Aktualności

 

Przedszkolny konkurs piosenki pod hasłemŚpiewamy pieśni patriotyczne”
Zapraszamy dzieci do udziału w przedszkolnym konkursie piosenki patriotycznej.Celem konkursu jest wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia przez różnorodne formy artystyczne oraz rozbudzanie uczuć patriotycznych wśród dzieci. Zadaniem uczestników jest prezentacja utworu patriotycznego, nie będącego hymnem narodowym. Rodzice dzieci chcących wziąść udział w konkursie proszeni są o dostarczenie tytułów piosenek wraz z podkładem muzycznym na płycie lub pendrivie do nauczycieli w poszczególnych grupach w terminie do 27.04.2018 r. Konkurs odbędzie się 9 maja o godzinie 10.00 w sali grupy III.


 

XXII Przegląd Teatrzyków Kurtyna

10 kwietnia dzieci z grupy IV wzięły udział w XXII już przeglądzie teatrzyków Kurtyna. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie spektaklu o dowolnym charakterze i w wybranej formie. Dzieci wystąpiły z przedstawieniem pt:"Mucha". Jury pod przewodnictwem Michała Zborowskiego postanowiło przyznać naszym zuchom wyróżnienie za najlepszą interpretację aktorską.

Warsztaty ekologiczne pod hasłem "Segregacja odpadów od najmłodszych lat"

Sprawą niezmiernie ważną dla Związku Gmin Zagłębia Miedziowego  jest wychowywanie młodego pokolenia w duchu ekologicznym. Jedną z form zachęcenia najmłodszych mieszkańców ZGZM do segregowania odpadów komunalnych są warsztaty edukacyjne podczas, których dzieci zdobywają wiedzę niezbędną do kształtowania właściwych postaw oraz wyrabiania prawidłowych nawyków.Związek Gmin Zagłębia Miedziowego za pośrednictwem Fundacji Recal oraz Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu, zorganizował w naszym przedszkolu warsztaty ekologiczne z zakresu segregacji odpadów. dla grup starszych. Warsztaty trwały 45 minut. Dzieci dowiedziały się dlaczego recykling jest taki ważny?  co można oddać do Centralnego PSZOK? oraz gdzie można oddać  zużyte baterie? Warsztaty wzbudziły ciekawość oraz chęć i zainteresowanie kwestią segregacji surowców wtórnych wśród dzieci.

 

"Marzanno, marzanno,

ty zimowa panno, w wodę cię rzucamy,bo wiosnę witamy"

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego z niecierpliwością na nią czekaliśmy. 21 marca
przedszkolaki z kolorową Marzanną wyruszyły na jej spotkanie. Dzieci szukały wiosny i przeganiały zimę kolorowymi kwiatkami wykonanymi z kolorowej bibuły.
Głośnym śpiewem i radosnym uśmiechem na twarzy, dzieci odstraszały zimę i obwieściły nadejście wiosny.

Wyniki Międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego "UŚMIECHNIĘTE PISANKI"

 

W KATEGORII PRACA PŁASKA ZWYCIĘŻYLI:

I miejsce - Filip Jabłoński – Przedszkole Miejskie nr 2 „ Słoneczko” w Polkowicach

II miejsce – Zuzanna Rafalska - Przedszkole Miejskie nr 2 „ Słoneczko” w Polkowicach

III miejsce – Leo Kapusta - Katolickie Publiczne Przedszkole w Polkowicach

ex aequo

Klara Laskowska - Katolickie Publiczne Przedszkole w Polkowicach

wyróżnienie:

Blanka Rezler – Przedszkole Miejskie nr 4 im . Misia Uszatka w Polkowicach

 

W KATEGORII PRACA PRZESTRZENNA ZWYCIĘŻYLI:

I miejsce –Hanna Wójtowicz – Przedszkole Miejskie nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach

II miejsce – Wiktor Faryna- Oddział Przedszkolny„ Różyczki ” w Trzebczu

III miejsce – Kamil Wróbel - Przedszkole Miejskie nr 3 w Polkowicach

wyróżnienia:

