Aktualności

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Informujemy, że Dni Adaptacyjne w naszym Przedszkolu odbędą się 26,27 i 28 sierpnia (poniedziałek- środa) w godzinach od 9.00 do 11.00.

Serdecznie zapraszamy nowo przyjęte Dzieci 3-letnie wraz z Rodzicami.

 

Przypominamy Rodzicom, aby 2 września wszystkie dzieci posiadały aktualne wyniki badań:

- dzieci już uczęszczające do przedszkola - wynik z badania na owsiki

- dzieci nowoprzyjęte do przedszkola - zaświadczenie od lekarza z wpisem, że dziecko jest zdrowe i miało wykonane badanie na owsiki.


ROK SZKOLNY 2018/2019


Dyrektor oraz Wychowawca zapraszają rodziców dzieci nowoprzyjętych do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 na zebranie, które odbędzie się 26.06.2019 o godz. 15.30 w sali grupy I.NA TĘ UROCZYSTOŚĆ ZAPRASZAMY RODZICÓW DZIECI Z GRUPY IV 12.06.2019(ŚRODA) NA GODZ.15.OO

RODZICÓW DZIECI Z GRUPY III ZAPRASZAMY 14.06.2019 (PIĄTEK) NA GODZ. 15.00

 

PONIEDZIAŁEK - Warsztaty plastyczne w plenerze pod hasłem "Słoneczko- nasze przedszkole".

Rysowanie kredą, malowanie farbami na dużych arkuszach, prace zespołowe.

WTOREK- "Bajkowy dzień w przedszkolu".


"Kino- bambino z popcornem". Zabawy parateatralne w grupach. - grupy młodsze.

Wyjście na przedstawienie do auli forum pt:"Roszpunka"- grupy starsze.


ŚRODA- "Dzień Rodziny- zabawy z mamą i tatą".

Występy dzieci w grupach,poczęstunek, zabawy sportowe, dmuchańce, wata cukrowa, koniki. Malowanie twarzy oraz bańki mydlane.


CZWARTEK- "Dzień Sportu"

Zawody i zabawy sportowe na boisku przedszkolnym - grypy młodsze.

Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa w SP nr 2 - grupy starsze.

W tym dniu obowiązuje strój sportowy.


PIĄTEK- "Modny przedszkolak"oraz "Dyskoteka przedszkolaka"

Wybór miss i mistera przedszkola.Dzieci przychodzą do przedszkola ubrane modnie i ciekawie.

Na zakończenie obchodów "Tygodnia dziecka"- lody "dla ochłody".

 

XII Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa

6 czerwca w SP nr 2 już po raz XII zorganizowaliśmy Międzyprzedszkolną Spartakiadę Sportową. Do udziału w niej zaprosiliśmy dzieci z polkowickich przedszkoli.Celem spotkania było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci. Zawody poprowadziła Pani Magda z gościnnym udział sportowców z KS Polkowice, a w jury zasiedli nauczyciele z przedszkoli. Nie zabrakło dzieci, które przy pomocy różnych rekwizytów kibicowali małym sportowcom. Wszystkie drużyny bardzo dzielnie pokonywały kolejne konkurencje, m.in.: slalom pomiędzy pachołkami, bieg z piłką oraz wiele innych.  Nas  dzielnie reprezentowały dzieci z grupy III i IV, które zajęły III MIEJSCE.


5 czerwca był wyjątkowym i niezapomnianym dniem dla każdej Mamy i każdego Taty.Na ten dzień dzieci z każdej grupy przygotowały występ artystyczny, a następnie wręczyły Następnie wszyscy goście spotkali się na placu przedszkolnym. Atrakcji dla maluchów nie brakowało: były dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki na koniu, malowanie twarzy oraz tak uwielbiana przez dzieci cukrowa wata. Na dzieci i rodziców czekał poczęstunek. Taki dzień to  okazja do przypomnienia sobie jak wielką radością jest rodzina.

Rodzinny Piknik Strażacki

24 maja dzieci z grup starszych wybrały się na polkowicki Rynek, by tam uczestniczyć w Rodzinnym Pikniku Strażackim.Organizatrami pikniku była Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Polkowicach oraz Polkowickie Centrum Animacji. Przez cały dzień  można było zobaczyć m.in. wystawę pojazdów i sprzętu strażackiego, zabytkową konną sikawkę, paradę motocykli oraz  sprawdzić swoje możliwości na  dmuchanym torze przeszkód gigant.

XXIII Przegląd Teatralny Kurtyna

21 maja dzieci z grupy IV reprezentowały nasze przedszkole na XXIII Przeglądzie Teatralnym Kurtyna. Wystąpiły z przedstawieniem pt:"Kapturek czyścioszek". Za swój występ otrzymały wyróżnienie za najlepszą zbiorową kreację.


Dyżur wakacyjny

Informujemy, że w dniach 15.05-1.06.2019 trwają zapisy dzieci na dyżur wakacyjny tj. na miesiąc lipiec i sierpień. W tym roku szkolnym dyżur wakacyjny pełni Przedszkole Miejskie Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach, ul. Mjr. Hubala 1a

W okresie tym zostaną objęte opieką dzieci z przedszkoli nr 2, 3, 4, 5 i 6.

W związku z powyższym informujemy, że w tym czasie grupy będą łączone i pracować będą nauczyciele z wymienionych placówek zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem. Ze względu na możliwość przyjęcia określonej liczby dzieci do przedszkola na dyżur wakacyjny(organizacja przedszkola) prosimy o wpisywanie tylko tych dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.

 

Informacja dla rodziców dzieci z gr. V

Zapraszamy rodziców z gr. V 28.05.2019r. na konsultacje indywidualne, które odbędą się w godz. od 15 do 16 30.


IX PREZENTACJE TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH

16 maja 2019 w Przedszkolu Miejskim nr 3 odbyły się IX Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych  dzieci 3-4 letnich. Celem tego przeglądu było kształtowanie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań kulturą teatralną, literaturą dziecięcą, a także prezentacja umiejętności artystycznych dzieci . Nasze przedszkole dzielnie reprezentowały dzieci z grupy II z przedstawieniem „Tatusiowe i zdrowie". Za swój występ zdobyły wyróżnienie :).

Piłkarze KS Górnik Polkowice

15 maja z dziećmi z grupy III i IV spotkali się piłkarze KS Polkowice: Dawid Świdwa, Mateusz Surożyński. W towarzystwie koordynatora Konrada Janczaka poprowadzili dla uczestników zajęć pokazowy trening piłki nożnej.Środowe spotkanie było również okazją do rozmów na temat futbolu.

"Święto Polskiej Niezapominajki"

14 maja na Rynku dominował kolor niebieski. To właśnie w tym dniu po raz kolejny obchodzone było w Polkowicach "Święto Polskiej Niezapominajki". Jest to święto przyrody, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.Dzieci z grupy III w niebieskich pelerynkach z kolorowymi opaskami na głowach wręczyły włodarzom miasta symboliczny bukiet kwiatów. W zamian dostały słodkie upominki i domki dla owadów zapylających.

Rodzice z grupy III, IV, V

W dniu 14.05.2019 (wtorek) zapraszamy rodziców z grupy III, IV, V na zebrania połączone z prelekcją pedagog p. Renaty Pośpiech. 15.00 - prelekcja nt: "Wczesne zwiastuny specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu dzieci przedszkolnych". 15.30 - zebrania grupowe w salach.

Rodzice z grupy  I, II

W dniu 16.05.2019 (czwartek) zapraszamy rodziców z grupy I i II na zebrania połączone z prelekcją pedagog p. Katarzyny Fedorczak. 15.00- prelekcja nt."Metody wspomagania rozwoju emocjonalnego dzieci 3,4- letnich". 15.30- zebrania grupowe w salach.

Dzień Flagi

2 maja w południe dzieci z naszego przedszkola wzięły udział obchodach Narodowego Święta Flagi, które odbyły się przed Ratuszem.Wszędzie dominowały biało-czerwone barwy, symbol naszego państwa.Uroczystość rozpoczęła się od wzniosłego wciągnięcia na maszt flagi Polski i odśpiewania hymnu państwowego.Natalka i Julek z grupy IV zaśpiewali dla wszystkich obecnych na rynku patriotyczne piosenki.Po części oficjalnej dzieci miały okazję obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego.


