Aktualności

 

ROK SZKOLNY 2018/2019KONKURS RECYTATORSKI

"Jestem Polakiem, a Polska to moja ojczyzna"odbędzie się 19.11.2018 o godzinie:

10.00 - dzieci młodsze (3-4 latki)

10.30- dzieci starsze (5-6 latki)


"100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości"

W dniach 5-9 listopada w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci z naszego przedszkola wezmą udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, warsztatach, wycieczkach oraz zajęciach edukacyjnych. Poznają pojęcia i wydarzenia związane z polska historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.

"Ekobohaterzy"

W październiku dzieci z grupy IV przystąpiły do projektu Ekobohater. Jest to akcja kierowana do mieszkańców Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. Akcja polegała na segregacji odpadów. Dzieci logując się na specjalną platformą zbierały punkty za różne czynności związane z segregacją odpadów w domu, przedszkolu. Odpowiadały na pytania znajdujące się na platformie ZGZM. Za udział w projekcie otrzymaliśmy pamiątkową tabliczkę.

Już nadchodzi pora przyjść na pasowanie do mnie do przedszkola.Uroczyście zapraszamy rodziców na te ważną chwilę, co uczyni z żaczka prawdziwego przedszkolaczka.

Rodziców z grupy I zapraszamy 9.11.2018 na godz. 9.30

Rodziców dzieci nowo przyjętych w tym roku do naszego przedszkola z grupy II zapraszamy 9.11.2018 na godz. 10.30

Akcja "Rekord dla Niepodległej"

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszają wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 

Sesja zdjęciowa "Jesienne kalendarze"


30 października w naszym przedszkolu odbędzie się sesja zdjęciowa do jesiennych kalendarzy.

KONKURS RECYTATORSKI

"Jestem Polakiem, a Polska to moja ojczyzna"

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie recytatorskim "Jestem Polakiem, a Polska to moja ojczyzna". Celem konkursu jest rozwijanie poczucia przynależności narodowej ,uwrażliwianie na piękno mowy ojczystej oraz popularyzacja poezji dziecięcej. Uczestnicy występują w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria: dzieci młodsze 3-4 latki,II kategoria: dzieci starsze 5-6 latki. Rodzice zgłaszają udział dziecka w konkursie u nauczycielek w poszczególnych grupach w terminie do 31.10.2018 r. (środa) .Należy podać imię i nazwisko dziecka, tytuł i autora utworu oraz dostarczyć wybrany tekst.Prezentacje uczestników odbędą się 12.11.2018 r. (poniedziałek). Godzina rozpoczęcia konkursu zostanie podana w późniejszym terminie.

"Strażomania"

27 września dzieci z grup starszych spotkały się z innymi przedszkolakami na Strażomanii. Jest to akcja profilaktyczno- edukacyjna organizowana dla najmłodszych mieszkańców Polkowic. Incjatorami imprezy są polkowiccy strażacy oraz miejscy strażnicy. Maluchy na własne oczy ujrzały pozorowaną akcję gaszenia pożarów. Dzieci poznały wyposażenie strażackiego wozu bojowego i radiowozu straży miejskiej. Podczas licznych konkursów maluchy wykazały się wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa.

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.26 września w centrum Piknikowym na osiedlu Polanka dzieci z grupy III i IV wraz z rodzicami wzięły udział w licznych konkurencjach przygotowanych przez pracowników Związku Gmin Zagłębia Miedziowego.Rodziny mogły się wykazać szybkością i zwinnością w zawodach.Jak na piknik przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Można było zjeść pieczone  ziemniaki i kiełbaski z ogniska. Na zakończenie spotkania na rodziny czekało nie lada zadanie, wykonanie "Rzeźby z ziemniaka". Wszystkie prace można było oglądać w holu przedszkola.

"Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka"

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zapoczątkowane zostało w 2010 roku przez placówki w Łodzi. Trzy lata później Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ustanowił Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. W Polkowicach świętowaliśmy już po raz trzeci. Na milusińskich, którzy przybyli do amfiteatru czekało wiele niespodzianek: były wspólne tańce, śpiewanie piosenek oraz tak uwielbiane przez dzieci dmuchańce. Zwieńczeniem imprezy było tradycyjne wypuszczenie kolorowych baloników w niebo, mające symbolizować dobrą zabawę.


Wycieczka do wioski indiańskiej "Wokini"

Każdy kto choć na moment chciał przenieść się na Dziki Zachód i zostać wojowniczym Indianinem miał niepowtarzalną szansę urzeczywistnić swoje marzenia. 5 i 6- latki zwiedziły wioskę indiańską. Wzięły udział w atrakcjach takich jak: gry i zabawy, nauka tańca i pieśni,wysłuchały fascynujących opowiadań indiańskich legend, a wszystko to w scenerii dzikiego zachodu wśród malowniczych indiańskich namiotów. Przedszkolaki mogły podziwiać misternie wykonane przedmioty: stroje, broń oraz sprzęty codziennego użytku używane przez indian. Z pewnością większość dzieci będzie chciała tam wrócić.

"Football Academy"

5 września dzieci z grup starszych wzięły  udział w profesjonalnym treningu piłkarskim zorganizowanym przez trenerów Football Academy. Jest to innowacyjna, dynamicznie rozwijająca się sieć szkółek piłkarskich dla dzieci i młodzieży, działająca na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Piłkarze opowiedzieli o swoim zawodzie, zwrócili szczególna uwagę na zdrowy sposób odżywiania się oraz odpowiednia ilość aktywności fizycznej. Po krótkiej rozmowie, dzieci wraz z piłkarzami wykonały krótką rozgrzewkę, a następnie pobawiły się w strzelanie goli.

Zapraszamy rodziców ze wszystkich grup na zebrania,które odbędą s11.09.2018 o godz. 16.30 w poszczególnych salach.


 

Serdecznie zapraszamy nowo przyjęte dzieci wraz z rodzicami do przedszkola na dni adaptacyjne, które organizujemy w dniach 27-29 sierpnia 2018r. tj.poniedziałek- środa w godzinach od 9.00 do 11.00.

 

 

Przypominamy Rodzicom, aby 3 września wszystkie dzieci posiadały aktualne wyniki badań:

- dzieci już uczęszczające do przedszkola - wynik z badania na owsiki

- dzieci nowoprzyjęte do przedszkola - zaświadczenie od lekarza z wpisem, że dziecko jest zdrowe i miało wykonane badanie na owsiki.