Zofia Ratajczak – Przedszkole Miejskie nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach

Kornelia Kwiatkowska - Przedszkole Miejskie nr 3 w Polkowicach

Marcin Sitnik – Przedszkole Miejskie nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach

Antoni Siemaszko – Przedszkole Miejskie nr 4 im . Misia Uszatka w Polkowicach

Maja Książek- Oddział Przedszkolny „ Różyczki ” w Trzebczu

Radosław Macyszyn - Przedszkole Miejskie nr 3 w Polkowicach

Maciej Franas – Przedszkole Miejskie nr 2 „ Słoneczko” w Polkowicach

G R A T U L U J E M Y :)

 

Konkurs ogólnopolski "Z uśmiechem Ci co twarzy"

Darząc uśmiechem uszczęśliwiasz serce.Uśmiech bogaci obdarzonego nie zubożając dającego.Wincenty Faber

CELE KONKURSU:
 • przejawianie oznak: życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec innych dzieci
 • kulturalne odnoszenie się dzieci do siebie
 • rozwijanie postaw społeczno-moralnych: życzliwości, gotowości pomocy, chęci służenia innym, empatii, dostrzegania problemów innych ludzi
 • rozwijanie zainteresowań plastycznych pobudzających do twórczego wykorzystania czasu wolnego
REGULAMIN KONKURSU:
 • Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym.
 • Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3-4 letnie oraz 5-6 letnie.
 • Technika wykonania prac - dowolna, format A3 - A4.
 • Praca (tylko indywidualna) powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko oraz wiek dziecka, pełny adres i telefon przedszkola oraz imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna artystycznego.
 • Każde przedszkole biorące udział w konkursie może przesłać max 5 prac.
 • Prace należy przesyłać do dnia 30.03.2018r. na adres organizatora:
Przedszkole Miejskie nr 2 „Słoneczko”
ul. 11 Lutego 18
59-101 Polkowice
Tel 76 749 73 73
 • Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych dzieci i ich opiekunów oraz akceptację regulaminu.
 • Prace nie są zwracane i przechodzą na własność organizatora
 • Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie przedszkola pm2.polkowice.pl
 • Laureaci konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie.
 • Nauczyciele pragnący otrzymać podziękowania  za udział proszeni są o dołączenie zaadresowanej koperty zwrotnej wraz ze znaczkiem.
  Uroczyste podsumowanie konkursu, rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 13.04.2018r.

Dni otwarte w Szkole Podstawowej nr 1 i 4

28 lutego w Szkole Podstawowej nr 4, a 1 marca w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się DNI OTWARTE dla przedszkolaków, które od września podejmą naukę w szkole. Miały one na celu przede wszystkim zapoznanie przyszłych uczniów ze szkołą, jej ofertą edukacyjną, a także z nauczycielami. Przedszkolaki z grupy IV i V wzięły udział w: pląsach przy muzyce, zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, pokonywaniu toru przeszkód oraz zabawach ruchowych.Miały też nie bywałą okazję posłuchać koncertu fortepianowego w wykonaniu nauczyciela z SP nr 1.

"Dzień czerwony""

14 lutego 2018 r. (tj. środa) w naszym przedszkolu,

będziemy obchodzić ,,DZIEŃ CZERWONY’’

 • Prosimy w tym dniu ubrać dzieci w kolorze czerwonym.

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Burmistrz Polkowic w dniu 31.01.2018 r. podpisał zarządzenie nr 2087/18 w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego w tym terminów składania dokumentów do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, innych form wychowania przedszkolnego oraz klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Polkowice, na rok szkolny 2018/2019.

 

 

 

 

 

Dnia 2.02.2018 (piątek) w naszym Przedszkolu odbędzie się Bal Karnawałowy. Prosimy o przygotowanie strojów dla swoich dzieci. W tym dniu będą robione pamiątkowe zdjęcia.


