"19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży".

wtorek, 22 listopada 2022

 

Naszym marzeniem jest tworzenie świata,
w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”

Nasze przedszkole już po raz kolejny wzięło udział w światowej kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". Kampania ta rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata, a jej symbolem jest pomarańczowa wstążka.

18 listopada w naszym przedszkolu dominował kolor pomarańczowy, który ma ostrzegać przed niebezpieczeństwem i zagrożeniem. Od początku listopada rozmawialiśmy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. W każdej grupie powstały plakaty promujące idee kampanii. We wszystkich grupach gościliśmy też  Strażnika Miejskiego Pana Anię Matuszak. Podczas spotkania dzieci zdobyły informacje: jak rozpoznać przemoc, jak zapobiegać temu zjawisku, jak na nią reagować i gdzie szukać pomocy.

red. pm2_katarzyna_kukla

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: