Aktualności

 

ROK SZKOLNY 2021/2022

Drodzy Rodzice dzieci 3 letnich, które od września rozpoczną przygodę z przedszkolem: zalecane jest wykonanie wyniku w kierunku obecności owsików. Zaświadczenie od lekarza nie jest wymagane.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

„Wiosna kolorami się mieni”

Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej przyrodą i muzyką, uwrażliwianie dzieci na piękno wiosennego krajobrazu i muzyki oraz promowanie działalności plastycznej i muzycznej jako formy ekspresji dziecka. Na konkurs wpłynęły 32 prace. Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I MIEJSCE Marcel Zwolan- Samorządowe Przedszkole w Ruszowie

II MIEJSCE Alicja Kacperska - Przedszkole Sióstr Felicjanek im. św. Franciszka z Kantalicjo w Warszawie.

III MIEJSCE- Magdalena Mocna - Przedszkole Samorządowe w Siedliszczu.

WYRÓŻNIENIA

Kacper Krystoniak - Przedszkole nr 19 w Chorzowie

Natalia Tkocz- Przedszkole nr 1 z Odziałem Integracyjnym "Promyczek" w Czerwionka- Leszczyny

Magdalena Hyra - Przedszkole Miejskie nr 4 "Stebluś" w Lublińcu


Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody i dyplomy zostaną wysłane do przedszkoli.

 

13 maja dzieci z wszystkich grup wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprintem do maratonu” którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Celem tego wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu. Przed biegiem odbyła się rozgrzewka. Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg starając się jak najszybciej dobiec do mety.
Pod koniec kwietnia w amfiteatrze miejskim trwała dwudniowa, trzynasta już edycja Polkowickiego Festiwalu Ziemi. Udział w niej wzięły nasze starszaki. Dzieci z grupy IV wystąpiły w polkowickim amfiteatrze z piosenką " Bzyk,bzyk". Dzieci z gr.V wzięły udział w Międzyprzedszkolnych eko-podchodach pod hasłem "Czyste powietrze to nie zabawa, czym oddychamy to ważna sprawa ", do których zaprosiły grupę "Pszczółki" z Przedszkola Miejskiego nr 6. Obie grupy otrzymały Certyfikat przyjaciela Ziemi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dnia 29.04.2022 r. rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca
do Przedszkola Miejskiego Nr 2 "słoneczko" w Polkowicach.
Placówka posiada 2 wolne miejsca w grupie 5,6-latków
oraz 5 miejsc w oddziale pięciogodzinnym w Trzebczu.

Wnioski prosimy składać w sekretariacie placówki
do dnia 13.05.2022 r. do godz. 15:00.


23 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w dwóch imprezach zorganizowanych w naszym mieście były to: ATT RUN FUN na Stadionie Lekkoatletycznym i Wiosenne Biegi Przełajowe na Ścieżce Zdrowia. Świetna pogoda zachęcała do biegu i rywalizacji na kilku dystansach. Intencją organizatorów obu imprez było to, aby polkowickie dzieci i młodzież wyszły z domów. Nas dzielnie reprezentowała silna grupa dzieci ze starszaków.4 kwietna nauczycielki z naszego przedszkola zamieniły się w aktorów i przedstawiły dla dzieci teatrzyk pt:" Zielona wiosenka". Kolorowe kostiumy i wspaniała gra naszych aktorek wzbudziła w przedszkolakach dużo radości.


22 marca odbyła się audycja muzyczna Dolnośląskiej Akademii Muzyki pt:"Szare wróble świergocą, że nadchodzi wiosna".


Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od obejrzenia przez wszystkie przedszkolaki teatrzyku pt:" Szlachetne zdrowie"w wykonaniu aktorów teatru profilaktycznego Kurtyna z Krakowa.
Następnie wszystkie grupy wyszły na spacer, aby pożegnać Marzannę - zimową pannę, a powitać śpiewem panią Wiosnę.

Szanowni Rodzice.

21 lutego rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2022/2023.

Dokumenty można pobrać w sekretariacie przedszkola oraz na stronie internetowej przedszkola w zakładce rekrutacja.

Jednocześnie informujemy, że posiadamy :

1. 25 miejsc dla dzieci 3- letnich

2. 6 miejsc dla dzieci 5/6 letnich

oraz

7 miejsc w oddziale pięciogodzinnym w Trzebczu dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Serdecznie zapraszamy.14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. Jest to okazja do okazywania sobie uczuć, takich jak: miłość, szacunek, dobro. . W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowo – tanecznych z użyciem serduszek oraz czerwonych balonów. Wzięły udział w rozmowach poświęconych walentynkowym zwyczajom, poznały historię tego święta i tradycję jego obchodzenia. Wykonały też walentynkowe serca.

Drodzy Rodzice! Bardzo prosimy o wypełnienie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklarację można pobrać w sekretariacie, na stronie internetowej przedszkola, w zakładce „Rekrutacja". Formularz składają rodzice, którzy chcą, aby dzieci kontynuowały dalszą edukację w naszym przedszkolu. Termin składania deklaracji od 01.02.2022 r. do 18.02.2022 r.

 

 

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji ich święta dzieci z wszystkich grup przygotowały program artystyczny. Podczas występów dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i prezentowały swoje umiejętności taneczne.

14.01 w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy. Przedszkolaki z duma prezentowały bajeczne stroje podczas pokazu mody karnawałowej. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki. Chłopcy zamienili się w super- bohaterów. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi Paniami w zabawach i konkursach.Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz pamiątkowych zdjęć.