"Pokaz kelnerski"


 

9 stycznia dzieci z grup II i III miały okazję uczestniczyć w niezwykłym pokazie kelnerskim, który zaprezentowały nam uczennice ze Szkoły Zawodowej w Polkowicach. Dzięki starszym koleżankom przedszkolaki za pomocą wyobraźni przeniosły się do najlepszej restauracji. Dzieci ćwiczyły kulturalne zachowanie się przy stole, a na końcu spotkania poznały techniki składania serwetek.

Zapraszam Babcię i Dziadziusia do mojego Przedszkola

na uroczystość z okazji Waszego święta,

która odbędzie się:

GRUPA I- 13.02.2018 godz.10.00

GRUPA II- 9.02.2018 godz. 10.00

GRUPA III- 12.01.2018 godz. 10.00

GRUPA IV- 8.02.2018 godz. 10.00

GRUPA V- 8.02.2018 godz. 10.00

 

Zebrania z Rodzicami


Zapraszamy Rodziców na zebrania grupowe, które odbędą się :

GRUPA I - 10.01.2018 środa godz 16.30

GRUPA II- 11.01.2018 czwartek  godz.16.30

GRUPA III- 9.01.2018 wtorek godz. 16.30

GRUPA IV- 10.01.2018 środa godz. 16.15

GRUPA V- 8.01.2018 poniedziałek godz. 16.30


 

"Jasełka"

Święta Bożego Narodzenia to taki magiczny czas przesycony dobrocią, miłością, spokojem oraz otwartością na drugiego człowieka. Nastrój ten 19 grudnia postanowiły podkreślić dzieci z grupy III. Zaprosiły wszystkie dzieci oraz cały personel przedszkola na Jasełka w wykonaniu swoim oraz Rodziców. Przedszkolaki do występu przygotowywały się kilka tygodni. Wspólne przeżywanie cudu betlejemskiej nocy wywołało wielkie emocje zarówno wśród starszych, jak i najmłodszych widzów, którzy gromkimi brawami nagrodzili występ przedszkolaków.

Wyniki konkursu fotograficznego "Emocje w obiektywie"

3-4 latki

I MIEJSCE Amela Mielaniuk - Przedszkole Miejskie nr 2

II MIEJSCE Franciszek Greń- Przedszkole Miejskie nr 2

III MIEJSCE - Wiktor Jakubowski - Przedszkole Miejskie nr 4


WYRÓŻNIENIE- Hanna Pazdyk - Przedszkole Miejskie nr 6

Mikołaj Konarski - Przedszkole Miejskie nr 3

Maja Szczepańska- Przedszkole Miejskie nr 4


5-6 latki

I MIEJSCE Filip Jabłoński- Przedszkole Miejskie nr 2

II MIEJSCE Igor Mielnik - Przedszkole Miejskie nr 2

III MIEJSCE Izabela Dudek - Przedszkole Miejskie nr 6

Wszystkim serdecznie dziekujemy za udział w konkursie, laureatom gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do Przedszkoli.


"Niepełnosprawni- sprawnym"

Już po raz dziewiąty w Polkowicach odbywa się impreza podczas której niepełnosprawni polkowiczanie pokazują się w innej nieznanej odsłonie. W tym roku  hasło przewodnie brzmi "Bariery są tylko w nas". My mieliśmy przyjemność gościć "aktorów" Warsztatów Terapii Zajęciowej z przedstawieniem "Rzepka" oraz "Wesoły warzywniak". Dzieci żywiołowo reagowały na pojawiające się postacie ze znanego im wiersza, a gromkie brawa na koniec były dowodem, że przedstawienie bardzo się podobało :)


"O dobrym zachowaniu"

W środę 15 listopada odbył się Przedszkolny konkurs recytatorski pod hasłem "O dobrym zachowaniu". Tematem przewodnim konkursu w tym roku były wiersze wdrażające dzieci do stosowania form grzecznościowych i kulturalnego zachowania.Do konkursu stanęły dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Jury, w którego skład weszli przedstawiciele Rodziców oraz Pani Dyrektor mieli nie lada zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie Jury przyznało następujące miejsca oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych:

