Aktualności

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Mikołajki w Przedszkolu

Dzień 6 grudnia (piątek) będzie czerwonym dniem w naszym przedszkolu. W tym dniu dzieci przychodzą do przedszkola ubrane na czerwono.


Konkurs recytatorski pod hasłem "Ruch to zdrowie"

18 listopada w przedszkolu można było usłyszeć wiersze związane tematycznie z ruchem. W tym dniu odbył się konkurs recytatorski, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia poprzez rozbudzanie zainteresowań sportowych.Uczestnicy wystąpili w dwóch grupach wiekowych: dzieci młodsze 3-4latki oraz dzieci starsze 5-6latki. Prezentacje uczestników oceniało jury, które przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

3-4 LATKI

I MIEJSCE Aleksandra z gr. II

II MIEJSCE Nicola z gr.II

III MIEJSCE Joanna z gr. II

WYRÓŻNIENIA Nina i Milena z gr.II

5-6 LATKI

I MIEJSCE Lena i Julia z gr. V

II MIEJSCE Hanna z gr.V, Anna z gr.IV

III MIEJSCE Lena i Marta z gr. IV

WYRÓŻNIENIA Oskar z gr., Maria, Leon, Sofia i Tomasz z gr. IV, Jan z gr.V


Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom gratulujemy :)


Muzyka Stanisława Moniuszki

Rok 2019 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Stanisława Moniuszki. Podczas kolejnej audycji muzycznej dzieci mogły wysłuchać pieśni:„Dziad i baba” oraz arii: „Aria ze strasznego dworu” tego słynnego kompozytora.

8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy 4- zwrotkowy hymn narodowy. Do włączenia się w akcję pod hasłem "Szkoła do hymnu" Minister Edukacji Narodowej oraz rada dzieci i Młodzieży zaprosili szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także polonijne. Przedsięwzięcie to było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej", w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tyś. placówek w kraju i za granicą."Od początku listopada nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolska kampanię "19 dni bez przemocy". Celem Kampanii jest budowanie świata wolnego od przemocy, bezpiecznego, zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój.Kampania co roku prowadzona jest na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Głównym organizatorem działania jest Women’s World Summit Foundation – genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet.W Polsce działania kampanii koordynuje Fundacja po DRUGIE zachęcając placówki i instytucje pracujące z dziećmi i młodzieżą do włączania się w organizację i prowadzenie działań.W tych dniach mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.W grupie III dzieci zatańczyły dla przyjaciela oraz wykonały dla niego serce.

 

Już nadeszła pora przyjść na

"Pasowanie na przedszkolaka"

do mojego przedszkola.

Na tę uroczystą chwilę dzieci z grupy I czkały od pierwszych dni września.Pilnie ćwiczyły wiersze, tańce, piosenki, by 30 października jak najpiękniej zaprezentować swoje umiejętności przed rodzicami.Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie oraz ceremonia pasowania na przedszkolaka, którego dokonała pani Dyrektor.Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie rożki.

ZAJĘCIA  BASENOWE

W piątek 18.10 na basen idą chętne dzieci z grup V.

Dzieci z grupy IV 25.10.

 

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy i lepszego poznania tego popularnego warzywa.Z tej okazji 16 października dzieci z grup IV i V wraz ze swoim rodzinami spotkały się w centrum Piknikowym na osiedlu Polanka. Konkurencje sportowe poprzedzone zostały tańcami integracyjnymi.Główną atrakcją dla dzieci było wykonanie wspólnie z rodzicami "Ziemniaczanych kukiełek", które ozdobiły przedszkolny hol.

"Kuj,kuj,kujawiaczek.."

"Kuj,kuj,kujawiaczek..". Pod takim hasłem odbyła się kolejna audycja muzyczna w wykonaniu Pana Johna i Pana Krisa. Tym razem mogliśmy dokładniej poznać taniec ludowy jakim jest kujawiak.

 

"W zdrowym ciele- zdrowy duch"

W ramach realizowanego obecnie zadania rocznego we wszystkich grupach gościliśmy Panią Renatę Szykulską, która zaprosiła dzieci do świata lekkoatletyki. Pani Renata jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowych oraz obecną Halową Mistrzynię Europy Masters Ancona 2016 w konkurencji trójskok.Dowiedzieliśmy się jakie dyscypliny uprawia nasz gość i na czym one polegają. Mogliśmy tez zobaczyć medale, które zdobyła Pani Renata. Spotkanie zakończył wspólny trening.


