobało się dzieciom. Na koniec każdy przedszkolak dostał w prezencie odblaskową bransoletkę.

"Pasowanie na przedszkolaka"

W naszym przedszkolu odbyła się miła uroczystość . Dzieci z grupy maluszków zostały prawdziwymi przedszkolakami.

Uroczystość tradycyjnie zaczęła się od części artystycznej podczas której przedszkolaki przywitały zgromadzonych gości recytując wierszyki oraz śpiewając piosenki.

Chwilę później nastąpił już długo oczekiwany przez przedszkolaków akt pasowania dokonany przez Panią Dyrektor.

Rodzice gromkimi brawami nagrodzili swoje pociechy. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki. Po uroczystości odbyła się wspólna zabawa z rodzicami.


"Wycieczka starszaków do Bolanowa"

Nie od dziś wiadomo, że przyroda zachwyca człowieka nie tylko dorosłego, ale i małego przedszkolaka. Każda pora roku obfituje w zmiany w środowisku przyrodniczym, które można dostrzec jedynie podczas spacerów i wycieczek.

Dzieci z grup starszych wraz ze swoimi Paniami udały się na wycieczkę do Bolanowa. Tam w poznawaniu przyrody leśnej pomogła przedszkolakom Leśna wróżka. Poprzez odpowiednio dobrane zabawy do danej grupy wiekowej, zagadki i piosenki dzieci nauczyły się wiele o leśnym ekosystemie w trakcie zabawy tropiącej.

W czwartek na ścieżce zdrowia odbyło się "Święto pieczonego ziemniaka".Zabawa rozpoczęła się od powitania wszystkich gości przez Panią Dyrektor , a następnie dzieci wraz z rodzicami odtańczyły wspólny taniec.

Dla dzieci przygotowano różnorodne konkurencje sportowe, były rzuty ziemniakiem do kosza, łowienie rybek wędką, strzały na bramkę oraz wiele innych ciekawych i zabawnych konkurencji sportowych.

Nie zabrakło oczywiście pieczonych ziemniaków, które dzieci zjadły ze smakiem.

Pogoda dopisała, więc „Święto Pieczonego Ziemniaka” zapisze się mile w pamięci uczestników.

ROK SZKOLNY 2009/2010

"Czas do szkoły ..."

Dnia 09.06.2010 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pożegnania 6-latków . Był to dzień szczególny- pełen przeżyć emocjonalnych dla przedszkolaków, rodziców oraz wszystkich pracowników przedszkola. Uroczystym polonezem, wierszami i piosenkami dzieci żegnały swoje panie i młodszych kolegów. Każdy z absolwentów przedszkola otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę. Dzieci z grupy 5-latków pożegnały swoich starszych kolegów krótkim programem artystycznym. Pani dyrektor życzyła wszystkim spokojnych i radosnych wakacji,oraz wspaniałych osiągnięć w szkole.Rodzicom podziękowała za pomoc i współpracę. Były chwile radości i zadumy.Nie jednemu łezka zakręciła się w oku.

"Dzień Dziecka "

"Dzień Dziecka" to dzień świętowania wszystkich przedszkolaków.

Poświęcony jest dzieciom - by poczuły się ważne i wyjątkowe.

W naszym przedszkolu świętowaliśmy jego obchody przez 3 dni. Był dzień przebierańca, zawody sportowe oraz malowanie w plenerze.

Każda grupa dostała od Pani Dyrektor worek zabawek.

Dni te minęły nam bardzo kolorowo. Spędziliśmy je wesoło się bawiąc, głośno śpiewając

i tańcząc w rytm przedszkolnej muzyki.


"Spartakiada"

Już po raz drugi nasze przedszkole zorganizowało Spartakiadę.

Wzięli w niej udział 6-latkowie ze wszystkich polkowickich przedszkoli oraz jednego oddziału przedszkolnego w Tarnówku.

Na zawodników czekało wiele konkurencji.

Dzieci bawiły się wspaniale wśród zagrzewających ich do walki okrzyków w prawdziwie sportowej atmosferze.

Dzieci z naszego przedszkola wywalczyły 2 miejsce.

