ROK SZKOLNY 2019/2020.

ZAJĘCIA  BASENOWE

W piątek 18.10 na basen idą chętne dzieci z grup V.

Dzieci z grupy IV 25.10.

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi z grupy IV i V na "Święto pieczonego ziemniaka". Spotykamy się 16.10.2019 (środa) o godzinie 16.00 w Centrum Piknikowym na osiedlu Polanka.Prosimy zabrać ze sobą dobry humor,kiełbaski, picie oraz nożyk.

ZAJĘCIA  BASENOWE

W każdy piątek chętne dzieci z grup IV i V mogą brać udział w zajęciach na basenie w Szkole Podstawowej nr 3.

W tym dniu do przedszkola dzieci przynoszą:

- czepek kąpielowy gumowy lub silikonowy (podpisany)

- podpisane, napompowane pływaczki

- strój kąpielowy jednoczęściowy

- ręcznik

- klapki gumowe

Wszystkie przybory pakujemy do plecaka.

"Światowy Dzień Zwierząt"

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt.Przez cały tydzień we wszystkich grupach dzieci mogły poznać różne gatunki zwierząt oraz dowiedzieć się jak należy się nimi opiekować.Dzieci wykonały w swoich grupach plakaty przedstawiające zwierzęta żyjące w różnym środowisku. Dzieci z grupy IV gościły Koko i Sisę, a wszystkie grupy odwiedziła świnka morska Grubson.Opowieści o opiece nad zwierzętami miały na celu uświadomienie wszystkim przedszkolakom, że zwierzę tak samo jak człowiek potrzebuje miłości i uwagi.

Spotkanie z autorką książek panią Agnieszką Frączek

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" książki dzieciom czytała pani Agnieszka Frączek- autorka wielu wierszy dla dzieci. Makuchy z zapartym tchem słuchały wierszy czytanych przez poetkę. Ciekawa narracja zachwyciła dzieci, które chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez panią Agnieszkę. Dzieci wzięły również udział przy "produkcji" książki wcielając się w rolę autora, ilustratora czy redaktora.

Audycja muzyczna "Muzyka filmowa"

24 września odbyła się  audycja muzyczna pod hasłem "Muzyka filmowa", podczas której dzieci miały możliwość  obcowania z  muzyką "na żywo". Pan Kris i pan John, którzy przybyli do nas z Dolnośląskiej Akademii Muzyki zagrali min. na skrzypcach muzykę z ulubionych bajek dzieci.Przedszkolaki doświadczyły nowych, ciekawych wrażeń muzycznych.

20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka .W tym roku został on połączony z Polkowickim Dniem Drzewa. Z tej okazji na polkowickim rynku na dzieci z gr. starszych czekały warsztaty, konkursy oraz wystawy samochodów elektrycznych.Można było wziąć udział m.in. w tworzeniu ekologicznych toreb, wykonać domki dla owadów, czy tez malować na plastrach drewna. Uwieńczeniem dnia była Sesja Rady Miejskiej Przedszkolaków, podczas której dziecięcy radni podjęli pięć uchwał m.in. w sprawie ilości słodyczy przypadających na jednego przedszkolaka

Zapraszamy rodziców na zebranie,które odbędzie się 10.09.2019r.(wtorek) o godz. 16.30 w poszczególnych salach.
Prosimy rodziców o zapewnienie opieki dzieciom na czas trwania zebrania.

Informujemy, że Dni Adaptacyjne w naszym Przedszkolu odbędą się 26,27 i 28 sierpnia (poniedziałek- środa) w godzinach od 9.00 do 11.00.

Serdecznie zapraszamy nowo przyjęte Dzieci 3-letnie wraz z Rodzicami.

Przypominamy Rodzicom, aby 2 września wszystkie dzieci posiadały aktualne wyniki badań:

- dzieci już uczęszczające do przedszkola - wynik z badania na owsiki

- dzieci nowoprzyjęte do przedszkola - zaświadczenie od lekarza z wpisem, że dziecko jest zdrowe i miało wykonane badanie na owsiki.