Aktualności

 

ROK SZKOLNY 2019/2020Od kilku lat w naszym przedszkolu realizujemy ogólnopolski program przyrodniczo- ekologiczny "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Realizując treści i zadania zawarte w materiałach edukacyjnych programu dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania się, ochrony otaczającego nas środowiska oraz recyklingu i jego ważnej roli w procesie wtórnego wykorzystywania zasobów w postaci odpadów.

Uwaga Rodzice!

 

Rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkola, proszeni są o wypełnienie Deklaracji kontynuacji przedszkola w terminie do 20 lutego 2020.

Deklaracje dostępne będą od 14 lutego. W sekretariacie placówki.27 stycznia przedszkole wyglądało jak miejsce z bajki. W tym dniu dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

 


"Dzień babci i dziadka"

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Dzieci przygotowały dla swoich dziadków specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu i radości. Babcie i Dziadkowie otrzymali od swoich wnuków upominki i słodkiego buziaka, a rodzice przygotowali na tę uroczystość pyszny poczęstunek.

Wycieczka do Sanden Manafacturing Poland

16 stycznia dzieci z grupy IV odwiedziły Sanden Manafacturing Poland Sp,z.o.o.Specjalny program dla dzieci przygotowany przez pracowników SMP jest coraz bardziej znany w Polkowicach.Dzieci zostały zaproszone do sali szkoleniowej,gdzie dowiedziały się jak pracuje robot. Aby prezentacja ta była dobra zabawą, robot został zaprogramowany tak, aby narysować misia, co okazało się wielką atrakcją. Na koniec wizyty dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami.

 

Drodzy Rodzice w dniach 15-16 stycznia odbędą się zebrania grupowe:

I GRUPA- 15.01 (środa) godz. 15.30

II GRUPA- 16.01 (czwartek) godz. 15.30

III GRUPA- 15.01 (środa) godz. 15.30

IV GRUPA- 15.01 (środa) godz. 15.30

V GRUPA- 16.01 (czwartek) godz. 15.30


"Dekorujemy pierniki, ozdabiamy bombki". Świąteczne spotkania z rodzicami.

18.12.2019r. we wszystkich grupach odbyły się spotkania świąteczne z udziałem rodziców. W grupach I, II, IV i V dekorowaliśmy pierniki różnokolorowymi posypkami i lukrami.

W grupie III ozdabialiśmy bombki brokatami. cekinami oraz skrawkami tkanin. Dzięki ogromnemu  zaangażowaniu wszystkich, powstały bajecznie kolorowe piernikowe cuda oraz niepowtarzalne bombki.

 

 

 

"Koncert kolęd"

Wspólne śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów Bożego Narodzenia. Tuż przed świętami po przedszkolu popłynęły przepiękne dźwięki kolęd w wykonaniu dzieci z wszystkich grup oraz grona pedagogicznego.


"Wesoły grudniowy dzień. Pobaw się z nami dźwiękami."

17.12 mogliśmy wysłuchać świątecznych piosenek oraz kolęd w wykonaniu pana Krisa i pana Johna. Była to kolejna audycja Dolnośląskiej Akademii Muzyki.

"Cała Polska czyta dzieciom"

W grupie III w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom odbywają się cykliczne spotkania z gośćmi z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów.


Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci na całym świecie.6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał też do nas.Dziękując za prezenty przedszkolaki zaśpiewały dla niego piosenki. Na zakończenie spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Gościmy Górników

Aby przybliżyć dzieciom tradycje związane z obchodami Barbórkowego święta oraz poznać ciężką pracę na kopalni 4 grudnia, we wszystkich grupach gościliśmy górników.Nasi goście poszerzyli wiadomości dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika.Niewątpliwie wielką atrakcją dla dzieci był górniczy mundur oraz czako- górnicza czapka, którą dzieci  z wielką ochotą przymierzały. Miały też okazję zadać kilka pytań przybyłym gościom.Na zakończenie spotkań górnicy wysłuchali piosenek przygotowanych specjalnie na ich święto oraz dostali pamiątkowe laurki.

Zdrowe zęby, zdrowy uśmiech. Spotkanie z panią higienistką.