GRATULUJEMY


"Dzień rodziny"

Uroczyście i w miłej atmosferze przy kawie i słodkościach obchodziliśmy Dzień Rodziny.

Zaproszeni rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w przygotowanych specjalnie na to święto montażach słowno-muzycznych. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych pod opieką swoich pań wyśpiewały najlepsze życzenia i wręczyły swoim rodzicom upominki.

Imprezy były bardzo udane.

"Strażomania"

Strażomania" to akcja profilaktyczno - edukacyjna organizowana dla najmłodszych mieszkańców Polkowic. Inicjatorami imprezy są polkowiccy strażacy i miejscy strażnicy. Atrakcją dla przedszkolaków było przeprowadzenie w czterech miejskich przedszkolach alarmów ewakuacyjnych. W asyście strażników miejskich i swoich opiekunów dzieci 5 i 6- letnie udały się do miejsca "Strażomanii", czyli Centrum Piknikowego.

Tam swoje umiejętności zaprezentowała jednostka ratowniczo - gaśnicza PSP w Polkowicach. Maluchy na własne oczy ujrzały pozorowaną akcję gaszenia pożarów. Następnie zwiedzały wyposażenia strażackiego wozu bojowego i radiowozu straży miejskiej.Dzieci odwdzięczyły się organizatorom udziałem w konkursach plastycznym i wokalnym poświęconych zasadom bezpieczeństwa.

Chwilą prawdy był tor sprawnościowy, który pokonywały 5-osobowe reprezentacje przedszkoli.
Na koniec "Strażomanii" poszczególne grupy przedstawiły swoje wykonanie
piosenki pt:"Radosna piosenka o znakach drogowych"

"Wycieczka do Ostaszowa"

Każdy kto choć na moment chciał przenieść się na Dziki Zachód i zostać wojowniczym Indianinem miał niepowtarzalną szansę urzeczywistnić swoje marzenia.

5 i 6- latki zwiedziły wioskę indiańską. Wzięły udział w atrakcjach takich jak: gry i zabawy, nauka tańca i pieśni,wysłuchały fascynujących opowiadań indiańskich legend, a wszystko to w scenerii dzikiego zachodu wśród malowniczych indiańskich namiotów - tipi, jednego z największych tipi w Polsce. Przedszkolaki mogły podziwiać misternie wykonane przedmioty: stroje, broń, sprzęty codziennego użytku. Z pewnością większość dzieci będzie chciała tu wrócić, „zapolować” na grubego zwierza, usłyszeć bębny i zobaczyć dymne znaki pokonując tor przeszkód.


"Niezapominajka "

W Polkowicach już od kilku lat, dzieci i młodzież obchodzą "niebieskie święto", które oprócz promowania polskiej przyrody i zwyczajów wiosennych, rozbudza również wrażliwość najmłodszych na problemy środowiska naturalnego.

15 maja obchodzimy Święto Polskiej Niezapominajki. W Polkowicach obchody tego święta odbyły się dzień wcześniej. 14 maja dzieci 5 i 6- letnie wzięły udział w Pochodzie Żywej Niezapominajki z orkiestra dętą OZG Polkowice- Sieroszowice na czele i przeszły ulicami miasta wymachując papierowymi niezapominajkami oraz niebieskimi balonami. Na zakończenie rondo przy zbiegu ulic Dąbrowskiego i 3 Maja, zostało nazwane imieniem Polskiej Niezapominajki.

"Idziemy do szkoły "


6-latki, aby oswoić się nieco z murami szkolnymi i poznać panujące tu zwyczaje odwiedziły Szkołę Podstawową nr 2 i 3. Przyszli pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie przygotowane przez dzieci ze świetlicy ze szkoły nr 3. Przedszkolaki zwiedziły szkoły i wpadły z wizytą do pierwszoklasistów w szkole nr 2. Po kilku zabawach integracyjnych ze starszymi kolegami, 6-latki poczuły się nieco śmielej w nowym środowisku.

Mamy nadzieję, że z uśmiechem zawitają tu 1 września!..