ZAJĘCIA  BASENOWE

W każdy piątek chętne dzieci z grup IV i V mogą brać udział w zajęciach na basenie w Szkole Podstawowej nr 3.

W tym dniu do przedszkola dzieci przynoszą:

- czepek kąpielowy gumowy lub silikonowy (podpisany)

- podpisane, napompowane pływaczki

- strój kąpielowy jednoczęściowy

- ręcznik

- klapki gumowe

Wszystkie przybory pakujemy do plecaka.

"Strażomania"

9 października już po raz XI dzieci z polkowickich przedszkoli wzięły udział w Strażomani. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach związanych z bezpieczeństwem.m.in. konkursie piosenki, konkursie wiedzy czy łańcuchu wodnym polegającym na gaszeniu mini pożaru. Tradycyjnie podczas estradowych zabaw maluchów wspierały maskotki polkowickich służb. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pojazdy strażaków i policji, które dzieci chętnie odwiedzały.

"Światowy Dzień Zwierząt"

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt.Przez cały tydzień we wszystkich grupach dzieci mogły poznać różne gatunki zwierząt oraz dowiedzieć się jak należy się nimi opiekować.Dzieci wykonały w swoich grupach plakaty przedstawiające zwierzęta żyjące w różnym środowisku. Dzieci z grupy IV gościły Koko i Sisę, a wszystkie grupy odwiedziła świnka morska Grubson.Opowieści o opiece nad zwierzętami miały na celu uświadomienie wszystkim przedszkolakom, że zwierzę tak samo jak człowiek potrzebuje miłości i uwagi.

Spotkanie z autorką książek panią Agnieszką Frączek

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" książki dzieciom czytała pani Agnieszka Frączek- autorka wielu wierszy dla dzieci. Maluchy z zapartym tchem słuchały wierszy czytanych przez poetkę. Ciekawa narracja zachwyciła dzieci, które chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez panią Agnieszkę. Dzieci wzięły również udział przy "produkcji" książki wcielając się w rolę autora, ilustratora czy redaktora.


Audycja muzyczna "Muzyka filmowa"


24 września odbyła się  audycja muzyczna pod hasłem "Muzyka filmowa", podczas której dzieci miały możliwość  obcowania z  muzyką "na żywo". Pan Kris i pan John, którzy przybyli do nas z Dolnośląskiej Akademii Muzyki zagrali min. na skrzypcach muzykę z ulubionych bajek dzieci.Przedszkolaki doświadczyły nowych, ciekawych wrażeń muzycznych.

20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka .W tym roku został on połączony z Polkowickim Dniem Drzewa. Z tej okazji na polkowickim rynku na dzieci z gr. starszych czekały warsztaty, konkursy oraz wystawy samochodów elektrycznych.Można było wziąć udział m.in. w tworzeniu ekologicznych toreb, wykonać domki dla owadów, czy tez malować na plastrach drewna. Uwieńczeniem dnia była Sesja Rady Miejskiej Przedszkolaków, podczas której dziecięcy radni podjęli pięć uchwał m.in. w sprawie ilości słodyczy przypadających na jednego przedszkolaka
Zapraszamy rodziców na zebranie,które odbędzie się 10.09.2019r.(wtorek) o godz. 16.30 w poszczególnych salach.
Prosimy rodziców o zapewnienie opieki dzieciom na czas trwania zebrania. 

Informujemy, że Dni Adaptacyjne w naszym Przedszkolu odbędą się 26,27 i 28 sierpnia (poniedziałek- środa) w godzinach od 9.00 do 11.00.

Serdecznie zapraszamy nowo przyjęte Dzieci 3-letnie wraz z Rodzicami.

 

Przypominamy Rodzicom, aby 2 września wszystkie dzieci posiadały aktualne wyniki badań:

- dzieci już uczęszczające do przedszkola - wynik z badania na owsiki

- dzieci nowoprzyjęte do przedszkola - zaświadczenie od lekarza z wpisem, że dziecko jest zdrowe i miało wykonane badanie na owsiki.