Wszystkie przedszkolaki, wiedza jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za mało. Pani higienistka gościła we wszystkich grupach gdzie przypomniała dzieciom, co należy robić, aby mieć piękne i zdrowe zęby. Dzieci zobaczyły też na modelu uzębienia jak należy poprawnie myć zęby.Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki.

Dzień Pluszowego Misia

"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

25 listopada przyda Światowy Dzień Pluszowego Misia.Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach i z nimi tańczyły.

Konkurs recytatorski pod hasłem "Ruch to zdrowie"

18 listopada w przedszkolu można było usłyszeć wiersze związane tematycznie z ruchem. W tym dniu odbył się konkurs recytatorski, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia poprzez rozbudzanie zainteresowań sportowych.Uczestnicy wystąpili w dwóch grupach wiekowych: dzieci młodsze 3-4latki oraz dzieci starsze 5-6latki. Prezentacje uczestników oceniało jury, które przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

3-4 LATKI

I MIEJSCE Aleksandra z gr. II

II MIEJSCE Nicola z gr.II

III MIEJSCE Joanna z gr. II

WYRÓŻNIENIA Nina i Milena z gr.II

5-6 LATKI

I MIEJSCE Lena i Julia z gr. V

II MIEJSCE Hanna z gr.V, Anna z gr.IV

III MIEJSCE Lena i Marta z gr. IV

WYRÓŻNIENIA Oskar z gr., Maria, Leon, Sofia i Tomasz z gr. IV, Jan z gr.V


Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom gratulujemy :)


Muzyka Stanisława Moniuszki

Rok 2019 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Stanisława Moniuszki. Podczas kolejnej audycji muzycznej dzieci mogły wysłuchać pieśni:„Dziad i baba” oraz arii: „Aria ze strasznego dworu” tego słynnego kompozytora.

8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy 4- zwrotkowy hymn narodowy. Do włączenia się w akcję pod hasłem "Szkoła do hymnu" Minister Edukacji Narodowej oraz rada dzieci i Młodzieży zaprosili szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także polonijne. Przedsięwzięcie to było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej", w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tyś. placówek w kraju i za granicą."Od początku listopada nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolska kampanię "19 dni bez przemocy". Celem Kampanii jest budowanie świata wolnego od przemocy, bezpiecznego, zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój.Kampania co roku prowadzona jest na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Głównym organizatorem działania jest Women’s World Summit Foundation – genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet.W Polsce działania kampanii koordynuje Fundacja po DRUGIE zachęcając placówki i instytucje pracujące z dziećmi i młodzieżą do włączania się w organizację i prowadzenie działań.W tych dniach mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.W grupie III dzieci zatańczyły dla przyjaciela oraz wykonały dla niego serce.

 

Już nadeszła pora przyjść na

"Pasowanie na przedszkolaka"

do mojego przedszkola.

Na tę uroczystą chwilę dzieci z grupy I czkały od pierwszych dni września.Pilnie ćwiczyły wiersze, tańce, piosenki, by 30 października jak najpiękniej zaprezentować swoje umiejętności przed rodzicami.Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie oraz ceremonia pasowania na przedszkolaka, którego dokonała pani Dyrektor.Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie rożki.

ZAJĘCIA  BASENOWE

W piątek 18.10 na basen idą chętne dzieci z grup V.

Dzieci z grupy IV 25.10.

 

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy i lepszego poznania tego popularnego warzywa.Z tej okazji 16 października dzieci z grup IV i V wraz ze swoim rodzinami spotkały się w centrum Piknikowym na osiedlu Polanka. Konkurencje sportowe poprzedzone zostały tańcami integracyjnymi.Główną atrakcją dla dzieci było wykonanie wspólnie z rodzicami "Ziemniaczanych kukiełek", które ozdobiły przedszkolny hol.

"Kuj,kuj,kujawiaczek.."

"Kuj,kuj,kujawiaczek..". Pod takim hasłem odbyła się kolejna audycja muzyczna w wykonaniu Pana Johna i Pana Krisa. Tym razem mogliśmy dokładniej poznać taniec ludowy jakim jest kujawiak.

 

"W zdrowym ciele- zdrowy duch"

W ramach realizowanego obecnie zadania rocznego we wszystkich grupach gościliśmy Panią Renatę Szykulską, która zaprosiła dzieci do świata lekkoatletyki. Pani Renata jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowych oraz obecną Halową Mistrzynię Europy Masters Ancona 2016 w konkurencji trójskok.Dowiedzieliśmy się jakie dyscypliny uprawia nasz gość i na czym one polegają. Mogliśmy tez zobaczyć medale, które zdobyła Pani Renata. Spotkanie zakończył wspólny trening.