Przegląd Teatralny "KURTYNA"

22.04. Dzieci z grup starszych wzięły udział w Przeglądzie Teatralnym "KURTYNA", realizowanym w ramach XII Polkowickich Dni Teatru.
Wyróżnienie:
Grupa 6-latków z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Polkowicach w przedstawieniu „Awantura o
jajka”, za barwne budowanie postaci.
Opiekun artystyczny:
Elżbieta Kuświk i Sława Gruszecka.

Wyróżnienie:
Grupa 5-latków z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Polkowicach w przedstawieniu „Miś Uszatek i
jego przyjaciele”, za naturalne pokazanie problemu społecznego w teatralnej zabawie.
Opiekun artystyczny:
Katarzyna Kukła.

Wyróżnienie:
Grupa 5-latków „Leśne Skrzaty” z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Polkowicach w przedstawieniu
„Wakacyjne wędrówki”, za żywy dialog w ciekawej, zaskakującej scence dydaktycznej.
Opiekun artystyczny:
Aneta Ślufarska.

"Czary - mary"

Do naszego przedszkola przyjechał Iluzjonista, który wprowadził dzieci w świat magii.Podczas swojego występu pokazał nam sztuczki z piłeczkami, gazetami oraz szybą. Najbardziej zdziwieni jednak byliśmy, gdy Magik za pomocą swojej mocy wprawił w ruch stół, który zaczął się przesuwać w powietrzu. Przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami doskonale bawiły się oglądając Jego poczynania . Przyznać należy, iż pokaz był niesamowity.

"Z ekologią za pan brat "

W przedszkolu miejskim nr 3 odbył się konkurs z wiedzy o ekologii. Nasze przedszkole dzielnie reprezentowały 5 i 6- latki. Dzieci odpowiadały na różne pytania związane z ochroną środowiska, układały puzzle oraz rzucały do celu papierowymi kulami.

Ostatecznie nasze zuchy zajęły 4 miejsce.


OGŁOSZENIE O NABORZE

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze ds. administracji. Więcej informacji w naszym Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem http://pm2polkowice.biposwiata.pl

------------------------------------------------------------------------------

Teatrzyk "Czerwony Kapturek"

Dzieci z naszego przedszkola mają często okazję do zetknięcia się ze sztuką przekazywaną przez zawodowców, poprzez oglądanie teatrzyków.

Tym razem przedszkolaki z grup starszych udały się do kina, aby w ramach "Polkowickich Dni teatru"obejrzeć teatrzyk wystawiony przez TEATR PROVISORIUM I KOMPANIA "TEATR" - LUBLIN pt:"Czerwony Kapturek".

Aktorzy pokazali małym widzom zabawę w inscenizację znanego opowiadania.

"Marzanno, marzanno, ty zimowa panno, w wodę cię rzucamy, a wiosnę witamy"

21 marca przychodzi do nas astrologiczna Wiosna. My też postanowiliśmy ją przywitać. Przedszkolaki niosąc ze sobą Marzannę , kolorowe kwiaty oraz instrumenty przeszły ulicami miasta wesoło wszystkim obwieszczając, że w końcu mamy wiosnę .

Teatrzyk "Piecusiowe Opowieści"

8.03 dzieci zobaczyły przedstawienie teatralne pt. "Piecusiowe Opowieści"

w wykonaniu Teatru Trakt

To bardzo ładna i pouczająca powiastka, mówiąca o tym, że w życiu należy czerpać radość z tego, co się posiada.Bohaterem bajeczki był sympatyczny, choć trochę zarozumiały kotek, który uwierzył w bajkę.Uparty koteczek ponosi konsekwencje swego uporu - z pięknego czarnego kocurka przemienia się w zielonego a potem różowego kota.I tak na własne żądanie zostaje pośmiewiskiem całego domu. Na szczęście są jeszcze przyjaciele. Klemensowi zostanie przywrócona jego właściwa postać.Dzieci wyszły ze spektaklu mądrzejsze o kilka nowych prawd, że należy szanować przyjaciół i warto polubić siebie.

"MUMINKI"

W ramach Polkowickich Dni Teatru dzieci z grup starszych miały okazję obejrzeć przedstawienie "Potęga teatru, czyli Muminki".