Wycieczka do Centrum Nauki Keplera

18 kwietnia dzieci z grup starszych udały się na wycieczkę do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze.

Dzieci z grupy III wzięły udział w zajęciach pod hasłem "Świat brył". Poszerzyły swoją wiedzę o figurach przestrzennych. Potrafią dostrzec je w otaczającym nas świecie i w różnych dziedzinach życia. Na zajęciach rozwinęły swoją wyobraźnię, a także poznały bryły daltońskie. Na koniec każde dziecko mogło zbudować swoja bryłę, którą zabrało do domu.

 

Natomiast na dzieci z grupy IV czekały zajęcia pod hasłem "W poszukiwaniu skarbów". Dostęp do tajemniczej skrzyni bronił specjalny szyfr.Dzieci musiały go złamać  rozwiązując szereg zagadek przyrodniczych. Przemienione w piratów sprawdzały między innymi co można odczytać z kompasu oraz jak sprawić, by żarówka rozjaśniła mrok. Na koniec pobytu w Centrum Nauki obie grupy zobaczyły film "Polaris 2".


"Polkowickie malowanie pisanek"

12 kwietnia dzieci z grupy III i IV wzięły udział w "polkowickim malowaniu pisanek". Podczas imprezy, która odbyła się na Rynku wspólnie z burmistrzem Łukaszem Puźnieckim i starostą powiatu polkowickiego Kamilem Ciupakiem malowaliśmy pisanki. Podziwialiśmy też prace artystyczne uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz wystawę i kiermasz prac dzieci z Ośrodka Pomocy Społecznej.

Gościmy mistrza świata w karate

11 kwietnia w grupie IV w ramach realizacji programu "W zdrowym ciele,zdrowy duch", odbył się profesjonalny trening karate. Zajęcia przeprowadził Pan Bartosz Skwarski, mistrz świata w karate.

Rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu fotograficznego
"Owoce i warzywa jedzą chłopak i dziewczyna"

Celem konkursu było rozbudzanie u dzieci postaw związanych ze zdrowym żywieniem,poszerzanie wiedzy dzieci na temat witamin zawartych w warzywach i owocach oraz rozwijanie zainteresowań fotograficznych wśród dzieci przy pomocy rodziców.Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia, które przedstawia dziecko jedzące lub przygotowujące zdrowy posiłek z owoców lub warzyw.Na konkurs wpłynęło 38 fotografii. Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I MIEJSCE Laura Kozicka Przedszkole Miejskie nr 6

II MIEJSCE Nadia Frąckowiak Przedszkole Miejskie nr 2 "Słoneczko"

III MIEJSCE Hanna Oleksy Przedszkole Miejskie r 5

WYRÓŻNIENIA: Franciszek Greń Przedszkole Miejskie nr 2 "Słoneczko"

Paula Toszczak Przedszkole Anglojęzyczne

Filip Mikołajewski Przedszkole Miejskie nr 5

Hanna Hajek Przedszkole miejskie nr 2 "Słoneczko"

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do przedszkoli.

Zwiedzamy Aquapark

26 marca dzieci z grup starszych zwiedziły polkowicki Aquapark.Poznały tam pracowników i dowiedziały się o ich pracy.Z uwagą słuchały o pracy Ratownika, Instruktora Siłowni oraz Fizjoterapeuty.Dzieci odwiedziły wiele ciekawych miejsc w obiekcie między innymi:pomieszczenie ratowników, działy – obsługi klienta, utrzymania ruchu oraz dyspozytornię. W poznawaniu obiektu dzieciom towarzyszyła maskotka Aquaparku- Foka.Na koniec spotkania każdy mógł zasiąść w fotelu prezesa i trochę porządzić :).

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Z tej okazji wszystkie dzieci pojawiły się w przedszkolu ubrane na zielono.W tym pierwszym dniu tej najpiękniejszej pory roku wszystkie grupy wybrały się z Marzanną na spacer w okolicy przedszkola. Dzieci szukały wiosny i przeganiały zimę kolorowymi kwiatkami, instrumentami oraz wiosennymi piosenkami. Wprawdzie nie było tradycyjnego topienia Marzanny, ale mamy nadzieję, że Pani Wiosna nie ominęła Polkowic i także tutaj przyprowadziła dobrą pogodę i słoneczne dni.