3-4 latki

I. Hania Hajek

II. Maja Kubacka

III. Dawid Lipiński

Wyróżnienie: Antoni Hucaluk

5-6 latki

I. Jacek Bobeła

Maciej Franas

II. Hania Harciarek

Karolina Poręba

III. Wiktor Adamczewski

Nikola Szewczyk

Wyróżnienie: Lena Poręba

Natasza Kuczmaszewska

Lena Kostek

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie,a laureatom gratulujemy :)

Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci gościliśmy w Przedszkolu Strażnika Miejskiego. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z bezpiecznym poruszaniem  się drogą do i z przedszkola oraz poznanie znaczenie terminów : droga, pobocze, chodnik, jezdnia, pasy. Omówione zostały też zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

 

 


Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS

"Gorące podziękowania składamy dla Przedszkola Miejskiego nr 2 "Słoneczko" w Polkowicach za zebrane dary dla naszych milusińskich "

 

Gościmy żołnierza

W związku ze zbliżającym się Dniem Niepodległości gościliśmy w przedszkolu żołnierza z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Warszawie starszego chorążego pana Krzysztofa. Przybyły gość zaprezentował swój mundur, opisał wszystkie oznaczenia i symbole narodowe. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał żołnierskie nakrycia głowy oraz maskę przeciwgazową. Mamy nadzieję, że to spotkanie zapadnie w pamięci naszym „Młodym Polakom” . Dzięki takim spotkaniom nasze dzieci uczą się patriotyzmu i kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Zbiórka puszek

W tym roku szkolnym wznawiamy akcję zbiórki puszek po napojach.

Uzyskane w ten sposób fundusze planujemy przeznaczyć na cele ekologiczne(np. zakup roślin do ogrodu i przedszkola oraz środków do ich pielęgnacji). Zapraszamy do udziału w akcji. Kosz na puszki znajduje się w szatni przedszkola.

"O dobrym zachowaniu"

Zapraszamy dzieci z wszystkich grup do udziału w przedszkolnym konkursie recytatorskim. Tematem przewodnim w tym roku są wiersze wdrażające dzieci do stosowania form grzecznościowych i kulturalnego zachowania.Rodzice dzieci chcących wziąść udział w konkursie proszeni są o dostarczenie wierszy do nauczycieli w poszczególnych grupach w terminie do 31.10 2017. Prezentacje uczestników odbędą się w dwóch grupach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki w dniu 15.11.2017 r. Godzina rozpoczęcia konkursu zostanie podana w późniejszym terminie.

"Pasowanie na przedszkolaka"

Już nadeszła pora, przyjść na pasowanie do mnie do przedszkola. Wszystkie maluszki z niecierpliwością czekały na ten dzień. Dzieci z wielkim przejęciem i entuzjazmem śpiewały piosenki oraz recytowały krótkie wierszyki.Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie, a następnie Pani Dyrektor czarodziejskim piórem mianowała każde dziecko na przedszkolaka oraz wręczyła wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy.

"Polkowicki Dzień Drzewa"

W piątek 13 października dzieci z grupy III udały się na tereny sportowe osiedla Polanka, aby tam wraz z dziećmi z innych przedszkoli i szkół uroczyście obchodzić Polkowicki Dzień Drzewa. Dzieci nauczyły się jak budować budki lęgowe dla różnych gatunków ptaków i ssaków, a także jak oszczędzać wodę. Głównym punktem obchodów Dnia Drzewa, było rozpoczęcie akcji ich sadzenia na terenie Polkowic, w której uczestniczył  Burmistrz Polkowic - Pan Wiesław Wabik. Dzień Drzewa zorganizowany został przez Urząd Gminy Polkowice, Nadleśnictwo Lubin, Radę Osiedla Polanka, Szkoły Podstawowe nr 2 i 3, Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej oraz Polkowickie Centrum Animacji.