W dniach 29 listopada- 3 grudnia 2021r. w naszym przedszkolu odbyła się akcja wspierająca Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
w Legnicy. Zbiórkę dla czworonogów wspomagali także mieszkańcy Trzebcza, (w którym znajduje się jeden z oddziałów przedszkolnych naszego przedszkola). Wszystkie podarunki dla czworonogów 6 grudnia trafiły do schroniska w Legnicy. Nasze przedszkolaki i ich rodzice oraz mieszkańcy Trzebcza niezwykle ofiarnie włączyli się w akcję pomocy na rzecz schroniska.W poniedziałek 6.12.2021r. w przedszkolu pojawił się długo wyczekiwany gość Mikołaj. Aby podkreślić szczególny charakter tego dnia wszystkie dzieci ubrane były na czerwono, a na głowach miały mikołajkowe czapeczki. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach wszystkich przedszkolaków. Dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki, a on obdarował je słodkimi prezentami.


25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy przyjaciel dzieci, najlepsza przytulanka i najfajniejszy powiernik dziecięcych tajemnic Pluszowy Miś. Dzisiaj swoje święto obchodzi najmilszy przyjaciel dzieci, najlepsza przytulanka i najfajniejszy powiernik dziecięcych tajemnic Pluszowy Miś. Dzieci przedstawiały swojego misia, bawiły się z nim tańcząc do muzyki, wysłuchały historii powstania Pluszowego Misia- jako maskotki, bawiły się sensorycznie malując paluszkiem w miodzie i zlizywały smakołyk z talerzyka a na koniec były w Kinie na bajce pt:,, Przygody Misia.Uszatka” zajadając pop-corn.

 

Każdego roku w dniach 1-19 listopada nasze przedszkole aktywnie włącza się w ogólnopolską kampanię "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci ".Celem kampanii jest budowanie świata wolnego od przemocy. Kampania co roku prowadzona jest na wszystkich kontynentach we wszystkich krajach świata. W tych dniach w naszym przedszkolu odbyły się spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej,którzy przekazali dzieciom informacje jak rozpoznać przemoc, jak zapobiegać temu zjawisku oraz gdzie szukać pomocy.We wszystkich grupach odbyły sie gry i zabawy zgodne z tematem. Wszystkie grupy wykonały też plakaty promujące ideę kampanii.


15 listopada w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski o tematyce jesiennej .Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej ,rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego dzieci. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych 3,4- latki, 5,6- latki.Występy dzieci oceniło jury,które wyłoniło następujących laureatów
3,4- latki
I miejsce
Lidia Nowak
Matylda Kośmider
II miejsce
Marika Janczak
Maria Mikołajczyk
Grzegorz Rosiński
III miejsce
Kaja Kłosowska
Blanka Kozłowska
Adam Dobosz
5,6- latki
I miejsce
Aleksandra Iwanowska
Kajetan Kania
Nina Zajkiewicz
II miejsce
Bruno Matuszak
Aleksandra Szewczyk
III miejsce
Nina Nowak
Joanna Prałat
Kaja Olechowska

Specjalne wyróżnienie otrzymałą Maia Dzedzej za przepiękną interpretację utworu napisanego wraz z mamą.

10.11.2021r..nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Szkoła do hymnu". Wszystkie grupy przygotowały program artystyczny, a o 11.11 wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy hymn Polski.


 

 

 

 

 

 

W ramach realizacji grantu "Maluch senior każdy powie, że największy skarb to zdrowie'' 5 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy Panią dr Igę Sobczyk, dietetyka. Podczas niezwykle interesującego wykładu dowiedzieliśmy się o najnowszych zaleceniach i rekomendacjach ws. zdrowego żywienia, o ,,modnych'' i nie zawsze właściwych dietach, suplementacji oraz jakie badania wykonać, gdy podejrzewamy u siebie lub członka rodziny chorobę dietozależną. Uczestnicy spotkania mogli także zadawać pytania. Było to bardzo owocne i sympatyczne popołudnie.


Międzyprzedszkolny Konkurs Fotograficzny "Barwy jesieni".

Z przyjemnością informujemy, że międzyprzedszkolny konkurs fotograficzny "Barwy jesieni" został rozstrzygnięty. Wpłynęły 34 fotografie. Konkurs miał na celu m.in ukazać piękno jesiennego krajobrazu, rozwijać u dzieci zainteresowania fotografią oraz zachęcić do wspólnego spędzania czasu wolnego z rodziną. Po długich naradach Jury zdecydowalo wyróżnić wszystkie zdjęcia za artyzm i wyjątkowe uchwycenie uroków jesieni w obiektywie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszych przyszłych konkursach.

20 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Anną Leśniak, gerontologiem. Seniorzy w miłej atmosferze wysłuchali wykładu o zdrowiu, poznali różne sprawdzone porady dietetyczne,a także dowiedzieli się jak aktywnie i interesująco można spędzać czas w naszym mieście. Pani Anna mierzyła ciśnienie uczestnikom spotkania i przekazała wiele istotnych informacji o programach zdrowotnych dla seniorów.

Promowanie zdrowego stylu życia jest niezmiennie jednym z naszych priorytetów. W ramach realizacji grantu,, Maluch, senior każdy powie, że największy skarb to zdrowie'' powstał spektakl-niespodzianka pt. ,,Samo zdrowie'' przygotowany przez nauczycielki. Został on entuzjastycznie przyjęty przez nasze przedszkolaki.