Przypominamy, że 14 marca 2019r. (czwartek) o godzinie 15.00 upływa termin składania wniosków i innych wymaganych dokumentów o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2019/2020.

Międzyprzedszkolny konkurs fotograficzny"Owoce i warzywa jedzą chłopak i dziewczyna"

 

1. Celem konkursu jest:

– rozbudzanie u dzieci postaw związanych ze zdrowym odżywianiem;

– poszerzanie wiedzy dzieci na temat witamin zawartych z warzywach i owocach;

– rozwijanie zainteresowań fotograficznych wśród dzieci przy pomocy rodziców;

– zachęcanie do wspólnego spędzania czasu;

2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie Polkowic

3. Osoby koordynujące konkurs:

Nauczycielki: Aneta Ślufarska, Sylwia Górak

4. Termin składania prac do 30.03.2019 r.

5. Warunki uczestnictwa w konkursie:

-Zdjęcie w formacie 21×15 przedstawiające

dziecko jedzące lub przygotowujące zdrowy posiłek z owoców lub warzyw

-Do zdjęć umieszczonych w kopercie należy dołączyć metryczkę z imieniem i nazwiskiem, wiekiem autora, nazwą grupy i przedszkola do której dziecko uczęszcza.

-Prace należy dostarczyć do

-Zgłaszając prace uczestnik wyraża zgodę na publikowanie zdjęć na stronie internetowej i poza placówką.

6. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do 10 kwietnia 2019 roku na stronie internetowej placówki.

7. Na zwycięzców czekają piękne nagrody i dyplomy, każdy uczestnik zostanie nagrodzony.

8. Prace konkursowe będziemy podziwiać w na wystawie w holu naszego przedszkola.

6.03.2019r.(środa) na godzinę 15.00 zapraszamy przyszłych przedszkolaków i ich rodziców na dni otwarte do naszego przedszkola. W tym czasie będziemy wspólnie się bawić, zwiedzać przedszkole i odpowiadać na Państwa pytania dotyczące pobytu dziecka w przedszkolu.

Rekrutacja 2019/ 2020

>> Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć Wykaz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach Podstawowych <<

"Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Nasze przedszkole kolejny już rok bierze udział w ogólnopolskim, edukacyjnym Programie Kubusiowi Przyjaciele Natury. Jest to program edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody.Przeżywając rozmaite przygody z Kubusiem, dzieci poznały rośliny i zwierzęta, nauczyły się ekologicznych zachowań. Wiedzą jak ważna jest segregacja śmieci oraz jak zdrowo się odżywiać. Obchodziły "Dzień marchewki". Przypomniały sobie, że jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi, ale jest też przysmakiem wielu zwierząt.

Uwaga Rodzice!

Rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkola, proszeni są o wypełnienie Deklaracji kontynuacji przedszkola w terminie do 15 lutego 2019.Deklaracje dostępne będą od 11 lutego u wychowawców grup.

 

 

W styczniu uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z każdej grupy przygotowały ciekawą cześć artystyczną z piosenkami i wierszykami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa , kierowane pod ich adresem. Nie zabrakło także własnoręcznie wykonanych upominków i słodkiego poczęstunku.

"Bal karnawałowy"

21 stycznia nasze przedszkole wyglądało jak miejsce z bajki. Były tu królewny,wróżki, rycerze, piraci, policjanci, Spider-Many, Batmany ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej.Wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Panią Anię,która zachęcała wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i konkursach.

Drodzy Rodzice w dniach 8-9 stycznia odbędą się zebrania grupowe:

I GRUPA- 8.01 (wtorek) godz. 15.30

II GRUPA- 9.01 (środa) godz. 16.30

III GRUPA- 8.01 (wtorek) godz. 15.30

IV GRUPA- 9.01 (środa) godz. 16.00

V GRUPA- 9.01 (środa) godz. 16.00

Podziękowania

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 „Słoneczko” w Polkowicach składa serdeczne podziękowania strażakom z KPPStrażyPożarnej w Polkowicach, PPHUT „Fenix” Maciej Polański oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w usuwanie skutków awarii, która miała miejsce 2 stycznia 2019r.