W piątek 6 października w naszym przedszkolu wykonywana będzie sesja fotograficzna naszych wychowanków

 


Ogólnopolski "Dzień Uśmiechu"

Na pierwszy piątek października  przypada"Dzień uśmiechu". To radosne święto obchodzone jest od 1999 r. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej  buzi, tzw. "smiley face".Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi - bezinteresowny uśmiech i radość życia. W tym dniu w naszym przedszkolu dominował kolor żółty. Obchody rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw integracyjnych wszystkich grup oraz odśpiewania naszego hymnu "Dookoła słońca". Następnie w salach odbyły się wesołe zabawy z balonami. Dzieci z grupy III wzięły udział w zabawach w Szkole Podstawowej nr 1.

 

"Alicja w krainie czarów"

28 września grupy starsze udały się do Auli Forum na przedstawienie wykonane przez aktorów z teatru w Krakowie pt:"Alicja w krainie czarów".Przedstawienie zachwyciło dzieci scenografią, fantazyjnymi kostiumami oraz rekwizytami.Każdy z widzów podróżując z Alicją odkrył czarowną magię opowieści.Wycieczka do Parku Wrocławskiego w Lubinie

W 2014 roku w parku otwarte zostało Centrum Edukacji Przyrodniczej,w którym prowadzone są zajęcia edukacyjne. Dzieci z grupy IV i V 27.09 miały okazje uczestniczyć właśnie w takich zajęciach. Zapoznały się z  różnorodnymi gatunkami ptaków z Polski i świata. Spacerując "Szlakiem Dinozaurów" zobaczyły kilkanaście figur niesamowitych stworzeń. Podróż w przeszłość była doskonałym sposobem na poszerzenia wiedzy o historii naturalnej.


" ...Posprzątajmy świat"

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się w Ogólnopolska akcja Sprzątania świata. Mimo niesprzyjającej aury nasze przedszkolaki, zaopatrzone w ochronne rękawice oraz worki na śmieci z wielkim zaangażowaniem sprzątały ogród przedszkolny oraz najbliższą okolicę z odpadów.

 


"Święto Pieczonego  Ziemniaka"

26.09 na ścieżce zdrowia odbyło się "Święto Pieczonego Ziemniaka"Zabawa rozpoczęła się od wspólnych tańców integracyjnych. Dla dzieci pracownicy Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego przygotowali liczne konkurencje sportowe. Były rzuty do kosza, łowienie rybek wędką oraz przeciąganie liny. Nie zabrakło oczywiście pieczonych ziemniaków, które dzieci zjadły ze smakiem. Pogoda dopisała, więc piknik zapisze się mile w pamięci uczestników.

"Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka"

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zapoczątkowane zostało w 2010 roku przez placówki w Łodzi. Trzy lata później Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ustanowił Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. W Polkowicach świętowalismy już po raz drugi. Obchody tego niesamowitego dnia rozpoczęliśmy od przemarszu na polkowicki Rynek, gdzie spotkaliśmy się z dziećmi z wszystkich przedszkoli. Część artystyczna odbyła się natomiast w amfiteatrze. Na milusińskich czekało wiele niespodzianek: były wspólne tańce, śpiewanie piosenek oraz tak uwielbiane przez dzieci dmuchańce. Na koniec w niebo poleciało pełno kolorowych baloników. Mamy nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń.

Zapraszamy rodziców na zebrania grupowe, które odbędą się:

-Grupa II, III, IV i V - wtorek 12.09.2017 godz. 16.30

- Grupa I - środa 13.09.2017 godz.16.30


Serdecznie zapraszamy dzieci nowo przyjęte i ich Rodziców do naszego przedszkola na dni adaptacyjne, które odbędą się w dniach 28 - 30 sierpnia 2017 r.tj. poniedziałek- środa w godzinach od 9:00 do 11:00.

Przypominamy Rodzicom, aby 1 września wszystkie dzieci posiadały aktualne wyniki badań:

- dzieci już uczęszczające do przedszkola - wynik z badania na owsiki

- dzieci nowoprzyjęte do przedszkola - zaświadczenie od lekarza z wpisem, że dziecko jest zdrowe i miało wykonane badanie na owsiki.