W auli Forum wystąpili dla przedszkolaków aktorzy z Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry.

"Muminki" to niezwykle zabawna adaptacja uwielbianej przez dzieci powieści „Lato Muminków” Tove Jansson.

W przygodach tych przemiłych stworzeń można odnaleźć pochwałę podstawowych wartości, takich jak przyjaźń, miłość i wierność.

Wszystkim małym widzom przedstawienie bardzo się podobało.

"RZEŹBA ZE ŚNIEGU"


Zima nie musi być nudna. Wystarczy śnieg, aby świetnie się bawić.Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami wydobywały kształty ze śniegowych górek, rzeźbiono za pomocą różnego rodzaju łopatek oraz noży.Do wykorzystania były także ziemniaki oraz marchewki i buraki.Powstały wspaniałe rzeźby w tym bałwan i kosmita.

Efekty pracy zostały ocenione przez komisję konkursową i nagrodzone książkami.

WALENTYNKI

Walentynki to tak popularne święto, że nawet obchodzą je przedszkolacy. W naszym przedszkolu także było bardzo uroczyście.Prawie każde dziecko miało w tym dniu na sobie coś czerwonego. Wszystkie grupy zgromadziły się w jednej z sal, aby wziąść udział w walentynkowych konkursach i zabawach.

Zabawa zakończyła się odtańczeniem tańca integracyjnego przez każdą z grup.

"PEŁNA MISECZKA DLA KOTECZKA"

Zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w corocznej akcji "Pełna miseczka dla koteczka".

W ramach akcji można przynosić karmę, makaron, kasze i inne artykuły mogące pomóc przetrwać mroźną zimę

zwierzętom.

"BAL NAD BALE"

Karnawał to czas zabaw i bali. 22 stycznia 2010 roku swój bal przebierańców miały dzieci w naszym Przedszkolu . Wszystkie maluchy już od rana podekscytowane były czekającą ich zabawą. Dzieci przebrane w barwne i pomysłowe stroje, zamieniły się tego dnia w królewny, wróżki, czarownice, piratów, Batmanów, rycerzy i inne ciekawe postacie.

Na sali balowej czekał na nas "Pan John", który przygrywał dzieciom do tańca. Przy wspólnej zabawie i wesołej muzyce czas zabawy szybko minął, ale nikt się nie smucił, ponieważ w salach czekały na dzieci paczki od św.Mikołaja.

"DZIEŃ BABCI I DZIADKA"

Dzień 21 i 22 stycznia to Święto Babci i Dziadka. W tych dniach przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków.Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a na koniec wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane podarunki.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

Dziadkowie gorąco oklaskiwali wnuczęta, a niejednemu z nich zakręciła się łza w oku.

Teatrzyk pt:"Calineczka"

14.01.2010 w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pod tytułem “Calineczka“.

"Calineczka to wspaniała opowieść na motywach historii największego „bajarza” H.CH. Andersena o pewnej kobiecie, która bardzo chciała mieć dziecko. Kobieta udała się do wróżki, żeby pomogła jej spełnić marzenie życia. Dobra wróżka dała kobiecie nasionko kwiatu. Kiedy płatki kwiatu się rozwinęły w kielichu kwiatu ukazała się malutka dziewczynka rozmiarów jednego cala. Kobieta od razu bardzo pokochała dziewczynkę i dała jej na imię Calineczka. Niestety pewnej nocy Calineczkę porywają z domu okropne ropuchy… Czy małej dziewczynce uda się zwyciężyć przeciwności losu? Czy dobro, naiwność i delikatność zatriumfuje nad złem?

Na te wszystkie pytania dzieci ,mogły odpowiedzieć sobie oglądając przedstawienie.

Bajka przekonała małych widzów, że przyjaźń - to wielka moc.

MIKOŁAJKI

Święty Mikołaj przyszedł w poniedziałek do dzieci z naszego przedszkola.Pomimo braku białego puchu, jak zwykle przybył do nas odwiedzając poszczególne grupy. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wierszy i piosenki które maluchy dla niego przygotowały,a na końcu wręczył słodkie upominki. Dzieci były bardzo zadowolone i z wielkim zapałem rozpakowywały prezenty.