ZAJĘCIA  BASENOWE

W każdy piątek chętne dzieci z grup IV i V mogą brać udział w zajęciach na basenie w Szkole Podstawowej nr 3.

W tym dniu do przedszkola dzieci przynoszą:

- czepek kąpielowy gumowy lub silikonowy (podpisany)

- podpisane, napompowane pływaczki

- strój kąpielowy jednoczęściowy

- ręcznik

- klapki gumowe

Wszystkie przybory pakujemy do plecaka.

"Strażomania"

9 października już po raz XI dzieci z polkowickich przedszkoli wzięły udział w Strażomani. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach związanych z bezpieczeństwem.m.in. konkursie piosenki, konkursie wiedzy czy łańcuchu wodnym polegającym na gaszeniu mini pożaru. Tradycyjnie podczas estradowych zabaw maluchów wspierały maskotki polkowickich służb. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pojazdy strażaków i policji, które dzieci chętnie odwiedzały.

"Światowy Dzień Zwierząt"

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt.Przez cały tydzień we wszystkich grupach dzieci mogły poznać różne gatunki zwierząt oraz dowiedzieć się jak należy się nimi opiekować.Dzieci wykonały w swoich grupach plakaty przedstawiające zwierzęta żyjące w różnym środowisku. Dzieci z grupy IV gościły Koko i Sisę, a wszystkie grupy odwiedziła świnka morska Grubson.Opowieści o opiece nad zwierzętami miały na celu uświadomienie wszystkim przedszkolakom, że zwierzę tak samo jak człowiek potrzebuje miłości i uwagi.

Spotkanie z autorką książek panią Agnieszką Frączek

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" książki dzieciom czytała pani Agnieszka Frączek- autorka wielu wierszy dla dzieci. Maluchy z zapartym tchem słuchały wierszy czytanych przez poetkę. Ciekawa narracja zachwyciła dzieci, które chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez panią Agnieszkę. Dzieci wzięły również udział przy "produkcji" książki wcielając się w rolę autora, ilustratora czy redaktora.


Audycja muzyczna "Muzyka filmowa"


24 września odbyła się  audycja muzyczna pod hasłem "Muzyka filmowa", podczas której dzieci miały możliwość  obcowania z  muzyką "na żywo". Pan Kris i pan John, którzy przybyli do nas z Dolnośląskiej Akademii Muzyki zagrali min. na skrzypcach muzykę z ulubionych bajek dzieci.Przedszkolaki doświadczyły nowych, ciekawych wrażeń muzycznych.

20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka .W tym roku został on połączony z Polkowickim Dniem Drzewa. Z tej okazji na polkowickim rynku na dzieci z gr. starszych czekały warsztaty, konkursy oraz wystawy samochodów elektrycznych.Można było wziąć udział m.in. w tworzeniu ekologicznych toreb, wykonać domki dla owadów, czy tez malować na plastrach drewna. Uwieńczeniem dnia była Sesja Rady Miejskiej Przedszkolaków, podczas której dziecięcy radni podjęli pięć uchwał m.in. w sprawie ilości słodyczy przypadających na jednego przedszkolaka
Zapraszamy rodziców na zebranie,które odbędzie się 10.09.2019r.(wtorek) o godz. 16.30 w poszczególnych salach.
Prosimy rodziców o zapewnienie opieki dzieciom na czas trwania zebrania. 

Informujemy, że Dni Adaptacyjne w naszym Przedszkolu odbędą się 26,27 i 28 sierpnia (poniedziałek- środa) w godzinach od 9.00 do 11.00.

Serdecznie zapraszamy nowo przyjęte Dzieci 3-letnie wraz z Rodzicami.

 

Przypominamy Rodzicom, aby 2 września wszystkie dzieci posiadały aktualne wyniki badań:

- dzieci już uczęszczające do przedszkola - wynik z badania na owsiki

- dzieci nowoprzyjęte do przedszkola - zaświadczenie od lekarza z wpisem, że dziecko jest zdrowe i miało wykonane badanie na owsiki.