Dzięki Państwa pomocy nasze przedszkolaki ten dzień mogły spędzić jak każdy inny- miło, bezpiecznie i radośnie.

Dziękujemy

Drodzy Rodzice

W dniu 02.01.2018r. doszło do awarii, w wyniku której zalane zostały pomieszczenia piwniczne.
Na czas usuwania awarii nastąpiła przerwa w dostawie wody i energii elektrycznej. Zapewniamy jednak, iż nie wpłynęła ona na jakość pracy z dziećmi.
Za ewentualne niedogodności dyrektor przedszkola oraz pracownicy bardzo przepraszają

 

"Jasełka"

W prawdziwie świąteczny nastrój 19 grudnia wprowadziły nas dzieci z grupy III zapraszając wszystkie dzieci oraz pracowników przedszkola na Jasełka. Przedszkolaki do występu przygotowywały się kilka tygodni. Wspólne przezywanie cudu betlejemskiej nocy wywołało wielkie emocje zarówno wśród starszych , jak i najmłodszych widzów, którzy gromkimi brawami nagrodzili przedszkolaków.


"Dekorujemy pierniki"

W dniach od 11 do 13 grudnia w przedszkolu unosił się zapach świątecznych pierniczków. W tych dniach dzieci wraz z rodzicami z zaangażowaniem i cierpliwością ozdabiały ciasteczka różnokolorowymi lukrami, barwnymi posypkami, cukrowymi pisakami i kolorowymi cukiereczkami. Powstawały prawdziwe dzieła sztuki.Nie sposób było się oprzeć i nie spróbować. Były pyszne!!!


"Mikołajki"

6 grudnia przybył do naszego przedszkola bardzo wyczekiwany  gość św. Mikołaj. Dzieci już od samego rana nasłuchiwały jego kroków.Mimo braku białego puchu, jak co roku  przybył na czas.Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które przygotowały specjalnie dla Niego. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

"Gościmy górników"

Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń. 4 grudnia do każdej grupy przybył zaproszony górnik, ubrany w galowy mundur. Przedszkolaki powitały gościa piosenką. Pan górnik zaczął spotkanie od omówienia stroju galowego. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o ciężkiej, odpowiedzialnej, a za razem niebezpiecznej pracy górników. Padło wiele pytań dotyczących ich pracy, na które goście starli się odpowiedzieć.  Przedszkolakom podobała się niecodzienna wizyta gości w przedszkolu, niektórzy z nich postanowili zostać górnikami.

Wizyta grupy rekonstrukcjna "ATEGROM"

W dniu 22.11.2018 r. gościliśmy grupę rekonstrukcyjną "Ategrom". Żołnierze przeprowadzili dla wszystkich dzieci prelekcję na temat uzbrojenia i umundurowania LWP oraz Powstania Warszawskiego. Mieliśmy tez okazję wziąść udział w mini konkurencjach zręcznościowych. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się repliki broni i nakrycia głowy.To była niezwykła wizyta.


Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci gościliśmy w przedszkolu strażnika miejskiego pana Artura. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z bezpiecznym poruszaniem się drogę do i z przedszkola. Omówione zostały też zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

"19 dni bez przemocy"

Na początku listopada nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolska kampanię "19 dni bez przemocy". Celem Kampanii jest budowanie świata wolnego od przemocy, bezpiecznego, zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój.Kampania co roku prowadzona jest na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Głównym organizatorem działania jest Women’s World Summit Foundation  – genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet.W Polsce działania kampanii koordynuje Fundacja po DRUGIE zachęcając placówki i instytucje pracujące z dziećmi i młodzieżą do włączania się w organizację i prowadzenie działań.
W tych dniach w naszym przedszkolu dobyły się prelekcje podczas , których zostały przekazywane dzieciom informacje takie jak rozpoznać przemoc, jak zapobiegać temu zjawisku, jak reagować, gdzie szukać przemocy.Wszystkie grupy wykonały tez plakaty promujące ideę kampanii, a w grupie IV odyły się pkazowe zajęcia dla TV Polkowickiej.
Przedszkolny konkurs recytatorski pt:"Jestem Polakiem,a Polska to moja ojczyzna".