DZIEŃ GÓRNIKA

4 grudnia dzieci spotkały się z górnikiem, który opowiedział im o codziennej pracy w kopalni. Tego spotkania przedszkolaki na pewno długo nie zapomną. Dzieci miały okazję z bliska obejrzeć strój górnika, przeliczyć złote guziki oraz podziwiać piękną górniczą czapkę.

Za przekazanie ciekawostek na temat pracy górnika oraz słodki podarunek dzieci podziękowały piosenką, upominkiem.

"BAJKI EZOPA"

W piątek, listopada 2009r., odwiedził nasze przedszkole Teatrzyk Kanon z Krakowa z "Bajkami Ezopa".

Aktorzy przedstawili dzieciom dwie bajki: "Bocian i lis" oraz "Zając i żółw".
Obrazowe przedstawienie przez aktorów różnorodnych zachowań zwierzęcych bohaterów ułatwiło dzieciom zrozumienie czym jest spryt, podstęp, jakie mogą być konsekwencje naszego postępowania.Na koniec bajki został wyodrębniony morał: "Nie czyn drugiemu, co Tobie niemiłe".

WARSZTATY TEATRALNE

"O PIĘKNYCH KWIATKACH I STRASZNYM PERZU"

Już po raz kolejny 6- latki z naszego przedszkola mogły wspólnie z aktorką Teatru „Klasyka” -
Panią Krystyną Dmochowską wcielić się w role aktorskie.Tym razem byli
bohaterami przedstawienia pt. „O pięknych kwiatkach i strasznym perzu”.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

3.11.2009 w grupie dzieci najmłodszych odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście, rodzice oraz tv polkowicka.

Dzieci w odświętnych strojach zaprezentowały krótki program artystyczny. Był to dla niektórych pierwszy tak ważny debiut przed szerszą publicznością . Po złożeniu uroczystej przysięgi i pasowaniu przez Panią Dyrektor za pomocą "magicznego pióra” dzieci otrzymały dyplomy, pamiątkowe oznaki oraz rożek pełen cukierków.

Na zakończenie tego miłego dnia wszyscy obecni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

WIZYTA PAŃSTWA GUCWIŃSKICH

We wtorkowe przedpołudnie nasze przedszkole odwiedzili państwo Hanna i Antoni Gucwińskich, znani z programu telewizyjnego „Z kamerą wśród zwierząt”.Na spotkanie przybyli do nas ze zwierzętami. Poznaliśmy zwyczaje, środowisko życia oraz sposób odżywiania takich zwierząt jak: żółwia, węża oraz fretki.

Poprzez bliski i bezpośredni kontakt dzieci mogły przełamać swoje lęki i obawy. Wszystkim bardzo podobała się wizyta nietypowych gości i z niecierpliwością czekamy na kolejną!

"ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA"

Tradycyjnie od kilku lat w naszym przedszkolu organizujemy święto pieczonego ziemniaka. W tym roku impreza odbyła się 8.10.2009. Na początku spotkania wszyscy zatańczyliśmy taniec "Labado". Następnie dzieci 5 i 6 letnie wraz ze swoim rodzicami przystąpiły do konkurencji sportowych.

Wśród konkurencji sportowych znalazły się m.in. wyścig z przeszkodami, łowienie ryb oraz rzuty do celu ringiem. Nad poprawnością poszczególnych zabaw czuwały nauczycielki oraz zaprzyjaźnieni

Na rodziców czekało jeszcze jedno zadanie - obranie ziemniaka tak, aby uzyskać najdłuższą skórkę.Poradzili sobie z tą konkurencją wspaniale. Na wszystkich uczestników czekały słodkie podarunki oraz dyplomy.

WYCIECZKA DO JAROSZÓWKI

Odwiedziliśmy największą hodowlę Danieli w Europie.

Wrażeń było co niemiara - były smaczne kiełbaski z grilla, przejażdżka specjalnym pojazdem, karmienie danieli i zabawy