"Pasowanie na przedszkolaka"

"Już nadeszła pora, przyjść na pasowanie do mnie do przedszkola".

9 listopada odbyła się wielka poważna uroczystość "Pasowanie na przedszkolaka". Dla większości dzieci był to pierwszy tak poważny występ.  Dzieci z wielkim przejęciem i entuzjazmem śpiewały piosenki oraz recytowały krótkie wierszyki.Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie, a następnie Pani Dyrektor czarodziejskim piórem mianowała każde dziecko na przedszkolaka oraz wręczyła wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz słodkości.

Przedszkolny koncert pod hasłem "Śpiewamy piosenki patriotyczne"

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym przedszkolu odbył się koncert piosenek patriotycznych. Spotkanie rozpoczęto, jak przystało na święto o charakterze patriotycznym wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie rozpoczęły się prezentacje małych i starszych wykonawców.Występom dzieci towarzyszyły pozytywne emocje, zaś każda piosenka była nagradzana głośnymi oklaskami

"Strażmania"

Strażomania" to akcja profilaktyczno - edukacyjna organizowana dla najmłodszych mieszkańców Polkowic. Inicjatorami imprezy są polkowiccy strażacy i miejscy strażnicy.Swoje umiejętności zaprezentowała jednostka ratowniczo - gaśnicza PSP w Polkowicach. Maluchy na własne oczy ujrzały pozorowaną akcję gaszenia pożarów. Dzieci poznały wyposażenie strażackiego wozu bojowego i radiowozu straży miejskiej. Maluchy odwdzięczyły się organizatorom licznym udziałem w konkursach plastycznym, wokalnym poświęconych zasadom bezpieczeństwa, torze sprawnościowym. Wykazały się także znajomością podstawowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej.

"Święto Pieczonego Ziemniaka"

W dniu 26.09 w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Cała uroczystość rozpoczęła się od wspólnych tańców integracyjnych. Natomiast podczas konkursów jakie miały miejsce w czasie całego pikniku, który odbył się na ścieżce zdrowia z udziałem rodziców, nasi milusińscy musieli wykazać się szybkością i zwinnością podczas konkurencji sportowych zaplanowanych na ten dzień. Zarówno grupa 5- latków jak i 6-latków ze swoich zadań wywiązała się na piątkę. Nagrodą były niezapomniane chwile w miłym gronie kolegów i koleżanek, a także przepyszne pieczone ziemniaki z ogniska.

 

"Wycieczka do wioski indianskiej WOKINI"

18 września dzieci z grupy III i IV miały okazję bliżej poznać kulturę Indian. W wiosce indiańskiej "Wokini", która znajduje się koło Ostaszewa czekało na nas masę atrakcji i niesamowitych przeżyć. Mieliśmy okazję zobaczyć tipi, w których przymierzaliśmy tradycyjne nakrycia głowy, strzelaliśmy z łuku, a na koniec pokonaliśmy indiański tor przeszkód.Na twarzach naszych przedszkolaków nie trudno było odczytać, że wycieczka do wioski indiańskiej sprawiła im wiele radości, na domiar tego te maleńkie twarzyczki zostały przez pomocników wodza barwnie pomalowane

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zapoczątkowane zostało w 2010 roku przez placówki w Łodzi. Trzy lata później Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ustanowił Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. W Polkowicach świętowaliśmy już po raz trzeci. Na milusińskich, którzy przybyli do amfiteatru czekało wiele niespodzianek: były wspólne tańce, śpiewanie piosenek oraz tak uwielbiane przez dzieci dmuchańce. Zwieńczeniem imprezy było tradycyjne wypuszczenie kolorowych baloników w niebo, mające symbolizować dobrą zabawę.

"Football Academy"

Dzisiaj dzieci z grupy III, IV i V wzięły udział w profesjonalnym treningu piłkarskim zorganizowanym przez trenerów Football Academy. Jest to innowacyjna, dynamicznie rozwijającą się sieć szkółek piłkarskich dla dzieci i młodzieży, działającą na terenie Polski i Wielkiej Brytanii.Atmosfera w czasie treningu była niesamowita,a my mamy tylko nadzieję, że niedługo usłyszymy o nowych talentach piłkarskich. Na zakończenie treningu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.